Skocz do zawartości

OPTIMUM CAR WASH - zalecane rozcieńczenie - rozbieżności


wercyngetoryx

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli kończy mi się OPTIMUM CAR WASH i zacząłem się zastanawiać nad tym co będzie następne. Z tego szamponu jestem zadowolony i nie mam nic przeciwko temu, by kupić go raz jeszcze, choć pewnie spróbuję sławnego DG#901.

 

Jednak gdy zacząłem porównywać zalecane rozcieńczania i wydajność to zobaczyłem, że dla OCW dwaj sprzedawcy (partnerzy forum) podają 15ml na 4 litry wody, trzeci 30 ml na 4-8 litrów wody. Jak jest u kolejnych - nie sprawdzałem. Na butelce producent podaje 1 oz. per gallon. OCW jest produktem USA więc zakładam, że chodzi o ichniejsze miary pojemności, tj. 1 fl. oz. = 29,6 ml i gallon = 3,78 litra.

Dolny zakres wg "trzeciego" pokrywa się więc z zaleceniami producenta, jak również z moim doświadczeniem, bo rozcieńczenie 15/4000 ml jest za duże i sam stosuję większe stężenie.

 

Zakładam, że szampony porównywalnego poziomu cenowego (i pewne jakościowego), powinny mieć zbliżoną wydajność bo jest to jeden z elementów walki o klienta. Pewnie się dogrzebię do używanych przez forumowiczów stopni rozcieńczenia DG#901, ale chodzi mi teraz o informacje podawane przez naszych sprzedawców. Dla DG#901 zalecane stężenie jest na poziomie 30/4000 ml i nie znalazłem rozbieżności tak, jak w przypadku OCW. Bo 30/4000 znacząco różni się od 15/4000 jakie jest podane dla OCW.

 

Skąd biorą się takie rozbieżności? Rozumiem, że literówka może się zdarzyć, ale jeśli ma to miejsce u 2-óch sprzedawców, to raczej nie przypadek. Nieświadome powielanie błędnego opisu? Też trochę dziwne, bo choć przypuszczam, że mają setki produktów i trudno znać działanie każdego z nich (do tego bardziej pomocne jest forum KA), to jednak dane producenta powinny być poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oba szampony i na oryginalnej etykiecie jest napisane 1 ounce lub 1 oz per galon. Czyli plus/minus 30 ml na plus/minus 4 litry wody. Ale często sklepy podają, że może być 15 ml na 4 litry lub 30 ml na 8 litrów :evil::D Tak jak zresztą wyżej napisałeś. Dzięki temu szampon robi się bardziej wydajny/tańszy;-) I lepiej to wygląda;-) Ogólnie można stosować proporcje od 30-60 ml na 8 litrów. Ja raczej trzymam się tego co na etykiecie i stosuję 120 ml na 16 l wiadro. Ale stosuję też 90 ml na 16 l. Zależy od tego jak brudne jest auto, czy wolę lepszy poślizg, więcej piany itp. Mycie 60 ml na 16 l też daje radę;-) Reasumując stosuję proporcje według potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maya, ogólnie robię tak jak napisał MetalMagnes, stężenie zależne od potrzeb, przy czym 15/4000 to raczej przepłukanie auta z kurzu niż mycie. Takie proporcje dają bepłciową mieszankę, za "cienką" jak dla mnie. Wolę w trakcie mycia czuć poślizg, a i piana zrobiona karcherem inaczej wygląda. Przypuszczam, że DG#901 w stężeniu mniejszym niż zalecane też będzie zachowywał się podobnie.

 

MetalMagnes, rozumiem, że producent zawyża wydajność, ale w przypadku OCW nie ma na butelce zakresu od-do i te 15 ml to wymysł sprzedawcy? Hurtownika? Nie chcę tu robić krucjaty i odsądzać od czci i wiary sprzedawców, bo sprawa nie jest warta tego, ale uważam, że powinni się trzymać danych, które podaje wytwórca, bo to, że sprzedający zawyży o 100% wydajność wbrew temu co podaje etykieta, świadczy o sklepie, a nie o producencie.

 

A swoją drogą, to mam nadzieję, że w czasach dygrafii, dyleksji i dyskalkulii, rozszyfrowanie co autor (sprzedawca) miał na myśli pisząc: 15 ml na 4 litry, 30 ml na 8l :evil: czy 120 na 16l :D nie jest czymś co sprawiać może komuś trudności ...

