Skocz do zawartości

Festool Shinex Rap 150 FE


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj wrocilem z 2 dniowego szkolenia organizowanego przez Scholl Concepts i Chemical Guys Norway. Testowalem rozne maszyny m.in Flexa, Hitachi, AEG, Makite, Festool i Milwaukee. Najlepiej pracowalo mi sie Festoolem, bajka poprostu. :ad:

Zdecydowalem sie chyba na zakup, ale narazie tak na 99% :)

Chcialbym poznac Wasze za i przeciw. Wiem ze ma "troche" za wystajaca glowe, moze i nie jest najmocniejsza ale z wygladu bardzo mi sie podoba :), jest lekka i mnie bardzo dobrze lezy w rekach.

Dla mnie kosmetyka to czysta przyjemnosc i taka tez ma byc maszyna..

No i oczywiscie cena, sprawdzalem troche w Polsce ale szczerze duzo czasu na to nie poswiecilem jeszcze. Tutaj w Norwegii moge miec Festoola za ok 1850zl. Z tego co znalazlem na polskich stronach to wydaje mi sie ze to dobra cena. A moze sie myle? :)

Wiec osoby ktore moga porownac Festoola z innymi maszynami, z doswiadczenia wlasnego, prosze bardzo o pomoc asap! :-]

 

Pozdro z deszczowej Norwegii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz pracował nią we własnym zakresie od czasu do czau to zadowolenie będzie na 100% poziomie. Przy częstej pracy lubią pójść węglowe szczotki - koszt ok 80pln oryginał - nie proponuje kupować zamienników - 14zł ,ponieważ nie mają automatycznego wyłącznika i możesz spalić maszynę. Ogólnie polecam sprzęt pracuję na nim codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Festool Shinex to świetna maszyna. Praca nią to bajka. Lekka, cicha, idealnie się prowadzi. Makita przy bezpośrednim porównaniu to straszny topór. Moim zdaniem Festool pod względem komfortu pracy jest porównywalny z Flex PE 14-2 150. Obie świetnie zaprojektowane polerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Makki_, przyjacielu - spójrz jeszcze na FLEX PE14-2 150.

Wiem gdzie można wyrwać w miarę po dobrych zniżkach. :|

A dlaczego mam spojrzec na Flexa? Czuje tutaj oferte sprzedazy a nie porownanie z innymi maszynami. A taki byl cel tego watku..

 

[ Dodano: 29 Czerwiec 2011, 17:13 ]

A to moje marzenie:)

Obrazek

A gdzie taki zestawik mozna dorwac?? Przegooglowalem juz troche i nie moge znalesc :(

Bo oddzielnie kupowac to troche przesada :)

 

Dziekuje wszystkim za wypowiedz!

 

PS: Po szkoleniu poszly 3 prawie nowe Festoole - uzywane tylko podczas szkolenia poszly za ok 1150zl.. A ja sie nie moglem zdecydowac no :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mam spojrzec na Flexa? Czuje tutaj oferte sprzedazy a nie porownanie z innymi maszynami. A taki byl cel tego watku.

 

Bo to bliźniacza maszyna i można ją kupić trochę taniej niż Festoola. Wszyscy wiedzą, że Festoola "trzepie" FLEX. Doskonała alternatywa dla festoola.

 

Ja sam mam RAP-150 i sobie chwale. Ale miałem okazje używać przez jakiś czas PE14-150 i wydaje mi się, że w konstrukcji FLEXa zastosowano lepsze rozwiązania ergonomicznie niż w Shinex-ie.

 

W moim poście nie było żadnej propozycji sprzedaży, ani nic w tym rodzaju. Nie handluje maszynami, nie mam powiązań z tą firmą itd.

 

Jeśli jesteś niezdecydowany, to kup Silverline. Od razu przejdzie Ci niezdecydowanie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Festool też się czasem sypie. Nasz idzie w tym tygodniu do serwisu, posypała się przekładnia najpewniej, zobaczymy co powiedzą serwisanci. Wytrzymał 10 miesięcy bez awarii. Dla mnie to i tak świetny wynik, patrząc na to jak katuję te maszynę, choć fakt faktem, że Makita wciąż ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silverline do takiego amatorskiego głaskania ujdzie, jak na futrze jeszcze dawał rade to po zapięciu żółtego pada 3m na menzernie maszyna się prawie spałiła ;) Padło łożysko, przekładnia, i regulacja obrotów. Odnośnie makity to znam tylko jednego typa który zajeździł tą maszynę ;) Natomiast kiedyś podczas wspólnego wykonywania projektu widziałem maszynę Łukasha ze Strykowa, 4 (chyba?) letni Festool, maszyna śmigała jak nowa. Dużo zależy od tego kto i jak się obchodzi z maszyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.