Skocz do zawartości

Peugeot: 207 i 508 - oba czarne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od niedawna w garazu stoja dwa Pugi. Oba czarne, 207 metalik, 508 perła. Najpierw poczytałem troche forum, a poźniej zakupiłem swój pierwszy zestaw, aby łatwiej było te auta utrzymać w czystości. Zadanie mialem ulatwione, gdyz oba auta sa nowe. Nie wymagaly wiec korekty, tylko porzadnego zabezpieczenia ;)

 

Uzyte srodki:

 

Na zewnatrz:

- szampon Meg's NXT wash + rękawica Meg'sa

- wosk NXT 2.0 + aplikator Meg'sa

- do wycierania MF Meg's oraz Jan Niezbędny

 

Koła i opony:

- Spray K2 + pędzelek

- Meg's High Gloss Tyre Gel

 

Plastiki in & out:

- Meg's Ultimate Protectant

 

Drobne zarysowania:

- Pasta T-Cut Scratch Remover do czarnych lakierów

 

Mój zestaw:

 

peugeot002.jpg

 

207:

 

peugeot026.jpg

peugeot023.jpg

peugeot019.jpg

 

508:

 

peugeot031.jpg

peugeot032.jpg

peugeot034.jpg

 

 

Do zestawu brakuje mi porządnych aplikatorów do żelu do opon i tego środka do plastików - na razie użyłem zwykłych gąbek, ale średnio się to sprawdza.

 

Co sadzicie? Jak wyszło? Co dokupić/poprawić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba auta sa nowe. Nie wymagaly wiec korekty

 

 

Nie czepiam sie pierwszego postu, ale pierwsze zdanie nie wyklucza drugiego ;) Jak bedziesz na przegladzie czy po akcesoria to pokręć sie w okolicach myjni w tzw ASO...

Ja bym mimo tego grzecznie sugerowal poswiecić troche halogenem i popatrzc w słonku jak przestanie padać :-];)

 

Pozdrawiam, życze bezawaryjnej eksploatacji i frajdy z zadbanych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba auta sa nowe. Nie wymagaly wiec korekty

 

 

Nie czepiam sie pierwszego postu, ale pierwsze zdanie nie wyklucza drugiego ;) Jak bedziesz na przegladzie czy po akcesoria to pokręć sie w okolicach myjni w tzw ASO...

Ja bym mimo tego grzecznie sugerowal poswiecić troche halogenem i popatrzc w słonku jak przestanie padać :-];)

 

Pozdrawiam, życze bezawaryjnej eksploatacji i frajdy z zadbanych aut.

 

Jak są nowe to chyba nie są skatowane aż tak aby odrazu je polerować, co by było za 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tą 207 z Leszna, pare razy mi się rzuciła w oczy, ale nigdy czysta

 

Eee, to chyba nie była moja, ja mam zawsze czyste :P Poza tym to 207 jezdzi glownie po Wroclawiu. Ale droge mam pod domem w Lesznie nieutwardzona, to najmniejszy deszcz i auto brudne...

 

Ciekawe co na to halogen

 

Masz? To podjade, sprawdzimy ;)

 

Ja bym mimo tego grzecznie sugerowal poswiecić troche halogenem i popatrzc w słonku jak przestanie padać

 

Ok, wierze ze nie zdarzyli popsuc przez te pare dni jak auta czekaly na odbior :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM.MM sądzisz że zalecam papier, futro, i 3M po kolei?

OK, na obu nie ma na bank żadnego hologramu od przetarcia szmatą przed wydaniem i mycie jak przywiozla laweta ze skladu celnego też dwa wiadra, nowa gąbka itp....Spoko.

Tego nie powiedziałem, chodzi mi o to że zawsze jak ktoś ma nowe auto to od razu "halogen" i heja jak tylko jakaś ryska. Szkoda że nie masz czarnego rs-a ciekawe czy nigdy nie byloby na nim hologramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze nie wpasuje sie tym postem w tematyke forum, ale... to są tylko samochody. Nie bede w nowym aucie latał co weekend z halogenem, zeby sprawdzac czy sa hologramy czy nie. Auto ma sie dobrze prezentowac i byc jak najlatwiejsze w utrzymaniu - takie bylo zalozenie. I jak dla mnie jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze nie wpasuje sie tym postem w tematyke forum, ale... to są tylko samochody. Nie bede w nowym aucie latał co weekend z halogenem, zeby sprawdzac czy sa hologramy czy nie. Auto ma sie dobrze prezentowac i byc jak najlatwiejsze w utrzymaniu - takie bylo zalozenie. I jak dla mnie jest ok ;)

 

Dokładnie, o to chodzi, nie będziesz w stanie utrzymać 2 czarnych aut w idelanym stanie. Kupiłeś je aby nimi jeździć, a nie po to aby stały w garażu. Dbaj o nie jak najlepiej.

