Jump to content

SONAX Xtreme Clean & Clay


yesfan

Recommended Posts

Glinka Sonax Xtreme Spray&Clay

 

Test sponsorowany przez AutoHity24.pl

 

Dzięki uprzejmości autohity24.pl mogłem przetestować glinkę sonaxa wraz z dedykowanym lubryfikantem. Całość jest estetycznie i praktycznie zapakowana, a sama glinka w dużym plastikowym pudełku. Podkreślić należy fakt, że dostałem pełnowartościowy produkt, a nie tylko próbkę.

 

Testowana glinka pochodzi z linii Xtreme, Sonax ma również w swojej ofercie inną glinkę, z serii Premium, która uchodzi za wyjątkowo twardą. Tym razem o zbytniej twardości nie ma mowy, glinka jest miękka, przyjemnie się ją ugniata, trochę lepi się do rąk, ale to normalne, najważniejsze że nigdy nie miałem żadnych problemów z lepkością w czasie dekontaminacji lakieru. Dedykowany lubryfikant ma niewiele wspólnego z quick-detailerem, bliżej mu raczej do APC. Działa z glinką świetnie, poślizg i skuteczność są bardzo dobre, zapach przypomina zieloną herbatę, a atomizer jest wysokiej jakości, szkoda tylko że skończy się szybciej niż glinka. Opisywane combo to chyba najlepszy zestaw jaki używałem dotychczas (a stosowałem glinki: Bilthamber regular i soft, Meguiars), szkoda tylko, że wśród detailingowej braci raczej nie zdobędzie popularności ze względu na nazwę.

 

Podsumowanie: bardzo dobra, miękka glinka, nie dostrzegam żadnych wad, oprócz jednej: lubryfikant skończy się prędzej niż glinka.

 

dsc0531medium.jpg

dsc0534medium.jpg

dsc0540medium.jpg

dsc0603mediumn.jpg

dsc0608medium.jpg

Link to comment
Share on other sites

cz@rek, moim zdaniem sonax to idealny wybór dla początkującego, po pierwsze glinka miękka, a po drugie dostajemy dedykowany lubryfikant i nie musimy martwić sie czy woda z szamponem bedzie dobra ani czy ten, a nie inny, quick detailer nadaje się.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za przetestowanie, dla mnie prywatnie jedna lepszych glinek jakie używałem dlatego zdecydowałem się dać dwa zestawy gratisowo z nadzieją, że ktoś podzieli moje zdanie;)

A co trza zrobić żeby takiego gratiska dostać :o

Link to comment
Share on other sites

Ja też używam tej glinki, właściwie używałem, bo się skończyła.

A wystarczyła na baaardzo długo.

 

Generalnie polecam, nie miałem z nią problemów.

Potem radzę uważać z ilością wody i szamponu, bo niestety "rozmaka".

Link to comment
Share on other sites

jak dacie za duzo szamponu rozpadnie wam sie w rekach

 

Dokładnie, jak pisałem. Niestety jest problem jak się skończy ory lubryfikant, bo reszta produktów rozpuszcza glinkę, a jak dawałem mniej to pojawiały się lekkie hologramy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.