Jump to content

Glinkowanie auta z CQuartz ?


Recommended Posts

Mimo nałożenia CQuartz po 700 km trasy i opłukaniu auta zostało mi parę złośliwszych kropel smoły i śladów po tych najtłustszych czerwonych robalach. W weekend umyję na dwa wiadra - może zejdą, ale coś mi się widzi, że jeszcze kilka tras i jakieś małe glinkowanie będzie niezbędne. Zastanawiam się na ile glinka wpływa na trwałość warstwy Cquartz – macie z tym jakieś doświadczenia ?

Link to comment
Share on other sites

Poprostu używajcie delikatnych glinek, pod CQ lakier musi być idealnie przygotowany więc po jego aplikacji i pewnym czasie NAPEWNO nie będzie wymagał użycia agresywnej glinki. BH soft w tym wypadku odpada, faworyci do ValetPRO, SOFT od SCS, żółty sonax i zielony sonus :good:

Link to comment
Share on other sites

Poprostu używajcie delikatnych glinek.... BH soft w tym wypadku odpada, faworyci do ValetPRO, SOFT od SCS, żółty sonax i zielony sonus :good:

 

Śmiała teoria, jestem pewien, że umiesz ją obronić.

Link to comment
Share on other sites

psemo, bo ta glinka jest soft tylko z nazwy, mimo wszystko agresywna, ciężko się ją ugniata i przy niewłaściwej pracy zostawia po sobie osad na elementach.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator

k24, :o

Ja nic takiego nie zauważyłem. Podczas glinkowania praktycznie bez docisku u mnie "rozjeżdża się" na boki; ugniatanie trywialne, żadnych problemów, moczenia w ciepłej wodzie itd.. Śladów też nigdy żadnych mi nie zostawiła; jako lubrykat używam Last Touch Megsa 1:1 z wodą destylowaną. Być może dzieje się tak przy wodzie z szamponem :idea:

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie to BH soft jest nawet zbyt soft. Nie wiem w jakich warunkach ta glinka słabo się ugniata, bo sam używałem jej w pomieszczeniu gdzie było 13st i dalej się świetnie nią pracowało. Jako poślizgu używałem do niej wody, wody z szamponem, CG PRO 1:1 z wodą oraz LT 1:1 z wodą.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator
Jak dla mnie to BH soft jest nawet zbyt soft. Nie wiem w jakich warunkach ta Glinka słabo się ugniata, bo sam używałem jej w pomieszczeniu gdzie było 13st i dalej się świetnie nią pracowało.

Dokładnie, dlatego jestem zdziwiony zastrzeżeniami k24 odnośnie glinki BH

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie to BH soft jest nawet zbyt soft. Nie wiem w jakich warunkach ta Glinka słabo się ugniata, bo sam używałem jej w pomieszczeniu gdzie było 13st i dalej się świetnie nią pracowało. Jako poślizgu używałem do niej wody, wody z szamponem, CG PRO 1:1 z wodą oraz LT 1:1 z wodą.

Ja akurat podzielam pogląd, że słabo się ugniata - przy temepraturach powyżej 20 st, pracując z wodą + DJ born to be mild i tak muszę ją moczyć w ciepłej wodzie, żeby dobrze ugnieść bez nadmiernego wysiłku.

A wracając do tematu - glinkował ktoś lakier z CQ ?

Link to comment
Share on other sites

Deco, napisz swoje spostrzeżenia na ten temat a wtedy komentuj czyjeś posty.

 

I widzisz kolego, głosisz jakąś teorię z kosmosu to nie powinieneś się dziwić, że ktoś komentuje Twoje posty.

 

A co do glinek BH to coś o nich wiem bo byłem pierwszą osobą w Polsce, która je sprzedawała.

Link to comment
Share on other sites

Mimo nałożenia CQuartz po 700 km trasy i opłukaniu auta zostało mi parę złośliwszych kropel smoły i śladów po tych najtłustszych czerwonych robalach. W weekend umyję na dwa wiadra - może zejdą, ale coś mi się widzi, że jeszcze kilka tras i jakieś małe glinkowanie będzie niezbędne. Zastanawiam się na ile Glinka wpływa na trwałość warstwy Cquartz – macie z tym jakieś doświadczenia ?

Czy glinka służy do usuwania smoły ?

 

NIE !

 

Jest coś takiego jak Tar&Glue Remover - Nielsen, Diamondbrite, Autosmart, Autobrite, etc. i tego użyj a nie glinki ;)

 

_____

 

A co do robali to APC i myjesz.

 

Przecież żeby "zdjąć" CQuartza trzeba auto polerować więc APC / T&G krzywdy mu nie zrobią ;)

Link to comment
Share on other sites

swierzo polozony cquartz pozna zmyc ipa i niektorymi srodkami chemicznymi a jesli mowisz ze po tygodni zaschly to raczej nie jest swierzo polozony.

uzyj bez problemu srodkow do smoly i do owadow.

(wolne tlumazcenie z forum uk)

P.S. osobiscie glinki BH uwarzam za najgorsze jakie do dej pory uzywalem...

wole cos prostszego i bezpiezcniejszego ;)

Link to comment
Share on other sites

Dobrze że nie jestem odosobniony z opinią o glinkach BH, napewno nie poleciłbym jej początkującym detailerom. Sam miałem ją jako pierwszą i do tej pory (rok) zostało mi jej ponad 100g, używam głównie do felg i dołów drzwi.

Link to comment
Share on other sites

według mnie jest ona w miarę ok. Ale zauważyłem, że działać nią trzeba z lubrykantem w postaci wody tylko destylowanej i bardzo często ją ugniatać i zamaczać w kubku ciepłej wody.

Link to comment
Share on other sites

W weekend glinkowałem drugi samochód (na którym nie mam Cquartz). Samochód był naprawdę brudny , ale to co BH soft (lubrykant woda + szampon) zrobiła z lakierem na dachu to masakra - rysy, hologramy, dramat ! Resztę opakowania posłałem do kosza.

A żeby nie być całkiem OT - APC prawie rozpuścił robale, zostały tylko pojedyncze resztki na reflektorze - te będę musiał ruszyć czymś innym (ale na pewno nie gliką BH).

Link to comment
Share on other sites

Może wam odkryła rysy a nie zrobiła nowe...

Obawam się, że nie - kierunek zarysowań (równoległe i prostopadłe) dość dobrze zgadza się z kierunkiem posuwu glinki. Używana jak się wydaje prawidłow - nie upadła w piach, regularnie maczana w ciepłej wodzie, powierzchnia lakieru regularnie spryskiwana wodą z DJ Born to be mild. Nie wiem dlaczego tak się stało - może lakier na dachu nieoryginalny ? Muszę sprawdzić w historii auta (służbowe, przede mną ktoś inny użytkował). Na masce też niestety pojawiły się hologramy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.