Jump to content

Krew...czym ja doczyścić??


Recommended Posts

Witam. Mam takie pytanko, ostatnio znajomy do mnie dzwonił, że pierze właśnie Golfa V i ma problem, gdyż cała podsufitka jest zachlapana krwią. Pytał się mnie czym sobie z tym poradzić, a ja szczerze mówiąc sam zacząłem sie zastanawiać i na pierwszy ogień poradziłem to czym sam czyszcze czyli chemie tersusa ( MC990, pr101).

Ale teraz tak sie zastanawiam sam dla siebie, czy rzeczywiśćie te preparaty sobie radza z krwią, czy raczej trzeba swój arsenał poszerzyć 0 jakis inny odplamiacz?? Czym Wy czyścicie takie "krwiste" plamy??

Link to comment
Share on other sites

mógł nie strzelać do ludzi w samochodzie bo sie rozpryskuje :P

a tak powaznie to krew jest bardzo cieżko wywabić i wg mnie lepiej poszukać podsufitki na allegro i wymienic. Bo ani jej nie mozesz za bardzo przemoczyc ani za bardzo trzec ;)

Link to comment
Share on other sites

mozesz za bardzo przemoczyc ani za bardzo trzec

Czy ja wiem, jak ja prałem ręcznie podsufitke to była przesiąknięta AG interior shampoo i też tarłem mikforibrą z naciskiem. Efekt był dobry, auto jeździ już miesiąc od prania i nic sie nie stało ;) . Ale oczywiście to też zależy od materiału.

Link to comment
Share on other sites

Podsufitka koloru jasnego. Cała ta operacja zakończyła się kapitulacją piorącego i doradzeniem klientowi, aby rozejrzał się za nową ( tzn uzywaną).

 

Czy ja wiem, jak ja prałem ręcznie podsufitke to była przesiąknięta AG interior shampoo i też tarłem mikforibrą z naciskiem

 

Powiem to tak, 100 razy się uda a 101 odpadnie. Na swoim aucie można eksperymentować jednak na aucie zleceniodawcy lepiej być przezornym i jak to mowią dmuchać na zimne :P

Link to comment
Share on other sites

Witam, Z plamami typu krew przypomniala mi sie jedna rada babci by nie czyscic goraca woda gdyz krew krzepnie, nasuwa sie mysl czy uzywajac srodka do prania o niskiej temperaturze czy da sie wyczyscic? To jedynie wskazowka, zgadzam sie wypowiedzia Justyny iz woda utleniona (w odpowiednim stezeniu) moze dac rade, lecz wczesnie nalezalo by ja przeprac w niskiej temperaturze, w razie czego po przeschnieciu czynnosc powtorzyc. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

karcheRPolska, ogólnie jest tak, że śweiżą krew ładnie dopierzesz zimna wodą, więc babcia miała rację żeby z ciepła wodą uważać. Ale to wszystko sie sprawdza na swieżej plamie, a na takich starych to juz lipa :o

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja zaburzenia z krwi czy czerwonego zawsze usówam wodą utlenioną. :D Używam tego sposobu na ubrania czy kanapę z takiego materiału coś jak alkantara. Po tym zabiegu dobrze jest przegrać miejsce czystą wodą lub wodą z lekką zawartością szarego mydła. Robię tak od lat :good:

 

Oczywiście warto przeprowadzić test na jakimś niewielkim, niewidocznym kawałku materialu ;)

Link to comment
Share on other sites

Woda utleniona :) Wiem że w pralniach używają perchydrolu ( półprodukt do wody utlenionej) ale robią to tylko naprawde doświadczeni fachowcy ( dość toksyczna substancja i raczej mało przyjazna człowiekowi)
trochę naprostuję. perhydrol a woda utleniona to ten sam związek (nadtlenek wodoru) który różni się stopniem rozcieńczenia w wodzie (ten pierwszy 10-krotnie większy od wody utlenionej). Nadtlenek wodoru nie jest toksyczną substancją a bardzo silnym utleniaczem (jego duże stężenia stosuje się np do wybielania kości)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.