Skocz do zawartości

VICTORIA No.110 vs Zymol Carbon


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Witam serdecznie!

 

Dziś chciałbym Wam opisać wosk VICTORIA No.110 który otrzymałem do testów od firmy MX NOWICKI.

Po krótkiej konwersacji z przedstawicielką firmy postanowiłem porównać go z woskiem z mojej najwyższej półki jakim jest Zymol Carbon.

Obydwa woski zawierają uwielbianą przez nas CARNAUBĘ .

 

Opis Victorii ze strony MX NOWICKI:

 

"To wosk, który powinien znaleźć się w rękach każdego maniaka samochodów.

Połączenie naturalnego wosku Carnauba i wysokiej jakości wosków syntetycznych daje niesamowite rezultaty.

Wydobywa głębie lakieru jednocześnie go chroniąc.

Powoduje efekt skraplania się wody, co zapobiega powstawaniu plam.

Paint Protecion jest pracochłonnym środkiem, ale efekty są powalające. "

 

 

O Carbonie nie będę się rozpisywał ponieważ to postać drugoplanowa naszego testu ;)

 

 

Test przeprowadziłem na znanej już przez Was Mikrze.

Kolor czarny metalic.

 

Auto było czyściutkie lekko zakurzone.

Lakier oczyściłem za pomocą QD Pro Detailer.

 

 

dsc00010id.jpg

 

 

 

 

Następnie na maskę i dwa przednie błotniki nałożyłem cleaner ze stajni ZYMOLA - HDC.

 

 

dsc00012we.jpg

 

 

 

Nałożony za pomocą EP801 + miękka gąbka.

 

 

 

dsc00013pdy.jpg

 

 

 

Maska oczywiście podzielona na pół i na każdej połówce rywalizujące woski.

 

 

 

dsc00001nw.jpg

 

 

 

Przystępujemy do testu.

 

 

Pierwszy nakładałem wosk który uwielbiam ze względu na łatwość aplikacji, łatwość polerowania itd...

 

 

CARBON

 

 

 

dsc00002qd.jpg

 

 

 

Oczywiście po chwili bez najmniejszego problemu spolerowany

 

 

Następnie Victoria No.110

 

Wosk o płynnej konsystencji.

Zapach ? Zapytałem żonę podtykając butelkę pod nos i pytając co to za specyfik? Powiedziała : "jakiś fajny balsam do ciała wreszcie dostałeś do testów?"

Fakt zapach fajny "kobiecy"

 

OK. Nakładamy. Po wymieszaniu butelki postanowiłem nanieść kroplę wosku na nowy aplikator ZYMOL.

 

 

 

dsc00003xw.jpg

 

dsc00004ys.jpg

 

dsc00005xe.jpg

 

 

 

Myślałem ,że wystarczy na pół maski i błotnik ale nic z tego. Wosk jak dystrybutor ostrzega jest trudny w aplikacji. Po zetknięciu aplikatora z panelem obawiałem się czy czasami nie poryszę lakieru. Czuć tępość jakbyś szlifował papierem wodnym ale bez wody. Bardzo ciężko było mi nałożyć jak najcieńszą warstwę.

Może to brak doświadczenia bo zawsze miałem z tym problem.

Tu było naprawdę kiepsko. W końcu się udało...

 

 

 

dsc00006ciy.jpg

 

 

 

Teraz pytanie kiedy polerować? Zymol "odparował" w kilka chwil a Victoria nie chce.

Może za grubą warstwę nałożyłem? Nie mam pojęcia!

Może ten typ tak ma. Test palca i w końcu jest gotowy do polerki.

 

 

 

dsc00007igg.jpg

 

dsc00008gd.jpg

 

 

 

Polerka wosku idzie o wiele ciężej niż u konkurencji ale dałem radę ;)

 

 

 

Test podsumuję Wam zdjęciami i filmem.

 

 

VICTORIA LEWA I CARBON PRAWA STRONA.

 

 

 

dsc00014lz.jpg

 

 

 

CARBON.

 

 

 

dsc00016s.jpg

 

dsc00017sf.jpg

 

dsc00019ix.jpg

 

 

 

 

VICTORIA No.110

 

 

 

dsc00015fni.jpg

 

dsc00018jp.jpg

 

dsc00020wu.jpg

 

 

Wojownicy razem !!! FILM

 

 

 

 

 

Efekt wizualny wg mnie podobny. Orgomna różniac jeśli chodzi o aplikację. Po nałożeniu wosków próbowałem przejechać panele QD i Victoria tępo a Carbon jak po maśle wyraźnie czuć różnicę.

Trwałość - zobaczymy! Choć nie wiem czy wytrwam bo w kolejce następne woski..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Na wstępie dziękujemy za test. Postanowiliśmy wybrać konkurenta dość odważnie, bo przecież to zupełnie inna półka (zarówno pod względem ceny jak i pozycji samej marki na rynku). Od razu napiszę, że test "nie miał służyć VICTORII"- poprosiliśmy o obiektywną opinią osoby testującej ;) Na pewno przekażemy producentowi uwagi dotyczące aplikacji wosku, bo w sumie to ogromny minus tego wosku (na razie chyba jedyny wymieniony przez osoby, które miały styczność z tym produktem). Producent postawił na dużą zawartość Carnauby (ale czy dobrze? hmm chyba nie do końca ;) chociaż po pierwszych informacjach dotyczących VICTORII reakcja była "wosk w płynie może mieć góra 10% carnauby). Szkoda, że nie udało się nałożyć maszynowo, bo chyba wtedy VICTORIA daje mniej "w kość" :)

 

Pozdrawiamy

MX NOWICKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Wosk ładnie kropelkuje a wytrzymałośc ma bardzo zbliżoną do dodo banana... aplikacja bardzo baardzo ciężka...

 

i to nas martwi najbardziej :) bo VICTORIA wcale nie jest złym woskiem (ogromnym minusem jednak jest aplikacja z czego zdajemy sobie oczywiście sprawę). Jednak można jeszcze porównać cenowo (w ramach ciekawostki): 1 litr VICTORII jest tańszy od Carbon'a (226g?) :) Ale cieszy nas jednak, że ten test wywołał dyskusję, bo poprzednia odsłona VICTORII (zdecydowanie mniej krytyczna) i porównanie do DODO nie wywołało żadnego komentarza :D

 

adii a jak trwałość? VICTORIA jeszcze leży? czy może została zastąpiona już innym woskiem? :)

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

adii, dobrze pamiętam , aplikacja nie sprawiła Ci problemu? Teraz piszesz ,że trudna.

 

Wiolka moim zadaniem było ocenić. Myślę ,że zrobiłem to obiektywnie. Jeżeli coś mi nie pasuje to o tym pisze. Lepiej jak klient będzie przygotowany niż później niemiło zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekkaz, w porównaniu do wosku z puszki victoria jest trudniejsza w ogarnięciu... nakładałem maszynką na miękkiej gąbce i jakoś to szło dopolerowanie mf wymagało użycia siły. Od czasu aplikacji jeszcze siedzi na masce po kilku mocnych deszczach i 4 myciach neutralnym szamponem chociaż widać że kropelki już nie są takie ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.