Skocz do zawartości

ValetPro Citrus Bling


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

igp6468.jpg

 

Opis ze strony dystrybutora :

 

Citrus Bling jest najbardziej wszechstronnym środkiem czyszcząco-zabezpieczającym opartym na wodzie. Może być użyty jako:

Quick detailer

Szybki wosk

Lubrykant do glinki

Środek do czyszczenia szyb

Środek do osuszania po myciu

Citrus Bling to niesamowity produkt, który jest "must have" każdego profesjonalisty i pasjonata detailingu, będąc przy tym niezwykle wydajny i opłacalny.

 

Szybki wosk.

 

Użyj czystego lub rozcieńcz 1:1. Delikatnie spryskaj panel i przetrzyj dobrej jakości mikrofibrą. Kontynuuj do zakończenia całego auta. Jeśli to potrzebne wypoleruj suchą mikrofibrą.

Quick detailer.

 

Rozcieńcz w stosunku od 1:3 do 1:5. Delikatnie spryskaj panel i przetrzyj mikrofibrą, kontynuuj do zakończenia całego auta.

Osuszanie auta.

 

Rozcieńcz 1:3. Użyj po spłukaniu auta wodą po myciu, spryskaj panel i przetrzyj ręcznikiem z mikrofibry.

Lubrykant do glinki.

 

Rozcieńcz 1:16—stosuj glinkę ValetPRO yellow poly clay bar.

 

Oczyszczanie i nabłyszczanie lakieru.

 

Użyj nierozcieńczonego i nanieś za pomocą polerki Dual Action, na padzie do wykańczania ( finishing ). Spryskaj pad i obszar roboczy (ok. 45x45 cm) preparatem Citrus Bling. Podczas pracy zwiększ obroty z 3. do 6. ustawienia. Na koniec zmniejsz obroty do 3. ustawienia i wykończ powierzchnię kilkoma ruchami, upewniając się, że produkt nie wysechł. Przepoleruj miękką mikrofibrą.

 

Jak widać dość wszechstronny środek, prawdziwe wash&go :P Generalnie sprawdzałem każde możliwe zastosowanie CB, poza użyciem go w roli cleanera, nie mam polerki DA pod ręka żeby to sprawdzić.

 

Ok, zaczynamy od lubrykantu dla glinki, rozcieńczamy CB 1:16 z wodą. Co ciekawe w tym stężeniu produkt jest bardzo mętny, zostawia mnóstwo osadu na ściankach butelki, i jak trochę postoi to wyraźnie się wytrąca z wody. Przy nierozcieńczonym produkcie tego nie ma, podobnie jak w innych stężeniach.

 

igp6480.jpg

 

Użyta glinka to BH Regular

 

igp6481.jpg

 

Dach był glinkowany miesiąc temu więc cudów się nie spodziewałem, ale mimo to glinka całkiem sporo zebrała.

 

igp6487.jpg

igp6492.jpg

 

A tu czysta strona dla porównania

 

igp6493xnfz.jpg

 

Citrus Bling w tej roli sprawdza się rewelacyjnie, jest bardzo śliski, bez porównania do czystej wody zalecanej przez BH, a nawet ONRa którego do tej pory mialem za faworyta w tej roli. Przekłada się to na dużo mniejszą ilość hologramów po glinkowaniu , przy takiej samej skuteczności.

 

Dalej użyłem go w stężeniu 1:4, czyli QD oraz płyn do szyb. W obu wypadkach poradził sobie rewelacyjnie :)

 

igp6470.jpg

 

Psikamy mgiełke na lakier :

 

igp6471.jpg

 

Do polerowania użyłem mikrofibry K2 Pro

 

igp6474.jpg

 

Produkt momentalnie odparowuje, zostawia lakier dość śliski ( są lepsi w tej kwestii ), bez żadnych smug. Z tego co zauważyłem nie zmienia nadmiernie wyglądu ani kropelkowania po wosku.

