Skocz do zawartości

KARCHER SE4001 A PUZZI 8/1


ARTY

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przed zakupem "macałem" Georga i nie podobała mi się jego jakość wykonania i niepoważny wygląd.

 

Różnica w Puzzi 100 a 8/1C jest tylko w wielkości pojemnika - pompa (bebechy) te same.

Do pracy w studiu wziął bym P100, do użytku własnego, domowego 8/1C.

 

Nie do końca jest tak jak piszesz.

 

Puzzi 8/1 podciśnienie - 23,6 kPa - pompa Gotec 40W - moc turbiny 1200W, zbiorniki woda czysta 8L/brudna 7L, na wyposażeniu tylko ssawka do tapicerki, dodatkowe akcesoria dość drogie, złączki plastik, dysza plastik, ssawka nie wzmocniona metalem po pewnym czasie się wyciera, wąż do ekstrakcji 2,5m,kabel zasilający 7,5m rok gwarancji

 

Puzzi 100 lub 10/1 - podciśnienie 22kPa - pompa Gotec 40W - moc turbiny 1250W,zbiorniki woda czysta 10L/brudna10L, na wyposażeniu ssawa do prania dywanów i ssawka do prania tapicerki, złączki plastik, dysza plastik, ssawki nie wzmocnione metalem, wąż do ekstrakcji 2,5m,kabel zasilający 7,5m rok gwarancji

 

Numatic George - podciśnienie - 25kPa - pompa Gotec 40W - moc turbiny 1200W,zbiorniki woda czysta 6L/woda brudna 6L ssawa do prania dywanów, ssawka do tapicerki, zestaw do odkurzania na sucho + ssawa do zbierania wody + worki, rury z nierdzewki, mosiężne dysze i metalowe złączki, ssawki wzmacniane metalem, wąż do ekstrakcji 3m,kabel zasilający 15m dwa lata gwarancji

 

Numatic CT470-2 - podciśnienie 25kPa - pompa Gotec 40W - moc turbiny 1200W, zbiorniki woda czysta 11L/brudna 11L, ssawa do prania dywanów, ssawka do tapicerki, zestaw do odkurzania na sucho + ssawa do zbierania wody + worki, rury z nierdzewki, mosiężne dysze i metalowe złączki, ssawki wzmacniane metalem, wąż do ekstrakcji 4m,odkurzacz na stelażu, kabel zasilający 15m,dwa lata gwarancji

 

Niech zostanie dla potomnych:)

 

Nie zgodzę się też z tym że sprzęt K jest lepiej wykonany niż N. To można dopiero ocenić po pewnym czasie użytkowania (np.patrz ssawka do tapicerki), a nie po wyglądzie, tak jak z autami. Tym bardziej że K po 12 miesiącach ma wszystkie naprawy odpłatne, a N jeszcze 12 miesięcy bezpłatnej gwarancji.

 

K nie jest złe, ale jest za drogie w stosunku do tego co oferuje N:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Ktoś coś na temat tego odkurzacza może powiedzieć ? Hyundai VC5750

Bo cena jest dość przystępna, na moją kieszeń w sam raz. Odkurzacz używany był by raczej okazjonalnie kilka prań w roku, nic więcej :)

Nie chce inwestować w Karchera czy Numatica bo nie wykorzystam tego sprzętu.

Waga jest ok, pojemność zbiorników też ok, moc? Może kształt i wygląd nie powala, ale to jest najmniej ważne. Końcówki też są w miarę które są w zestawie. Ktoś tego używał, widział jak to wygląda choćby z opisu?

Tutaj w teście 3 miejsce zajął :)

http://rtvagd.wp.pl/kat,1036631,page,3,title,Top-5-najlepsze-odkurzacze-piorace,wid,15915918,wiadomosc.html?ticaid=1139c0

Można gdzieś znaleźć informację o podciśnieniu jakie wytwarza, bo widzę, że jest to dość ważne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie z racji ze jestem żółtodziobem, muszę się podpiąć po watek proszę o wybaczenie.

Nurtuje mnie pytanie czy odkurzacz piorący np. Puzzi 8/1 rożni się czym zasadniczym od odkurzacza np.Starmix 1435 który chce kupić.

Oczywiście odkurzacz nie ma pompki podającej płyn, ale czy nie można jej zastąpić porostu pianownica? Końcówek tez nie ma ale i je można bez problemu dokupić i odpowiednio redukować.

Starmix 1435 to profesjonalny odkurzacz przemysłowo/budowlany z możliwością wsysania wody. Myślałem o Puzzi 8/1 ale tym racze po remoncie nie posprzątam a Starmixie jak najbardziej. Zależny mi na jednym solidnym sprzęcie do użytku domowego.

 

Nazwa produktu: Odkurzacz ISP IPULSE ARDL-1435 EWS 015088 STARMIX

Moc nominalna 1400 W

Pojemność zbiornika 35 litrów

Przepływ minimalny 61 l/sek

Maks. podciśnienie 248 mbar

Funkcje Otrząsanie filtrów w czasie pracy; odkurzanie sucho/mokro, praca bezworkowa z elektronarzędziami (np. brudownica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.