Jump to content

Mikrofibra Jakie są objawy zużycia?


Recommended Posts

Tak jak w temacie. Po czym moge poznać, że mikrofibra/rękawica z mikrofibry nie nadają się do dalszej pracy? i czas na jej wymiane (najprościej mówiąc zakończyła swój zywot). Oczywiście nie chodzi mi tutaj o zabrudzenia.

Link to comment
Share on other sites

DaV, moim zdaniem to troszke indywidualna sprawa. Bo dla jednego MF nie będzie się nadawała już po paru użyciach (praniach), bo stwierdzi, że rysuje lakier lub nie zbiera brudu tak jak powinna. A drugi będzie używał przez parę lat ;)

Ponadto zależy też do czego używana jest MF.

Wiadomo, że do lakieru (polerowanie itp) nie będziesz używał tak długo jak w przypadku wycierania np. progów czy wnęk drzwiowych oraz pod maską.

Zapewne po kilku praniach MF zaczną twardnieć i już nie będą tak delikatne.

Link to comment
Share on other sites

Ja głownie rozpoznaje właśnie po dotyku, jeżeli jest juz twarda, szorsta itp to nie stosuje jej juz do lakiery tylko przeznaczam to bardziej brudnej roboty ( czyli wycieranie środka typu APC po wcześniejszym pędzelkowaniu) Ponadto zużyta MF czasem wykazuje juz inne właściwości niż zaraz po kupieniu...tzn słabo wchłania woda, źle sie nia poleruje itp co również oznacza o jej przysłowiowym końcu i czas otworzyć/ zakupić nową.

 

Typowych wyznaczników myślę, że raczej nikt Ci nie poda bo chyba takich nie ma :P A jeśli są to sam z chęcią poczytam :)

Link to comment
Share on other sites

k24, no właśnie haczenie to cecha dobrej MIKROfibry. Włókna są tak drobne że zahaczają o nierówną powierzchnię skóry.

 

Jako zużyte traktuje mikrofibry zbite, które utraciły puszystość, twarde i szorstkie.

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

yesfan, kup nowego eurowa shag i porównaj ze starszym, np po 3-4 praniach. Uwierz mi że nowy nie chaczy nic, a na używanym już są czuć delikatne objawy zużycia :P

Link to comment
Share on other sites

To jak po 3-4 myciach eurow nie nadaje się już do użytku :shock: czy poprostu stracił część swoich własciwiści tylko. Bo mi się nie widzi kupowac co raz to nowe mikrofibry do polerowania. Szczególnie, że te do polerowania to jedne z droższych.

Link to comment
Share on other sites

Po czym moge poznać, że mikrofibra/rękawica z mikrofibry nie nadają się do dalszej pracy

 

Póki nie rozłoży się samoczynnie lub nie popruje. W każdym innym przypadku można jej użyć w różnorakim zastosowaniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozwolę sobie podłączyć się pod temat...

 

Sprawa jest taka. Używam różnych mikrofiber piorę je zazwyczaj ręcznie w szarym mydle a gdy używam je na lakierze to zostawiają rysy w szczególności przy użyciu quick diteilera lub ipa.

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi czy powinienem je czymś zmiękczyć czy jak ?

Link to comment
Share on other sites

Używam różnych mikrofiber piorę je zazwyczaj ręcznie w szarym mydle
Mikrofibry są nowe.

:dontknow:

 

Mikrofibra jest nowa jak jest w pudełku albo folii w sklepie. Jak zostanie wysmarowana cleanerem/woskiem/dressingiem/czymkolwiek przestaje być nowa. Wystarczy że cokolwiek zaschnie w niej i kapota. Już pierwsze pranie może ją wykończyć i przestanie się nadawać do polerowania wosku ;)

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim dobrej jakości ja mam kilka CHEMICAL GUYS SASQUATCH MAXIMUS MICROFIBER GRAMATURA PONAD 880 kilka od Megsa raz na jakiś czas przepłucze octem i jak na razie wszystko OK

Po robocie zawsze od razu zamaczam w wodzie później piorę ręcznie szarym.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Kupiłem fibre w jakimś sklepie po promocji - marketówka. Była za twarda, nie nadawała się do lakieru. Miałem ją wyżucić, lecz znajomy podsuna pomysł by wyprać ją w płynie do płukania tkanin - podobno zmiekcza ubrania itp. Okazało się ze pomysł świetny :) Każda fibra jaką miałem poleciała do ciepłej wody z dodatkiem płynu. Wszystkie teraz pachnące, delikatne, i prawie jak nowe ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.