Skocz do zawartości

Menzerna, Audi i hologramy


Hikiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

 

własnie jestem w trakcie pierwszej w życiu polerki. Samochód to Audi A4 04r. Dopiero zacząłem. Przejechałem część maski FG500 na futrze (zacząłem z grubej rury ze względu na spore defekty i twardość lakieru) i efekt był bardzo dobry. Zostały tylko głębsze rysy ale jako, że jest to moja pierwsza polerka nie będę starał się o 100% korektę. Następnie wziąłem SF4000 na żółtej gąbce i tu pojawił się problem w postaci hologramów z którymi nie potrafię sobie poradzić. Próbowałem różnych prędkości, nawilżałem gąbkę a pasty kładkłem taką większą kroplę. Gdzie robię błąd?

 

Proszę o pomoc!

 

p.s.: Dodam, że na futrze i FG500 pracuje mi się idealnie, łatwo się prowadzii itd. Polerkę z gąbką ciężej utrzymać w ręce. Może jest za sucha albo ma za mało pasty?

 

Własnie zrobiłem futrem kolejny fragment i nie ma śladu hologramów i znów zostało tylko kilka głębszych rys. Aż się boję wkraczać tam z SF4000.

 

Oczywiście za każdym razem używam IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wełniaku użyj FG 500 na padzie gąbkowym ,średnim najlepiej. Taka kombinacja powinna usunąć ślady po poprzedniej obróbce bo założę się ze to właśnie futro zostawiło ślady. Następnie możesz użyć na podobnym średnim padzie SF4000,a na koniec na miękkim finiszowym SF4000 postawić kropkę nad i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hikiel, Pastę wykańczającą ciężko jest wypracować do zniknięcia ... nie mocz jej niczym . Jak długo hmm tak długo jak będzie to konieczne, ale tak jak pisze Marco,

między FG500 a SF4000 dobrze by było zrobić coś pomiędzy ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z garażu i muszę przyznać, że jesteście genialni. FG500 na futrze, następnie FG500 na białej gąbce i SF4000 na pomarańczowej i hologramów brak.

 

Wydawało mi się że muszę moczyć bo zwyczajnie miałem za mało pasty i pewnie jechałem w większości gąbką.

 

I jeszcze jedna uwaga. Będę potrzebował chyba z tonę mikrofibr do przecierania każdego fragmentu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po FG500 przetarłem powierzchnię IPA i hologramów było jak na lekarstwo.
To po kiego grzyba wbijałes się w dalsze obróbki?? :)

SF 4000 na miękkiego wafla i starczy.

A swoja drogą to cuda jakieś u Ciebie Panie ... Żółty 3m z wykańczającą pastą zrobił więcej bałaganu niż ostra orka wełniakiem :D

 

Właśnie wróciłem z garażu i muszę przyznać, że jesteście genialni.
Jak quwa jesteście?! JESTEM :lol::lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kiego grzyba wbijałes się w dalsze obróbki?? :)

 

Właśnie nie wiem :D

 

Małe sprostowanie związane z kolorami :D Gąbka, której używam do SF4000 ma kolor żółty a nie pomarańczowy, sorry :D I używam futra i gąbek Flexipads a nie 3M :)

 

[ Dodano: 16 Sierpień 2011, 21:39 ]

Kolejny fragment maski zrobiony. Wyszło genialnie !! Ani kawałka hologramu :) Jutro pójdę jak burza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli wszystko w normie jak widzę. Nie chce mi się ustawiać lustrzanki do każdego zdjęcia z osobna to Brinkmann'a będę używał dla siebie a zdjęcia będę robił na halogenie.

 

Zaraz zacznę dokładniej czytać o sealancie Wolfganga żebym nie natrafił na jakieś niespodzianki bo czasu coraz mniej a szyku na weselu trzeba zadać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Wtrącę kilka słów po weekendowej pracy jak jesteście przy menzernie i audi :)

Robiłem audi a3 z '02r. Jechałem FG500 na futerku i później na zółtym padzie urbana (czyli ten średni) z pastą FF3000. Wyszło malinowo. Myślałem też o SF4000, ale nigdy nie używałem, więc uznałem że może być ciut za słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zacznę dokładniej czytać o sealancie Wolfganga żebym nie natrafił na jakieś niespodzianki bo czasu coraz mniej a szyku na weselu trzeba zadać :D

Tutaj jest moja krótka relacja z aplikacji Wolfganga:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 095#124095

 

Na opakowaniu niestety nie jest napisane, że po nałożeniu warstwy trzeba odczekać 30-45 minut przed polerowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.