 

Teraz juz się nie lakieruje samochodów tak jak wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie masz czarnego rs-a ciekawe czy nigdy nie byloby na nim hologramów.

 

Są juz po kilku myciach od czasu leciutkiej korekty w maju na elementach piano-black. Na zielonym tez znalazłem już kilka rysek jak poświecilem Brinkmanem.

Czarny, a w zasadzie żaden lakier jest niemożliwy do 100% utrzymania jesli auto służy do codziennego użytku. Oprócz foli nie widze możliwosci powstrzymania pojawiających sie rys i hologramów. Nie zamierzam krzyczeć i pouczac kazdego kto ma nowy samochod, leciutko tylko uśmiecham sie na stwierdzenia mam nowe auto z salonu - więc jest nieskazitelne, bo jest nowe...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas207, fajne auta :)

Też ostatnio przyglądałem się 508 SW z panoramicznym dachem i jasnym środkiem - świetnie takie zestawienie wyglądało :)

Co do koloru, to kwestia gustu, mnie na przykład 508 podoba się w białym kolorze (SW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAuto ma sie dobrze prezentowac i byc jak najlatwiejsze w utrzymaniu - takie bylo zalozenie. I jak dla mnie jest ok ;)

To wybrałeś fatalnie :) Takim kolorem jest np. srebrny, tylko gorzej z tym prezentowaniem się. Czarny to istna tragedia (chyba "najgorszy"), hologramy od fibr i od rąk, ogólnie od wszystkiego :) Wiem co mówię, w stajni jest i czarny i srebrny ;) Mocno rozważyłbym cquartz. Gratuluje samochodzików, pokaż wnętrze 508 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj co ja sie już natrułem z moim czarnuchem i w końcu odpuściłem sobie kilka rysek i hologramów, bo nie jestem nerwowo w stanie tego dokonać :/ Pierwszy i ostatni raz na szczęście :) Czarnuchy oby dwa super, oby jak najmniej rysek łapały :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne to czarne, dopoki czyste to i ladne, i reprezentatywne, i nie mozna oderwac wzroku. Ale niestety nie mam dobrych wiadomosci. Prawdopodobnie masz ten sam lakier co i ja w swoim Citro - w koncu to PSA, a lakier ten jest bardzo wrazliwy i nawet mikrofibra potrafi go zarysowac. Gruby ostatnio, przy okazji szybkiej inspekcji, bardzo sie zdziwil ze majac do wyboru srebrny wzialem czarnego, ale ten lakier ma cos takiego w sobie, ze czlowiek nie jest w stanie sie mu oprzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tidiajrejsing zawitał i na to forum :good: Cieszy, jak widzi się większość osób zrzeszonych na innych forach, które zaczynają się interesować cardetailingiem.

 

Ja już chyba mam chorobę na punkcie stanu lakieru. Kiedy niedawno odbieraliśmy Mełca ( opisywany w tym dziale ) to przez 15 minut chodziłem wokół niego i doszukiwałem się mikrorysek i ew. hologramów. No cóż, parę ładnych się znalazło, ale trudno, jeszcze nie robię mu korekty, może jako prezent noworoczny się zdecyduję na to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mała aktualizacja, na razie zabralem sie na ogarniecie 207ki po sezonie:

 

Mycie aktywna piana Karcher:

 

img20110923001.jpg

 

Dywaniki:

 

img20110923003.jpg

 

Dbamy o drobiazgi, czyli dojazdowka (Atack Autolandu + Megs Endurance):

 

img20110923009.jpg

 

W miedzyczasie przyjechaly felgi do 508 na zime:

 

img20110923008.jpg

 

Mocowanie tablicy wg patentu kolegi Aoox:

 

img20110924002.jpg

 

I efekt po nalozeniu NXT 2.0:

 

img20110924001.jpg

 

Zabawa z 508 w najblizszy weekend, w planach zabezpieczenie felg i nalozenie NXT 2.0

 

To be continued :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.