Skocz do zawartości

Nielsen Acidic Cleaner


Mazder

Rekomendowane odpowiedzi

Evo, ja widziałem, ale im i tak by nic poza piaskowaniem nie pomogło;)

ale faktycznie, ma moc.

 

Mazder, wstaw jakąś fotkę, pewnie te złogi są mieszanką zapieczonego pyłu i smoły. a bardzo możliwe, że są tak zasyfione, że oprócz piasku ich nic nie ruszy, tak też bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W tym temacie nie ma "naj". W jednym wypadku jeden środek będzie działał rewelacyjnie, w innym ciut gorzej, za dużo tu zmiennych. Ale z moich doświadczeń wynika że Nielsen radzi sobie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Nielsenem zdarza mi się myć koła o wartości mojego auta
I na takich tez są takie ciężkie do usunięcia złogi?? Chodziło mi o to ze ciężko schodziło mi Fosolem,wiec wszelkie płyny na bazie kwasu są chyba jeszcze słabsze. Ale nie twierdzę z Nielsen nie jest dobry-być może ma w składzie chemicznym składnik który wzmacnia jego działanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
I na takich tez są takie ciężkie do usunięcia złogi??

 

Zdecydowanie, jeśli sportowe auto przez duże S jest używane zgodnie z przeznaczeniem, to przy czyszczeniu kół zdecydowanie jest co robić.

 

Evo ten ten płyn czy ten drugi? Stosujesz w rozcieńczeniu jak tak to w jakim?

 

Ten co wrzucił Julek w linku. Co do rozcieńczeń to różnie, w zależności od stopnia zabrudzeń, ale mniej wiecej tak jak podaje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielsen Aluminium Cleaner przetestowany z pełną zajadłością, bo lany prosto z flakonu.

 

Ofiarą padło koło z pełnoletniego BMW E34. Wiek samego koła nieznany, ale klasyczny wzór przemawia za jego doświadczeniem w podróżach.

 

imgp4536y.jpg

imgp4537d.jpg

imgp4538.jpg

imgp4539j.jpg

imgp4540.jpg

 

Kuracja przebiegała następująco.

 

1. Atak Atackiem celem porównania z Nielsenem.

 

imgp4542.jpg

imgp4541o.jpg

 

Jak widać, najgrubszy towar został i nawet ostre pędzlowanie wspomagane szczotkowaniem nie pomagało za bardzo.

 

2. Tęgie pranie kwasowym Nielsenem przelanym do szklanej miski. Najpierw aplikacja pędzlem na całość, spłukanie, a potem dopieszczanie zakamarków szczoteczką do zębów. Myślnia podsuwa wspomnienia filmu "Poranek kojota" i opowieść o myciu zębów.

 

 

imgp4548.jpg

 

Zapieczony brud wzburzał się od samego dotknięcia Nielsenem. Lekkie szczotkowanie przekonało go, że najwyższy czas spłynąć. Niestety nie cały śmietnik posłuchał zdrowego rozsądku i wegetuje w odosobnionych kępach. Obawiam się, że ich nie ruszy nic poza piaskowaniem.

 

Oprócz najtwardszych wżerów zostały grube kawałki asfaltu.

 

imgp4543j.jpg

 

Poddały się Renoflashowi i drapakowi do usuwania kleju po ciężarkach. Specyfik bardzo ładnie rozpuścił też miedziową zasmażkę.

 

3. Wycie do księżyca pod wpływem Wolf's Deironizer Decon Gel.

 

imgp4547.jpg

imgp4546.jpg

 

Ukryte w środku wnętrza złogi nie przeżyły spotkania z wilkiem. Drapieżcy oparły się jedynie widziane na ilustracjach wyżej najstarsze wżery.

 

Po całej operacji.

 

imgp4551.jpg

imgp4549.jpg

imgp4552.jpg

 

Na czystym kole dał się też dostrzec jego wyryty drogowym piaskiem wiek.

 

imgp4550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdyby tak było w istocie, to efekt wypiaskowania byłby wszędzie albo przynajmniej na całej rozciągłości wewnętrznej strony "ramion", które szczotkowałem równomiernie.

 

Poza tym, czy ja wiem, czy ten Nielsen jest tak silnie kwasowy? Działałem bez rękawiczek, a skórę rąk mam całą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki silnym jest ten preparat, bo nie uzywałem, ale jednak jest kwasowy i był używany bez rozcieńczenia. Mi powstało w jednym miejscu takie bielsze miejsce na alusie po Valet PRO Blue GEL, ale tam felga była obrysowana, że było narażone na działanie czyste aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.