Skocz do zawartości

Usuwanie lakieru z plastiku


Rekomendowane odpowiedzi

dscn9095j.jpg

 

 

Jak widać na załączonym obrazku łuszczy mi się lakier na plastikach pod progami. Niestety nie da się go usunąć powolutku odrywając kawałek po kawałku, bo gdzieniegdzie trzyma mocno. Znacie jakieś środki, które usuną sam lakier bez naruszania plastiku?

Myślałem nad scansolem ale nie znalazłem jednoznacznej opinii czy jest bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scansolem uważaj bo stopi Ci plastik....Ja kiedys usuwałem z lusterka i tez spiskałem Spray'em ( nie wiem dokładnie czy to był Scansol ale na pewno cos w tym rodzaju) i niestety ale porobiły sie pecherze na plastiku. Póżniej musiałem papierem zeszlifować i pomalować w kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opalarka to mozna usuwac lakier na drzwiach i futrynach okiennych.... plastik sie odksztalci od temperatury....

 

Scansol na bank zepsuje Ci plastik ale kto wie co kryje sie pod ta powloka?? ktos ja wczesniej pomalowal pewnie dlatego ze byla naprawiana ewentualnie porysowana....

CHyba jedynym wyjsciem i tak bedzie pomalowanie na nowo po gruntownych szlifowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opalarka to mozna usuwac lakier na drzwiach i futrynach okiennych.... plastik sie odksztalci od temperatury....

 

Oczywiście że się odkształci ale tylko wtedy jeśli się do tego weźmie taki człowiek jak Ty, inni potrafią opalarką przywracać czerń plastikom i gdzieś się nie odkształcają!!!

 

Wystarczy tylko trochę podgrzać i plastik zaczyna się pocić przez co lakier się go już nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opalarka to mozna usuwac lakier na drzwiach i futrynach okiennych.... plastik sie odksztalci od temperatury....

 

Oczywiście że się odkształci ale tylko wtedy jeśli się do tego weźmie taki człowiek jak Ty, inni potrafią opalarką przywracać czerń plastikom i gdzieś się nie odkształcają!!!

 

Wystarczy tylko trochę podgrzać i plastik zaczyna się pocić przez co lakier się go już nie trzyma.

 

 

No widzisz nie oceniaj ludzi jak ich nie znasz.... zajmuje sie plastikami na codzien, "spawam" tworzywa i wiem jak sie zachowuja... Zdjecia z przywracania do "zycia" zderzaka w moim golfie sa na tym forum link do tematu wiec teksty tego typu zachowaj dla siebie lub kolegow a nie wyjezdzaj z nimi do mnie bo raz nie znasz mnie a dwa nie życzę sobie takich tekstów od osób których nie znam...

Co innego przywracanie blasku zderzakowi opalarka a co innego usuwanie powloki lakierniczej ze zderzaka za pomoca opalarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem środka "auto k" do usuwania lakieru i powiem, że na razie na plastikach nie ma negatywnych śladów działania choć z drugiej strony w kilku miejscach będę musiał poprawić, bo lakier wciąż trzyma.

 

A jak sprawa wygląda z błotnikami? Bo mam coś takiego i zastanawiam się czy da radę to uzupełnić?

 

dscn9109aa.jpg

 

 

Z przodu mam natomiast coś takiego:

 

dscn9105.th.jpg

 

Przytarłem o jakąś kamienną donicę i zamalowałem rysy ale nie swoim lakierem - stąd widoczne różnice. Myślicie, że jakbym to starł papierem i wypolerował to coś by to dało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz nie oceniaj ludzi jak ich nie znasz.... zajmuje sie plastikami na codzien, "spawam" tworzywa i wiem jak sie zachowuja...

 

Może nie jestem takim debeściakiem jak Ty ale też czasami coś pospawam. Termoplast jakim jest PP i jego mieszaniny potrzebują min 120*C żeby zmiękł i zaczął się deformować, lakierowi żeby stracił przyczepność wystarczy 80*C

Tu masz parę fotek moich wypocin co byś nie powiedział że się przechwalam.

s83074801024x768.th.jpgs83074811024x768.th.jpgs83074821024x768.th.jpgs83074831024x768.th.jpgs83074841024x768.th.jpgs83074851024x768.th.jpgs83074861024x768.th.jpgs83074871024x768.th.jpgs83074881024x768.th.jpgs83074891024x768.th.jpgs83074971024x768.th.jpgs83074981024x768.th.jpgs83074991024x768.th.jpgs83075001024x768.th.jpgs83075011024x768.th.jpgs83075021024x768.th.jpgs83075031024x768.th.jpgs83075041024x768.th.jpgs83075051024x768.th.jpg

 

[ Dodano: 8 Sierpień 2011, 20:31 ]

voldi22, Jeśli nie chcesz później stracić majątku na polakierowanie tego to od razu oddaj do lakiernika, jak zaczniesz grzebać za dużo to cena późniejszej naprawy może Cię przerazić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki ale na tych zdjęciach jest pokazana naprawa zderzaka, a nie usuwanie lakieru bez ingerencji w strukturę plastiku....

 

Super ze tez się zajmujesz tworzywami więc wiesz o co chodzi w temacie, tylko po co personalnie wyjechałeź do mnie w pierwszym poście tekstem "ale tylko wtedy jeśli się do tego weźmie taki człowiek jak Ty"..... forum jest po to żeby wymieniać doświadczenia a nie oceniać innych zwłaszcza, jeśli się nigdy ich nie widziało, nie pracowało z nimi i w ogóle ich nie zna.... :o

 

PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po co personalnie wyjechałeź do mnie w pierwszym poście tekstem "ale tylko wtedy jeśli się do tego weźmie taki człowiek jak Ty".....

 

Tylko dlatego "Opalarka to mozna usuwac lakier na drzwiach i futrynach okiennych.... plastik sie odksztalci od temperatury.... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.