 

Sprawdziłem też jak sobie radzi z zaciekami po wodzie, w tym celu kawałek maski opryskałem wodą i zostawiłem do wyschnięcia :

 

igp6478.jpg

igp6497.jpg

igp6503.jpg

 

Psiknięcie CB :

 

igp6505.jpg

 

I przetarcie :

 

igp6506.jpg

 

Z tym sobie radzi super, z takimi konkretnymi zaciekami w kabinie prysznicowej również nie ma problemu.

 

Z czyszczenia szyb nie mam niestety zdjęć, ale ogólnie jest podobnie jak na lakierze, zero smug, ładnie doczyszcza. Napewno na plus można zaliczyć właściwości hydrofobowe jakie się pojawiają po myciu, choć akurat u mnie na szybach leży Gtechniq G1, więc tutaj nie było tego tak widać.

 

Narazie tyle, postaram się sukcesywnie opisywać kolejne zastosowania Citrus Blinga, ale już teraz moge napisać że to bardzo wszechstronny produkt w niezłej cenie, z ładnym zapachem :) Jeśli chcemy używać jako QD to za 45 zł otrzymujemy 3 litry QD, to chyba nie tak źle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

_Shadow, w kwestii podbicia wyglądu wosku który już jakiś czas leży na lakierze, to mam wrażenie że zarówno S&G jak i Pro Detailer będą ciut lepsze, ale są to różnice minimalne. Śliskość we wszystkich przypadkach jest na podobnym, wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

Szukałem ostatnio informacji o rozcieńczalnych QD, i w którymś temacie na DW ktoś wspomniał że dodaje Citrus Blinga do wiadra z szamponem podczas mycia, podobno zwiększa to mocno pianę i śliskość. Sprawdziłem ostatnio tą metode, i rezultaty są zadziwiająco dobre.

 

Testowałem to na swoim aucie ze świeżym woskiem,do mycia użyłem Dodo SN, gdzie efekt śliskośći nie był tak zauważalny ale piana i tak była sporo większa niż normalnie. Największa różnice odnotowałem przy myciu auta siotry, które wosku nie widziało nigdy, do mycia poszedł zwykły szampon Nigrina. Po dodaniu 30 ml CB na 10litrowe wiadro wody z szamponem, śliskość zwiększyła się bardzo mocno, czuć to było szczególnie mocno w samym wiadrze, gdzie roztwór zrobił się "oleisty" . Rękawica ślizgała się dużo lżej po lakierze, w porównaniu do mycia samym szamponem. Również spłukiwanie poszło bardzo sprawnie, wody zostało trochę więcej niż przy tradycyjnie nawoskowanym aucie, ale bez porównania mniej do nienawoskowanego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Dystrybutor

Evo, Nie słyszałem tego, z ciekawości wypróbuję przy następnym myciu. Czego ludzie nie wymyślą :D Mógłby być też całkiem fajnym boosterem poślizgu dla np. ONR przy "bezwodnym" myciu. Wszak producent pisze o wielu zastosowaniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Swoją butelke wykończyłem właśnie głównie jako dodatek do mycia, nie jest to może super ekonomiczne ale myje się w ten sposób rewelacyjnie. Obojętnie jak śliski jest szampon którego używamy, po dodaniu CB poślizg wzrasta 2x ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejny test w którym człowiek sie dowiaduje ze mało wie ;)

 

Mam problem z tymi kropkami ale w ciepłe dni, u mnie woda (miasto Bristol UK) zostawia

po wyschnięciu takie właśnie duże kropy które za łatwo nie można , usunąć teraz wiadomo jaki środek użyć :good:

 

Dzieki za test :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wylosowałem do użycia z zapasów próbke CB którą dostałem wraz z zamówieniem od Daniela (EXCEDE)-jeszcze raz dziękuję :).

Rozrobiłem 1:3 na qd.

Zaaplikowana na auto po umyciu Poseidonem.

 

Combos środków zrobił robotę :P Polecam spróbować :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.