Skocz do zawartości

KARCHER SE4001 A PUZZI 8/1


ARTY

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś dość uniwersalnego odkurzacza, którym mógłbym wyprać dywan tapicerke, ale tez odkurzac na sucho. Wisdze ze dość polecane sa te dwa modele karchera - jaka jest róznica miedzy nimi - który lepiej by sie nadawał?

Myslalem tez nad odkurzaczem przemyslowym do tego celu, ale nie maja one natrysku stad wydaje mie sie ze te karchery bylyby lepsze - moze ktos podsumowac różnice miedzy nimi? Ew moze jakis inny model polecicie do odkurzania na sucho i prania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę jedynie coś czysto teoretycznie napisać, bo robiłem rozeznanie dokładnie w tych samych modelach przy okazji zakupu myjki ciśnieniowej. Z racji tego, że z zakupów w marketach sprzętu droższego niż 100-150 zł się wyleczyłem, pytałem w autoryzowanych punktach sprzedaży o SE4001 i w obydwu sprzedawcy bez żadnych wywodów informowali mnie, że oni tego odkurzacza nie polecają. Zgodnie, niezależnie od siebie twierdzili, że odkurzacze sucho-mokre Karcherowi się nie udają. To samo dotyczy 5001. Po prostu radzili poszukać czegoś innego - zn innego producenta. Jak mówili - będzie to odkurzało, ale z praniem niewiele ma to wspólnego. Raczej powierzchowne przepłukanie. I żeby nie było niedomówień :) ani jeden, ani drugi nie robili tego by wcisnąć mi od razu Puzzi, tylko zgodnie przyznawali, że na potrzeby domowe ten drugi jest na wyrost. Nie mnie jednak po rozmowach z nimi, po lekturze tego wątku i raczej dogłebnym przeglądnięciu internetu wolę dołożyć do Puzzi 8/1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również od jakiegoś czasu stoję przed dylematem jaki odkurzacz kupić, bo różnica w cenie obydwu odkurzaczy jest bardzo duża a czytając opinie w internecie, to poza głośnym silnikiem to raczej chwalą sobie ten odkurzacz aczkolwiek jak czytając również watki tutaj szału nim nie zrobimny. Tylko w takim badź razie jakiego producenta wybrać, zeby można było spokojnie auto ogarnać i w domu dywany wyprać i efekty tego będą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Georga, jeszcze nic konkretnego nim nie robiłem, ale co do silnika to jest cichszy jak moje łupiące stawy :D Kupiłem z alledrogo za 1590,-. Do tego w gratisie dostałem trochę rm760 i prochem s789. Myślę, że taki wybór jest lepszy niż puzzi 100, gdyż tutaj otrzymujemy ogrom akcesoriów i mamy ekstraktor i odkurzacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem odpowiedniego odkurzacza i padło na George'a, przekonały mnie opinie na forum, duża ilość akcesorii i chciałem spróbować czegoś innego niż to co mają wszyscy. W sumie nie używam go intensywnie (zastosowania domowe i od czasu do czasu auto przepiore). Odkurzacz kupiłem od naszego kolegi poorboy, otrzymałem w gratisie RM760 i tersus pr101 na kilka prań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A co myślicie o zelmerowskim WODNIKU, 919 AQUAWELT l

miałem okazję przetestować 919 AQUAWELT

dał rade wyprać dywan, na + filtr hepa i mozliwość odkurzania na sucho z filtrem wodnym....

minus - małe zbiorniki na wode czystą i brudną...

 

Zastanawiam się też nad HYDRO 7000 - ale mało jeszcze o nim wiem - zbieram informacje..

Można kupić w dobrej cenie - i jest to odkurzacz przemysłowy z funkcją prania o 2 zbiornikami na wodę i płyn do prania - coś co mi właśnie potrzeba do garażu...

