Skocz do zawartości

Mieszalnia lakieru w Warszawie


fernando

Rekomendowane odpowiedzi

A nie możesz podjechać do ASO ? Kupisz sobie buteleczkę bazy i bezbarwnego pod Twój kolor auta. Panowie z ASO dobiorą Tobie na podstawie VIN'u.

Jak chcesz to puść mi swój VIN na PW to sprawdzę jaki masz kod koloru, albo sprawdź sobie na wlepce serwisowej.

 

Jak takie coś odpada to jutro jak nie zapomnę to zapytam kolegi o taką mieszalnię, bo z tego co wiem to jakąś tam ma w rejonach ul. Lazurowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, mógłbym podjechać do ASO, nawet mam gdzieś w domu takie buteleczki z lakierem do zaprawek, ale odcień jest jednak inny. Kod koloru znam, ale ten samochód ma już 4 lata, więc i kolor nieco się zmienił od nowości...

 

To jak chcesz żeby mieszalnia dobrała kolor lakieru ? Chyba, że mają możliwości komputerowego dobrania koloru w ten sposób, że podajesz kod lakieru i wiek auta i komputer sam zmienia odcień w zależności od wieku auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz żeby mieszalnia dobrała kolor lakieru ? Chyba, że mają możliwości komputerowego dobrania koloru w ten sposób, że podajesz kod lakieru i wiek auta i komputer sam zmienia odcień w zależności od wieku auta.

 

Przyznaję - nie znam się :oops: Myślałem, że mają możliwość dopasowania do faktycznego koloru samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fernando Jest tak jak piszesz zazwyczaj się dobiera po lakierze na elemencie najczęściej z klapki wlewu paliwa, można ją łatwo zdjąć, większość mieszalni lakierów ma możliwość dobrania lakieru na podstawie tego co jest na samochodzie. Co do samej mieszalni wiem, że jest jedna na Korkowej w Marysinie Wawerskim ale dopóki sam nie przetestuje to nie polecę. Znam jeszcze kilka innych ale mam z nimi złe doświadczenia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź na Prymasa Tysiąclecia przy stacji Orlenu, mają tam dobrego kolorystę, kolor to jedno, ton, barwa, ilość perły/metaliku etc. to drugie....jest co najmniej "kilka" odcieni tego samego kodu lakieru...Komputer dobiera skład bazy, natomiast ile więcej dodać perły/metaliku etc. aby uzyskać idealny odcień decyduje kolorysta w mieszalni, żaden komputer, od tego są fiszki i umiejętności kolorysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fernando Jest tak jak piszesz zazwyczaj się dobiera po lakierze na elemencie najczęściej z klapki wlewu paliwa, można ją łatwo zdjąć, większość mieszalni lakierów ma możliwość dobrania lakieru na podstawie tego co jest na samochodzie. Co do samej mieszalni wiem, że jest jedna na Korkowej w Marysinie Wawerskim ale dopóki sam nie przetestuje to nie polecę. Znam jeszcze kilka innych ale mam z nimi złe doświadczenia :evil:

 

tej na korkowej nie znam, ale kilka razy dobieralem lakier do zaprawek na ul. Marsa (za myjnia reczna na rogu) i bylo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem także dodać, że np. w przypadku grupy VAG w kolorach transparentnych/pastelowych ( przykładowo żółty ), występuje takie zjawisko w przyrodzie jak lakier "bezbarwny barwiony/koloryzowany" i jest poważny kłopot, bo przeciętny pan lakiernik nigdy na to nie wpadnie, i będzie jeździł dorabiać bazę do usr...nej śmierci :-] W przypadku takiego lakieru, technologia naprawy można tu wymienić firmy DuPont, PPG i jeszcze parę innych, nie przewiduje cieniowania, pozostaje lakierowanie np. całego boku. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.