Skocz do zawartości

Polerka Audi A6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czekając zanim ojciec kupi festool, znalazłem u znajomego w garażu maszynę do polerki.

Marki nie znam ale wiem że to DA, obroty 3500 no i pad 180.

I tutaj się zastanawiam bo dość spory ten pad.

Myślałem nad zakupem UC bo w razie trudno dostępnych miejsc, będę mógł je ręcznie dojechać.

Trzeba czymś jeszcze auto przepolerować po użyciu UC?

 

Fotki lakieru :mrgreen:

76d1c3a00ebaca93m.jpg

 

0196c5e41786fe88m.jpg

 

Błotnik to będę musiał lekko papierem przelecieć.

 

939103536823779dm.jpg

 

No i jest taka sprawa że teraz jadę do Polski na 3 tygodnie na wieś. Więc tam będę miał sporo czasu i trzeba go jakoś wykorzystać :roll:

A co do kosmetyków to wolał bym kupić ich mniejsze ilości niż te litrowe butle. Wiem że można kupić takie próbki itp. tylko gdzie?

No i jak możecie polecić coś lepszego do polerki niż UC to piszcie. I jak już to gdzie to kupić.

 

P.S Nie oczekuję nie wiadomo jakiego rezultatu, bo jak wiadomo. Maszyna lipna no i będzie to też mój pierwszy raz 8-)

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie korekty napewno bardziej doświadczeni koledzy Ci pomogą, ja tylko od siebie dodam żeby użyc IPA w stężeniu 1:1, będziesz dokładnie wiedział w jakim stanie jest lakier po korekcie :) .

Jesli chodzi o zakupy to na forum masz całą listę sklepów w których możesz zrobić zakupy,są testery oraz mniejsze opakowania, a przesyłki zazwyczaj dochodzą bardzo szybko. Jest jeszcze druga opcja: skoro wracasz na 3 tyg. na wieś to może gdzieś na trasie Twojej podróży są akurat miejsca (tzn. siedziby sklepów z kosmetykami) w których mógłbyś zrobić zakupy od ręki :good: Możesz napisać trasę podróży i napewno ktoś Ci podpowie gdzie można fajne zakupy zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, czy po FG500 nie wystarczy np. FF3000?

 

Tak jak piszę lakikwap,

Ponadto dla samego spokoju polecam taką kombinacje.

Czasem nie zawsze dostrzemy futrem lub twardym padem w "trudne" miejsca, a PF na miekkim padzie zniweluje troszkę te niedociągniecia.

Na koniec lizanie... można FF3000 lub SF4000. SF daje troszkę lepsze "yebniecie" w połysk... ale róznica jest nieznaczna.

 

Którym trzesawką na tym Audi i tak nic się nie zrobi...

 

Zrobi - tyle, że się narobi...

 

Ja swoje A8 leciałem słabym "wibratorem" i dało radę.

Kolega może ma coś mocniejszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Masta, Jak chcesz zrobić konkretną robotę na DA to zarezerwuj kilka dni, po kilka godzin na element.

 

Zestaw menzerny będzie ok , przy DA także obstawiałbym 3 stopniową korektę.

 

Camel-,

Za to cena znaczna
:o 3zł, to taka znaczna różnica ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja FG 500 + SF 4000 jest naprawdę idealna. Już FG500 daje zaskakująco dobre wykończenie, a praca z SF 4000 to już czysta przyjemność. Ja chyba już nie wrócę do 3M, przy odpowiedniej kombinacji padów te 2 pasty Menzerny wystarczają i dają satysfakcjonujące efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odzew. :good:

To kupię ten zestaw

FG500 250ml

PF2500 250ml

SF4000 250ml

 

A jakie do tego pady ?

I jakaś mała instrukcja obsługi by się przydała, jak się z tymi pastami obchodzić.

Ile czasu taki element jak np. 30cm na 30 trzeba polerować? Tak mniej więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie do tego pady ?

 

Rotacja:

Do Fg500 najlepsze jest futerko - lepiej się prowadzi niz pady Cuttingowe (kwestia upodobań).

Do PF2500 ja użyam żółtego 3M, ale można inne miękkie polishingi.

SF 4000 - najmiększy jaki masz... może być czarny lub niebieski 3M.

 

Jeśli chodzi o wibratory, to bierz Lake Country Cutting na FG500 i Finish Czarny, Pasta można PF2500 -FF3000 -SF4000

 

I jakaś mała instrukcja obsługi by się przydała, jak się z tymi pastami obchodzić.

Rotacja:

Rozprowadzenie 900 i pozniej jazda 1500-1800.

Przy SF4000 mozna nawet pod 2000.

 

DA:

 

FG500

Rozprowadz na 2-3. Jazda z dociskiem na 5. Jeden przejazd na 6 biegu plus przejazd końcowy na 4.

 

Finisz:

Rozprowadzasz 2-3. Jazda 4-6 i gotowe. (Wszystko zależne od mocy Twojego urządzenia)

 

Czas zalezy od defektów lakieru jak i samego lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady nie muszą być nie wiadomo jakie dobre, bo raz użyję tej maszyny i potem leci ona do znajomego. Więc i pady też, bo już mi się nie przydadzą.

Piszesz że taki i takie obroty, tylko że tu nie ma regulacji obrotów :mrgreen: Tu nie ma pier... się w tańcu, tylko ogień na tłoki hehe :D

Na maszynie pisze 3500 (i takie małe, minus 1) i 110W

 

Będzie to moja pierwsza zabawa/polerka więc nie oczekuję nie wiadomo czego. Na to przyjdzie czas jak będzie porządna maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady nie muszą być nie wiadomo jakie dobre, bo raz użyję tej maszyny i potem leci ona do znajomego. Więc i pady też, bo już mi się nie przydadzą.

Piszesz że taki i takie obroty, tylko że tu nie ma regulacji obrotów Tu nie ma pier... się w tańcu, tylko ogień na tłoki hehe

Na maszynie pisze 3500 (i takie małe, minus 1) i 110W

 

Zrob zdjęcie tej maszyny i tabliczki znamionowej... Może to jakiś ubijacz betonu a nie maszyna do polerowania lakieru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.