 

Co myślicie o takim zakupie:

Hydro 7000 używke za ok 300zł - do garażu i prania jeśli się sprawdzi...

Drugi odkurzacz potrzebuje typowo do mieszkania.

Jeśli Hydro 7000 by się sprawdził do prania to kupie jakis z dobrym filtrem hepa - może bezworkowy ( jeszcze nie mam modelu upatrzonego)

Jeśli hydro 7000 do prania nie bardzo by się sprawdził to kupiłbym Zelmera jakiegoś wodnika do mieszkania i prania, a hydro 7000 zostałby do odkurzania śmieci w garażu....

300zl to i tak cena jaka trzeba zapłacic za średni odkurzacz garażowy

 

Za Georga 1000 czy 1500 nie dam...

Karcher se 4001 za 800 zł to też za duzo jak do garażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o zelmerowskim WODNIKU, 919 AQUAWELT l

miałem okazję przetestować 919 AQUAWELT

dał rade wyprać dywan, na + filtr hepa i mozliwość odkurzania na sucho z filtrem wodnym....

minus - małe zbiorniki na wode czystą i brudną...

 

Również testowałem AQUAWELT'a, ale największy minus przy praniu auta to rura. Nie da się zamontować końcówki piorącej bez długiej rury co praktycznie uniemożliwia pranie wewnątrz auta. Po wyjęciu foteli jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba fakt.. prałem w sumie dywany, ale wlasnie nie widzialem mozliwosci montarzu bez rury...

Można ja w sumie złożyć do min, ale w samochodzie to i tak będzie za duzo...

 

ten o którym pisałem Hydro 700 widze że to klon

Optimum Hydrodio Vc 412 tylko z mocniejszym silnikiem..

albo odwrotnie - zależy który był wcześniej - a więc może ktoś ma też Optimum Odkurzacz Hydrodio Vc 412 i moze się coś wypowiedzieć na jego temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam w swoim arsenale jedno i drugie urządzenie.

4001 używałem bardzo aktywnie przez 1 rok i nigdy mnie nie zawiódł.

Po pewnym czasie stał się na prawdę uciążliwie głośny.

Kupiłem 8/1c i różnica jest na prawdę spora.

Dużo mocniejszy silnik, dużo wygodniejsza ssawka.

Siła natrysku również większa.

Łącznie daje to skrócony czas prania względem se4001.

Dodatkowo 8/1c nie trzeba rozbierać na części pierwsze do opróżnienia.

Ma większy, wygodny w napełnianiu zbiornik więc można pracować dłużej na jednym uzupełnieniu.

Po prostu jest to sprzęt do pracy.

 

Podsumowując

Jeśli szukasz sprzętu do użytku we własnym zakresie se4001 w zupełności wystarczy.

Jeśli chcesz tym sprzętem zarabiać pieniążki, zdecydowanie warto dołożyć do 8/1c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
Panowie, a jaka jest różnica z między Puzzi 100 a 8/1C ? Przepraszam za pewnie bardzo głupie pytanie, ale kurcze no, nie mogłem nigdzie znaleźć takiego porównania....

No i dodatkowo - czy nie lepiej zamiast ww. wybrać Georga ?

 

 

 

 

Witam

Cieszę się że ktoś zadał to pytanie bo sam chcę zadać identyczne.

Mam odkurzacz, szukam czegoś do prania...

Czytam na forum o tych maszynach i chyba znam odpowiedź lecz interesuje mnie czy ktoś z forum ma porównanie pomiędzy Puzi100 a 8/1 i Gorgem interesuje mnie same pranie samochodów.

Bardzo z góry dziękuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja przed zakupem "macałem" Georga i nie podobała mi się jego jakość wykonania i niepoważny wygląd.

 

Różnica w Puzzi 100 a 8/1C jest tylko w wielkości pojemnika - pompa (bebechy) te same.

Do pracy w studiu wziął bym P100, do użytku własnego, domowego 8/1C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.