Skocz do zawartości

Miękki lakier


Pavlik

Rekomendowane odpowiedzi

Ale te 80mikronów to troche nie do uwierzenia. Jesteś pewien że po rysami to podkład, bo wydaje mi sie że to poprostu zarysowany klar.

 

Teraz coraz to nowe auta zaskakują nas coraz mniejszą ilością mikronów. W tym Lexus jest chyba rekordzistą. Nowe auto miało 55 mikronów. Przy miękkości lakieru jaką oferuje nie będzie za wiele możliwości zrobienia renowcji :/ a lakier rysuje się od nowej fibry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coraz to nowe auta zaskakują nas coraz mniejszą ilością mikronów. W tym Lexus jest chyba rekordzistą. Nowe auto miało 55 mikronów (...)

 

Nie jest :thumbdown:

Nasz projekt sprzed kilku miesięcy, Mazda MX-5, przedni błotnik, strona kierowcy, 33-38 mikronów... O rysach od nowych MF nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z racji, że posiadam tylko Toyoty w swojej flocie rodzinnej jakimi pastami najlepiej będzie można robić korekty?? Pewnie zacząć od jak najmniej agresywnych. Pytam, czytam analizuję bo na wiosnę zamierzam skończyć z machaniem łapami choć powiem, że na lakierze Toyki efekty są zniewalające :) Czy na japońca wystarczy zacząć od DA czy od razu obrotówka. Jesli pytania nie w tym dziale to proszę o usunięcie! Myślę, że może przydać dla właścicieli "mięczaków" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się. Moje auto widać, że było polerowane przed kupnem bo walczyłem z holsami. Jednak widzę w niektórych miejscach ładne swirle. Pytanie czy bawić się ręką czy właśnie wspomaniana pasta da radę bez pitolenia się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge polecic nasza paste tnaca

 

Ja również polecam pasty 4nano. Są rewelacyjne - sprawiły, że 3M i Menzerna poszły w odstawkę.

 

nie pyli

 

Zgadza się - można pracować w czarnej wizytowej koszuli :-]

 

Jedna pasta i sredniej twardosci pad pozwoli na wykonczenie na wysoki polysk 90% lakierow

 

Mało tego :!: Usunie zmatowienia po płatkach 3M i zostawi idealnie wyprowadzony lakier bez hologramów.

 

Tutaj przykład na średnio twardym lakierze Opla. Matowienie płatkami 3M -> pad Flexi Polishing + 4nano Cutting (biała pasta) i mamy to:

 

DSC03231.JPG

Zdjęcie wykonane po dokładnym myciu G101 a następnie IPA. Czegoś takiego się nie spodziewałem :shock: Osiągnąłem ten efekt bardzo szybko i przyjemnie.

 

4nano Finishing jest równie dobry co Cutting. Pasty szczególnie polecam do ciemnych "upierdliwych" lakierów.

 

Co mi się jeszcze podoba:

- bardzo łagodne zapachy obu past (w porównaniu do 3M FC+ - to perfumy)

- możliwość bardzo długiego wypracowywania

- nie są oleiste - pozostałości można szybko i skutecznie usunąć IPA

- nie wypełniają

- są bardzo wydajne

 

Jedyną wadą jest cena :P

 

PS: To nie jest reklama. Dostałem próbki past jako gratis do zakupów. Po wytestowaniu kupiłem duże butelki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne cudo, poprostu wysokiej jakosci, jednoetapowa pasta polerska ;) Moze ktos z testujacych sie wypowie ;)

 

Dodam swoje 3 grosze. Wszyscy zachwalają Menzerne fg500,ze niby mało pyli i nie zostawia hologramów jednak przy paście 4nano jest kiepska!!Używałem też 3m,megsa,sholla i żadna jej nie dorównuje. Baaardzo mało pyli,nawet na wełnie nie zostawia praktycznie hologramów,a do jej wykończenia wystarcza,albo miekki pad lub pasta anty hologram i jest idealnie.Zrobiłem tymi pastami 3auta i jak na razie nie ma lepszych.Brzmi to jak nie możliwe,ale sam byłem w szoku.Dlatego szczerze polecam,a najlepiej sprawdzić to na własnej "skórze"-lakierze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze polecam,a najlepiej sprawdzić to na własnej "skórze"-lakierze

 

i tak zrobię, ale na stronie 4nano ani słowa,

Muti jakieś przedprodukcyjne testy były... :o

 

Pasty sa juz dostepne jakis czas, niestety nie mielismy etykiet ;/ Na chwile obecna dostepne sa tez w SCS (etykiety beda u Mariusza lada dzien), etykietki juz sa u nas wiec mysle poniedzialek, wtorek beda gotowe do sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.