Skocz do zawartości

Wentylowane fotele w S-klasie


Vit0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem ogarnąć wnętrze w S-klasie, która ma wentylowane fotele. Przy czyszczeniu ich pianą z Cleanera z Lederzentrum i szczotką piana wchodzi w dziurki, ale za nic w świecie nie chce z nich zniknąć :P Część dziurek po kilku h jest ok, ale większość ewidentnie trzyma pozostałości piany.

 

Jak wyczyścić taką skórę tym preparatem, tak, żeby było maksymalnie czyste ale bez pozostałości w dziurkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłącze się pod temat, mam wentylowane fotele, używam środków Gliptone , problem w tym że po czyszczeniu, nakładając środek do do konserwacji (gęste mleczko) fibrą z zestawu gliptone w otwory dostaje się ten środek. Niestety nie da się tego uniknąć a na czarnych fotelach resztki białego mleczka nie wyglądają elegancko. Nie ma jak tego wytrzeć bo nie powinno się go polerować. Macie jakieś rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat użytkownika Gliptone znalezione gdzies na forum:

Do skóry wentylowanej niekoniecznie pianka, ale koniecznie trzeba uważać. Najlepiej nakładać środek na szczoteczkę i dopiero na skórę. Na wentylowane skóry także ciężko się nakłada środek konserwujący. Lepiej rozłożyć nakładanie z dwóch na trzy razy, ale nakładać mniejszą ilość. Jeżeli gęsty kosmetyk zatka dziurki, trzeba lekko uderzyć szmatką z góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maestro00, dzięki może to pomoże, powiem szczerze że środek dość fajny efekt daje ale nakładanie to udręka

 

Przed chwilą skończyłem nakładać Gliptone GT11 na wentylowanych fotelach w Mercedesie, i powiem szczerze że nie widzę problemu... Nie wyobrażam sobie jaką ilość środka musiałbym użyć żeby zakleić nim otwory w skórze ! Nakładam zwykłym żółtym aplikatorem Meguiars. Tak jak wyżej wspomniane, 3 cienkie warstwy i jest wszystko w najlepszym porządku. GT13 Prestige jest nieco bardziej gęsty i może być trudniejszy, ale bez przesady...

 

Niestety, GT12 nie usunął przebarwień na skórze. Jest to ewidentne przefarbowanie jasnobeżowej tapicerki od ubrania - o dziwo na oparciu. Będę musiał zamówić Gliptone Inkstick - czy ktoś z Was miał okazję go używać ? Wg opisu skuteczność na "stare" przefarbowania wynosi 50% - czyli albo puści albo nie ;)Link do opisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek, ja nakładam fibrą która jest w zestawie do Gliptone . Widocznie nakładałem za dużo, środek jest gęsty i biały przez co się odznacza i nie trzeba wcale dużo nawalić żeby pozatykać

 

 

Mi szczerze mówiąc lepiej idzie gąbkowym aplikatorem - ściereczka zawsze się gdzieś zawinie, zmarszczy i nie umiem rozłożyc preparatu tak równomiernie jak aplikatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ostano stosowałem zestaw leadercentrum, z czego cleaner z aplikatorem piany. W trakcie czyszczenia istotnie część środka czyszczącego pięknie lokowała się dziurkach tapicerki. Każdorazow po wytarciu środka ręcznikiem papierowym środek z dziurek fantastycznie wyciągał zwykły odkurzacz. Warunek aby nie czekać aż wyschnie później pozostałaby wykałaczka. Natomiast środek konserwujący nie powodował zapychania dziurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

trochę odgrzeje temat. Wczoraj zrobiłem kolejne podejście i było już lepiej ale dlatego że przy aplikacji dawałem jeszcze mniej środka i zrobiłem 3 cieńsze warstwy zamiast 2. Poza tym środek mocno rozcierałem w fibrze przed kontaktem ze skórą. Efekt który dziś zastałem na prawdę powala, fotele są pięknie matowe.

Teraz jeszcze pytanie co do środka czyszczącego - obecnie mam gliptone GT12 który jest gęsty i do mocnych zabrudzeń, chciałbym zmienić go na delikatniejszy gt15 który jest łatwiejszy w aplikacji i wygodniejszy, tylko jest on rzadki i "wodnisty" - jak to wpłynie na skórę perforowaną. Możecie coś poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.