Skocz do zawartości

Glinkowanie auta z CQuartz ?


zak14

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo nałożenia CQuartz po 700 km trasy i opłukaniu auta zostało mi parę złośliwszych kropel smoły i śladów po tych najtłustszych czerwonych robalach. W weekend umyję na dwa wiadra - może zejdą, ale coś mi się widzi, że jeszcze kilka tras i jakieś małe glinkowanie będzie niezbędne. Zastanawiam się na ile glinka wpływa na trwałość warstwy Cquartz – macie z tym jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu używajcie delikatnych glinek, pod CQ lakier musi być idealnie przygotowany więc po jego aplikacji i pewnym czasie NAPEWNO nie będzie wymagał użycia agresywnej glinki. BH soft w tym wypadku odpada, faworyci do ValetPRO, SOFT od SCS, żółty sonax i zielony sonus :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

k24, :o

Ja nic takiego nie zauważyłem. Podczas glinkowania praktycznie bez docisku u mnie "rozjeżdża się" na boki; ugniatanie trywialne, żadnych problemów, moczenia w ciepłej wodzie itd.. Śladów też nigdy żadnych mi nie zostawiła; jako lubrykat używam Last Touch Megsa 1:1 z wodą destylowaną. Być może dzieje się tak przy wodzie z szamponem :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to BH soft jest nawet zbyt soft. Nie wiem w jakich warunkach ta glinka słabo się ugniata, bo sam używałem jej w pomieszczeniu gdzie było 13st i dalej się świetnie nią pracowało. Jako poślizgu używałem do niej wody, wody z szamponem, CG PRO 1:1 z wodą oraz LT 1:1 z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Jak dla mnie to BH soft jest nawet zbyt soft. Nie wiem w jakich warunkach ta Glinka słabo się ugniata, bo sam używałem jej w pomieszczeniu gdzie było 13st i dalej się świetnie nią pracowało.

Dokładnie, dlatego jestem zdziwiony zastrzeżeniami k24 odnośnie glinki BH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to BH soft jest nawet zbyt soft. Nie wiem w jakich warunkach ta Glinka słabo się ugniata, bo sam używałem jej w pomieszczeniu gdzie było 13st i dalej się świetnie nią pracowało. Jako poślizgu używałem do niej wody, wody z szamponem, CG PRO 1:1 z wodą oraz LT 1:1 z wodą.

Ja akurat podzielam pogląd, że słabo się ugniata - przy temepraturach powyżej 20 st, pracując z wodą + DJ born to be mild i tak muszę ją moczyć w ciepłej wodzie, żeby dobrze ugnieść bez nadmiernego wysiłku.

A wracając do tematu - glinkował ktoś lakier z CQ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco, napisz swoje spostrzeżenia na ten temat a wtedy komentuj czyjeś posty.

 

I widzisz kolego, głosisz jakąś teorię z kosmosu to nie powinieneś się dziwić, że ktoś komentuje Twoje posty.

 

A co do glinek BH to coś o nich wiem bo byłem pierwszą osobą w Polsce, która je sprzedawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo nałożenia CQuartz po 700 km trasy i opłukaniu auta zostało mi parę złośliwszych kropel smoły i śladów po tych najtłustszych czerwonych robalach. W weekend umyję na dwa wiadra - może zejdą, ale coś mi się widzi, że jeszcze kilka tras i jakieś małe glinkowanie będzie niezbędne. Zastanawiam się na ile Glinka wpływa na trwałość warstwy Cquartz – macie z tym jakieś doświadczenia ?

Czy glinka służy do usuwania smoły ?

 

NIE !

 

Jest coś takiego jak Tar&Glue Remover - Nielsen, Diamondbrite, Autosmart, Autobrite, etc. i tego użyj a nie glinki ;)

 

_____

 

A co do robali to APC i myjesz.

 

Przecież żeby "zdjąć" CQuartza trzeba auto polerować więc APC / T&G krzywdy mu nie zrobią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swierzo polozony cquartz pozna zmyc ipa i niektorymi srodkami chemicznymi a jesli mowisz ze po tygodni zaschly to raczej nie jest swierzo polozony.

uzyj bez problemu srodkow do smoly i do owadow.

(wolne tlumazcenie z forum uk)

P.S. osobiscie glinki BH uwarzam za najgorsze jakie do dej pory uzywalem...

wole cos prostszego i bezpiezcniejszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie jestem odosobniony z opinią o glinkach BH, napewno nie poleciłbym jej początkującym detailerom. Sam miałem ją jako pierwszą i do tej pory (rok) zostało mi jej ponad 100g, używam głównie do felg i dołów drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend glinkowałem drugi samochód (na którym nie mam Cquartz). Samochód był naprawdę brudny , ale to co BH soft (lubrykant woda + szampon) zrobiła z lakierem na dachu to masakra - rysy, hologramy, dramat ! Resztę opakowania posłałem do kosza.

A żeby nie być całkiem OT - APC prawie rozpuścił robale, zostały tylko pojedyncze resztki na reflektorze - te będę musiał ruszyć czymś innym (ale na pewno nie gliką BH).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wam odkryła rysy a nie zrobiła nowe...

Obawam się, że nie - kierunek zarysowań (równoległe i prostopadłe) dość dobrze zgadza się z kierunkiem posuwu glinki. Używana jak się wydaje prawidłow - nie upadła w piach, regularnie maczana w ciepłej wodzie, powierzchnia lakieru regularnie spryskiwana wodą z DJ Born to be mild. Nie wiem dlaczego tak się stało - może lakier na dachu nieoryginalny ? Muszę sprawdzić w historii auta (służbowe, przede mną ktoś inny użytkował). Na masce też niestety pojawiły się hologramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.