Skocz do zawartości

Odkurzacz piorący z Komfort'u


Liptonosz

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepie z wykładzinami Komfort można wypożyczyć na jedną dobę odkurzacz piorący. Wystarczy kupić środek piorący za 49zł. Czy ktoś z Was korzystał z tych usług, warto sobie zawracać głowę? Jest to chyba ciekawa opcja, co o tym myslicie ?

http://www.komfort.pl/porady,25143,5971 ... -759156396

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, komfort mam "pod nosem" ale nie mam żadnej wiedzy żeby ocenić czy to odkurzacz się cokolwiek nadaje. Pranie tapicery u kogoś to 50-100zł a tu można jeszcze przelecieć coś w domu albo drugie auto jak wystarczy. Niewątpliwie plusem jest też możliwość wykonania usługi samemu a to się raczej spodoba większości użytkowników forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wspominałem już chyba o tej opcji :). Ja korzystałem z tego 2 lata temu. Ładnie wyprałem tapicerkę w aucie.

Trzeba tylko zwracać uwagę na końcówki (czy nie są popękane, nie ciekną itd).

Kaucja chyba wtedy wynosiła 200 albo 300 zł.

Wg mnie jest to ciekawa alternatywa bo można sobie tanio dokupić inny płyn do prania i wykorzystać go w domu. Minus taki, że czasem trzeba czekać tydzień lub dwa bo są rezerwacje i wpisują na listę.

Podsumowując ja byłem zadowolony :good: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem taki odkurzacz w Katowickim komforcie

i dywan nawet to wyprało i kanapę ale do auta się niestety nie nadawał ze względu na NIE rozbieralną rurę tzn. końcówka i rura aż do węża były połączone na stałe :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki teraz trzeba kupić płyn. Jak ja brałem to dawał radę. Później jeszcze w domu pranie dywanów robiłem jakimś Vanishem itp. i bez problemu.

Więc pewnie można lać co się chce ;).

ta pewnie vanish obecny wszedzie i do wszystkiego-najlepiej jeszcze do wełnianych dywanów :wallbash::wallbash: rozumiem ze chcecie sami robic pranie ale przynajmiej uzywajcie srodków do tego przeznaczonych a nie ufajcie reklamie w telewizji,po drugie kolego jestem ciekaw jak uzyłes tego srodka w ekstraktorze?jakie stezenie?nie zalałes turbiny piana? :lol:

"lać co się chce" -za nim polecisz cos komuś zastanów sie nad tym!!!!mozna na robic sobie tylko problemów(plamy,migracje kolorów,fałdowanie,stechlizna itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie pamiętam już czy to vanish czy coś innego bo było to dawno. Kompletnie nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Czy ja komuś coś polecam? Gdzie tak napisałem?? :/

Chyba kłania się czytanie ze zrozumieniem.

kolego tu nie chodzi o polecanie tylko pisanie bzdur-na pewno koleś który by ci wynajął sprzet nie kazał by ci robic vanishem chociazby z tego powodu ze jest to srodek pienny co doprowadziło by do zalania turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem ten sprzęt do prania dywanu w domu i ten środek co trzeba kupić jest specjalnie aby właśnie nie tworzyła się piana ale z tego co pamiętam jest bardzo dobry jeśli chodzi o skuteczność czyszczenia. Odkurzacz też jest wg mnie dobrym sprzętem ale ja się nie znam na tego typu urządzeniach.

 

Info na stronie sklepu:

 

Na każdą dobę wypożyczenia odkurzacza należy zakupić jedno opakowanie wybranego koncentratu do wykładzin:

011923 - Koncentrat do naturalnych wykładzin dywanowych - cena 51,99 zł

011924 - Koncentrat do wykładzin dywanowych - cena 51,99 zł

Jedno opakowanie wystarcza do wyczyszczenia ok. 30-40 m2 powierzchni dywanów, wykładzin czy tapicerki (również samochodowej)

 

http://www.komfort.pl/produkt,25143,597 ... 1205667947

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sie zapisałem :)

od dłuższego czasu przymierzałem sie do wyprania wykładziny i nawet umówiłem się z jednym z forumowiczów. Ale jak mogę sobie poszaleć sam wypożyczonym sprzęciochem to wybieram tę opcję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz mogliśmy się zgadać. W sumie zostało mi pół butli szamponu + ok 2l roztworu.

 

Myjka jako myjka doopy nie urywa a szeroka ssawka (ok 20-25 cm) jest niewygodna przy jakiś zaokrągleniach.

Poradziłem sobie jednak i z tym.

 

Pryskałem na nierówne powierzchnie i rozłączają rurę - końcówką rury która ma średnice ok 4 cm raz przy razie wysysałem chemię.

Miałem do zrobienia nieduży dywan z domu + podłoga w aucie i bagażnik. w sumie jak za 52 PLNY może być.

PS. odkurzacz sam z siebie śmierdzi jak cholera. Zostawiłem go na kilka godzin w aucie to waliło ze musiałem okna pootwierać żeby się porządnie wywietrzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dało. Tapicerka czarna wiec niewiele widać.

Woda po praniu czarna jak diabli. Może jak bym drugi raz ogarnął to byłoby lepiej ale nie miałem już czasu a i pogoda się psuła. Robiłem przed garażem i chciałem żeby zdążyło zdeka wyschnąć.

 

 

aha i odkurzacz sam w sobie w tej myjce jest niezły. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widze ze w Komforcie nadal maja mozliwosc wypozyczenia odkurzacza pioracego :)

czy przez ostatnie (prawie) 2 lata od ostatniego posta w tym watku pral tym tapicerke (fotele) w aucie?

 

Jesli tak to chetnie poczytam czy warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.