 

MetalMagnes - korzystając z okazji - skoro napisałeś, że masz oba szampony - to jak wygląda w skrócie ich bezpośrednie porównanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes - korzystając z okazji - skoro napisałeś, że masz oba szampony - to jak wygląda w skrócie ich bezpośrednie porównanie?
Moim zdaniem;-) oba szampony są bardzo gęste, Duragloss ciutkę bardziej gęsty;-) Zapach Duraglossa, wiśniowo-migdałowy, kolor wiśniowy. Optimum, zapach...ciężko mi określić, może guma balonowa, kolor ciemno-niebieski. Oba przepięknie pachną. Jakość mycia, poślizg, dobra piana na porównywalnym poziomie. Może ze wskazaniem na Duraglossa...? Który byś nie kupił będziesz zadowolony:-) Małe opakowanie Optimum wygrywa ceną. Oba to bardzo dobre szampony, niestety mnie po Duraglossie schodzi skóra na dłoniach:-( Ale tak samo mam po Poorboy's. Uczulenie:-(

Ostatnio zauważyłem coś, czego nie widziałem przy innych szamonach, albo nie zwróciłem uwagi :o teraz baczniej będę się temu przyglądał-myjąc Duraglossem na 2 wiadra: wiadro z szamponem pozostało do końca czyste, cały brud był wypłukiwany w wiadrze z wodą. I tylko wiadro z wodą było brudne. W przypadku innych szamponów tak nie było...będę obserwował;-)

Reasumując, Duraglossa i tak kupisz;-) bo musisz sam przetestowac;-) ale licz się z tym, że na jedno mycie z małego opakowania (stosując się do zaleceń producenta), zejdzie Ci 1/3 opakowania;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes - korzystając z okazji - skoro napisałeś, że masz oba szampony - to jak wygląda w skrócie ich bezpośrednie porównanie?
ale licz się z tym, że na jedno mycie z małego opakowania (stosując się do zaleceń producenta), zejdzie Ci 1/3 opakowania;-)

 

1/3 opakowania na jedno mycie ?? eeee coś ty Metalmagnes :D , nie chwytam żartu :) , ale może chodzi ci o " zauroczenie " ładnym zapachem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/3 opakowania na jedno mycie ?? eeee coś ty Metalmagnes , nie chwytam żartu , ale może chodzi ci o " zauroczenie " ładnym zapachem ?
To nie żart, takie realia. Małe opakowanie Duraglossa ma 473 ml. Do mycia auta zyżywam przeważnie 2 wiadra 16 l (rzadko jedno). Stosuję się do zaleceń producenta, więc na jedno wiadro schodzi 120 ml. Czyli łącznie 240 ml. Gdy zastosuję wersję ekonomiczną (60 ml na 16 l) schodzi o połowę mniej szamponu, czyli 120 ml. Tak to wygląda. Bardzo dużo szamponów ma taką właśnie koncentrację/wydajność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/3 opakowania na jedno mycie ?? eeee coś ty Metalmagnes , nie chwytam żartu , ale może chodzi ci o " zauroczenie " ładnym zapachem ?
To nie żart, takie realia. Małe opakowanie Duraglossa ma 473 ml. Do mycia auta zyżywam przeważnie 2 wiadra 16 l (rzadko jedno). Stosuję się do zaleceń producenta, więc na jedno wiadro schodzi 120 ml. Czyli łącznie 240 ml. Gdy zastosuję wersję ekonomiczną (60 ml na 16 l) schodzi o połowę mniej szamponu, czyli 120 ml. Tak to wygląda. Bardzo dużo szamponów ma taką właśnie koncentrację/wydajność.

 

faktycznie , cholernie dużo , 3 mycia i nie masz butelki , droga trochę impreza....

 

hmm , 16 litrowe wiadra ... oczywiście to nie moja sprawa , masz busa/kampera ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm , 16 litrowe wiadra ... oczywiście to nie moja sprawa , masz busa/kampera ?
Malucha :D A poważnie, wolałbym 20 l :)

Jak mam w miarę czyste auto, to zużywam jedno wiadro z szamponem, ale przeważnie dwa. Bezpieczniej. Tam gdzie myje mam tylko do dyspozycji wiadra.

A Tobie ile schodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek _b, Sucre, zdarza mi się też myć 30 ml na 8 ml i Duragloss też wspaniale daje radę. Jak nie mam bardzo brudnego auta, to właśnie takie proporcje stosuje;-) Jak napisałem wyżej - według potrzeb.

Wiele zależy od wody, zabrudzenia auta, przy takich samych proporcjach tego samego szamponu (z tej samej butelki), raz jest super poślizg, raz średni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.