Skocz do zawartości

Klocki szlifierskie i papiery wodne


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Podjąłem decyzję, że zabieram się w końcu za mój błotnik. Niestety przed korektą pastami lakier muszę odpowiednio zmatowić.

 

Znalazłem coś takiego - LINK

 

 

Nada się ? Wszystkie klocki są na tyle elastyczne, że dopasuje je do kształtu powierzchni, którą matuje ?

 

 

Jak to jest z papierami ? Znaczenie ma tylko granulacja czy producent również ?

 

Kiedyś kupiłem w Castoramie papiery wodne od 1500 do 2500, ale boje się, że narobię nimi więcej szkód niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Polecam najpierw przejechać się do jakiejś mieszalni lakierów i pokazać ten element. Kumaty sprzedawca powinien doradzić. Możesz wcale nie potrzebować klocka. Albo chociaż opisz co z błotnikiem, dlaczego chcesz go matować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

matherr, Jeżeli chcesz przeszlifować małą powierzchnie np. ryskę to najlepiej na koreczku szlifierskim

http://detailer.pl/sklep/148-koreczek-s ... 04395.html

No i tu masz też płatki szlifierskie

http://detailer.pl/sklep/23--akcesoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodziło :)

jeśli chodzi o te konkretne zapewne bezpieczniej będzie użyć korka z papierem o gradacji p3000 (zamiast 1500)

 

http://detailer.pl/sklep/150-platki-do- ... 3000-.html

czy to jest papier do stosowania na mokro?

 

na wstępie oczywiście spróbuję samą fg500 na cutting padzie, jeśli nic nie pomoże trzeba będzie się papierkiem wspomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matherr, to zależy jakich gradacji papieru użyjesz i jaki twardy masz lakier, ale wg mnie łatwiej będzie to zrobić przy użyciu fg500. Papier->fg500->ff3000. ff3000 to pasta raczej wykończeniowa i może być za słaba. Sam będę się bawił zderzakiem przy użyciu papierów i tych past.

 

Tak BTW co myślicie o tym? Miejscami przetarte jest do plastiku i zastanawiam się, czy takie miejsce można przepolerować, bez szkody dla reszty panelu/pada? imag0589dd.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo kółek papierem się nie kręci. Dla usunięcia/spłycenia głębszych rys najlepiej szlifować prostopadle do rysy.

 

Jeśli używamy różnych gradacji każdą kolejną szlifujemy prostopadle do poprzedniej. Wtedy widać czy grubszy szlif został usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że po papierze 3000 musiałem aż 3 razy rozpracować FG 500 aby całkowicie znikły ślady po szlifowaniu ? Pierwszy raz pracowałem z papierem wodnym i myślałem że wystarczy jeden przejazd, dodam że lakier dość twardy bo rysy dość ciężko schodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifowałem na prosto, prostopadle do rys w kilku miejscach. Kilka rys jeszcze było widać jakby pod powieszchnią zeszlifowaną - czy to oznacza ze wybrałem za słabą gradjację :?: Pracowałem FG 500, najpierw rozprowadzenie potem zygzakiem od góry do dołu i od lewej do prawej, raz na 1200 potem 1500 potem ipa. Szlif wypracowywał się, ale dopiero po 3 razie nie było go widać pod różnymi kątami. Myślałem że łatwiej będzie go wypracować pytam bo pierwszy raz mam styczność z papierem wodnym. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier powinieneś zanurzyć w wodze ok 30 minut przed rozpoczęciem pracy i w trakcie spryskiwać matowioną powierzchnię.

Myślę że winę miały tutaj niskie (jak dla menzerny) obroty i słaby docisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.