Jump to content

Szorstki lakier


eMeM

Recommended Posts

Witajcie kupiłem sobie wosk dodo lakier był super ślizgi potem zakupiłem race 55 i luso oro do ściągania starego wosku. Lecz po lusso zrobił się bardzo bardzo szorstki lakier i bez błysku. Czym teraz zrobić czy powrócić do dawnego błysku? Lakier Octavii czyli twardy.

Link to comment
Share on other sites

jak rozumiem kupiłeś cleaner ? więc bardzo dobrze, że lakier stał się "tępy" - to znaczy, że został dobrze wyczyszczony i przygotowany pod wosk. Teraz po użyciu Cleaner'a możesz położyć nowy wosk.

Link to comment
Share on other sites

Dziwne, może odstęp pomiędzy jednym a drugim woskiem był duży albo zrobiłeś dużo km i lakier wymaga ponownego wyglinkowania bo nałapal już dużo syfu bo innego wytłumaczenie nie ma. Chyba, że nie wypracowałeś cleanera i to by tłumaczyło brak błysku bo po cleanerze Lusso lakier wygląda niewiele gorzej niż po HD Cleanse Zymola ale napracować się z nim trochę trzeba :(:o

Link to comment
Share on other sites

lukwawa, a możliwe ze masz racje. Nałożyłem lusso na gąbeczkę i wycierałem aż nie zeszło z lakieru. Zabrałem teraz glinkę i przeleciałem element moim oczom na glince pozostało trochę lakieru :o jest lakier trochę bardziej ślizgi ale nadal nie to a glinka to BH

Link to comment
Share on other sites

Zabrałem teraz glinkę i przeleciałem element moim oczom na glince pozostało trochę lakieru

Jeżeli glinka ma kreski w kolorze lakieru to pewnie miałeś jakieś zaprawki robione i trochę z nich zabrało lakieru albo miałeś robioną korektę i masz przebicia przez klar, może bawiłeś się papierem wodnym? :/ Lusso nakładalem rotacją takze nie powiem Ci jak będzie to wyglądalo ręcznie ale wcale na rotacji tak łatwo się go nie wypracowywalo...ale efekt był bajkowy. Tak sobie myślę, że może stoisz pod jakimiś drzewami puszczającymi soki i to wszystko masz na karoserii...w każdym razie powalczyłbym z glinką jeżeli chodzi o śliskość lakieru a co do matowego wyglądu to albo wypracowanie clwanera ale piszesz, że go wypracowałeś albo....właśnie te soki z drzew są najbardziej prawdopodobne bo one dają efekt szorstkości i braku błysku :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.