Skocz do zawartości

lakier matowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na parkingu widzialem ostatnio mercedesa w kolorze czarnym mat i zastanawiam sie czy korekta lakieru i woskowanie bedzie sie zasadniczo roznilo od tradycyjnego lakieru z polyskiem? Jak ma ktos doswiadczenie to prosze sie podzielic wiedza. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widziałem nigdy stricte matowego lakieru. Są to zazwyczaj matowe klary, które po polerowaniu dostają połysku. Ale podobno jest taki lakier, jakiś amerykański na hot-rod'y. I nie mam na myśli żadnych patenów z talkiem.

Na tym Mercu to pewnie folia była. Też widziałem nową eskę w macie. Bez gleby i na seryjnej feldze wyglądała słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się przypomniało.... wczoraj woskowałem swój rower. Posiada on sporo czarnych matowych lakierownych proszkowo części. Nic się bardziej nie świeciło. Żadnej głębi nie dostrzegłem.

Moim zdaniem jeśli jest to faktycznie matowy lakier (nie klar lub folia) można atakować zwykłym woskiem.

Coś tam znalazłem na forum branżowym:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=171808

 

 

 

sorki ale...precz z matem!

:good:

 

jest specjalny wosk do powierzchni matowych, który wydobywa z nich głębie

Pewnie chodziło ci że po prostu odżywia powierzchnię i wizualnie przyciemnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odgrzewam kotleta :D

Znajomy w motocyklu posiada elementy w macie. Gdy kupił motocykl, był on oklejony różnymi naklejkami, a po ich zdjęciu widać odbarwienia.

I teraz pytanie: w jaki sposób się tego pozbyć ? Wydaje mi się, że cięcie lakieru średnio się tutaj sprawdzi ?

Prosiłbym o jakieś sugestie. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.