Skocz do zawartości

Skrzypiące uszczelki.


Aoox

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, w stosunkowo nowym aucie (rocznym) zaczęły mi skrzypieć uszczelki drzwi na delikatnych nierównościach. Jest to VW Polo, czy ktoś spotkał się z takim problemem? Jaki preparat zastosować, aby zabezpieczyć uszczelki i zlikwidować skrzypienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Niedawno też walczyłem z tym problemem. Początkowo myślałem, że to urok długich furtek w trzydrzwiowej budzie..

Tak jak napisał gruby_RS, dokładne woskowanie wnęk, na uszczelki CP Perl (wg mnie świetny produkt) i nastała cisza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tylko ta cena. A preparat Würtha na uszczelki by nie pomógł?

http://www.autokosmetyki.pl/w%C4%82%C5% ... ,p950.html

 

Przemek, moje auto to Polo 2010 rok, więc pewnie mamy uszczelki z tego samego tworzywa. Kiedyś Borek na forum pisał (jak mnie pamięć nie myli), że jego ojciec w Golfie MK6 GTI, też ma problem z skrzypiącymi uszczelkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
wszystkie uszczelki potraktowaliśmy FinishKare TopKote. Problem ustąpił, właściciel był bardzo zadowolony. Efekt utrzymał się około trzech, czterech tygodni.

U mnie minęły dwa miechy i uszczelki nie krzyczą "chcemy jeszcze".

Co do Perla, to mogę dodać, że pozostawia piękną satynkę, uszczelki bardziej miękkie w dotyku, po prostu "nówki pewex" :-]

No i jeszcze jedna zaleta: świetnie sprawdza się na plastikach zewnętrznch :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aoox, przemas22, wypróbuje najpierw glicernę z apteki! Ja stosuję już drugi sezon!

Taką: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... ght=#51182

 

I oto moje 2 posty/opinie o tym produkcie z innego forum:

 

1. Skład: 86% gliceryna, 14% woda. Preparat to gęsta, bezbarwna ciecz. Psikałem na mikrofibrę, a następnie wcierałem w uszczelki. Prepat jest gęsty, kleisty, trzeba go rozporawadzać i wcierać. Tak więc aplikacja wymaga trochę pracy;-) Aplikowałem jakiś miesiąc temu i widzę, że uszczelki wyglądają ładnie, są odżywione/zakonserwowane. Inna sprawa, że dbam o uszczelki na bieżąco i co miesiąc wcieram jakiś preparat! Na całe auto zeszła mi akuratnie buteleczka 30 g. Myślę, że tę cenę warto kupić i wypróbować!

(Post z dnia 25 września 2010 roku)

 

2.Prodkut ,,leży" na uszczelkach w moim aucie od września i chroni do dzisiaj. Powiem tak, produkt jest rewelacyjny i nie ma sensu poszukiwać/kupować czegoś innego/droższego. Podczas mrozów nie było żadnego problemu z przymarzaniem/otwieraniem drzwi. Jest czerwiec, a u uszczelki są cały czas zakonserwowane/odżywione/miękkie/sprężyste/czarne. Tak więc ,,gliceryna apteczna";-) wspaniale chroni, konserwuje i nadaje wyglądu. Inna sprawa, że mam nie zniszczone/zadbane uszczelki, bo na pewno 2-3 razy w roku je konserwuje. W tym sezonie jeszcze ich nie ruszałem, bo po prostu nie mam czasu. Jedynym minusiem jest aplikacja, która wymaga trochę pracy;-)

Do tej pory używałem gliceryny 86%, teraz ,,leci do mnie" najczystsza gliceryna kosmetyczna 99,5%

http://www.ecospa.pl/gliceryna-kosmetyczna-p-75.html

A więc powinno być jeszcze lepiej, przetestujemy, zobaczymy;-)

 

Polecam, naprawdę warto!:-) Za tę cenę:-)

(Post z dnia 10 czerwca 2011 roku)

 

Dodam jeszcze tylko, że w tym roku na gruntowne zabezpieczenie opon letnich po zimie/przed sezonem letnim pójdzie właśnie gliceryna! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.