Skocz do zawartości

Vito 113CDI


Geno

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co słyszałem po lifcie Vito trochę się poprawiło, ale wiadomo, nie jest to auto do jazdy z wielkimi prędkościami w zakrętach. Po prostu, komfortowe przemieszczanie się prędkością koło stówki po drogach szybkiego ruchu :good:

W takim razie, kiedy będę czyścił wnętrze, załatwię sobie magiczną drabinkę i nawoskuję resztę. Tak BTW dziś w nocy poszedł deszcz, nie ma to jak szczęście :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wuj ma przedliftowe Viano z 2008 roku i jakoś nie zauważyłem, żeby było cynkowane :mrgreen:

Nie mniej jednak auto jest w wersji Ambiente i zgodnie z oznaczeniem vitowskim powinno się nazywać 123CDI ;) Również w automacie. Silnik chodzi przemistrzowsko, dobrze się zbiera w najmniejszej budzie, ale zawieszenie... no bus, więc sportowo tym nie pojeździsz. Póki nie załadujesz tyłu to jeździ się źle, więc osobówka z niego słaba.

 

Czytam tak właśnie, że wymyłes całe auto i wysuszyłeś... raz myłem jego Viano i na drugi raz nie jestem psychicznie gotowy :mrgreen: Latałem chyba przez pół godziny z drabiną tylko osuszając dach. A ma jeszcze szyberdach, więc ciut musiałem przy tym posiedzieć. Żeby nie było za łatwo, dach w Viano/Vito nie jest płaski...

Fajnie, że dbacie tak o auto, ta czerwień jest super, zderzaki i grill też (zorientowałem się :) ) ale felgi to chociaż oryginalne 16 z Viano mogliście wrzucić.

 

Na bocznej listwie/błotniku nie ma oznaczenia, bo to jest Vito, nie Viano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wrzucić ori 16stki, ale po raz 3800, a po dwa nie mieli na stanie :lol: Jedyna rzecz, której nie mogę sobie odżałować, bo wsadziłem to co chciałem łącznie z dużym radiem, bixenonem skrętnym, dodatkami z zewnątrz, a o felgach nie pomyślałem, szkoda.

 

Fakt, z dachem się trudno pracuje, bo jest nierówny, ale stając na progach wszystko można ogarnąć ;)

 

Co do ocynku, to taką informację dostałem, że od 2006 ocynk w Mercach jest, ale czy w Vito od 2006 nie wiem, wiem, że nasz na pewno cały jest :good: U nas Viano nie wchodziło w grę, bo niestety, tam max 8 osób, a to dla nas za mało. Oj ten 3.0V6 z automatem robi ładną robotę ! Nie mówiąc o 3,5V6 - ale tutaj czy się stoi czy się jedzie 2o się należy :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh troche nie na temat detalingu ale zwiazane z twoim autem.

Mam Vito 115 CDI i spotkała mnie przykra sprawa. Autko stało sobie pod blokiem i na drugi dzien ruszając usłyszałem ze chyba mam dziurawy wydech. Niestety po oględzinach okazalo sie ze ukradziono mi katalizator. Wycinaja go podobno w 10-15 sekund jakimś tam ucinakiem do rurek. Koszt nowego w serwisie 7,5 tysia :( Na policji mówili mi ze jestem 3 w tym miesiącu a w zeszlym mieli 8 takich przypadków a 13 przypadków od sprinterów. do sprintera kosztuje 13,5 tysia. Niezle nie??? Niestety nie kupiłem w serwisie ale to juz inna opowiesc. oby cie to tez nie spotkało.

Pozatym fajny projekt, chcialbym kiedys zrobic tak swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko użytkowane jest raczej poza Wawą, zawsze stoi pod firmą itd., ale wiadomo, skoro to chwila to może się i coś przytrafić :wallbash: Sprintery też ? Eh :thumbdown:

 

BTW: Wczoraj pod jednym z centrów ( kerfur Targówek ) ktoś odkręcił nam śruby w prawym przednim kole. Po drodze się nie zorientowaliśmy, ale coś delikatnie gruchotało. Myśleliśmy, że może klocki się poluzowały. Dojechaliśmy do oponiarza, coby podlewarować auto. Podszedłem, jedna śruba została mi w ręku, a reszta trzymała się na końcówkach, nasza mina :shock: ( W tej relacji pokazywałem jak działa R222, tylko to jedno jedyne koło umyłem i tym właśnie ktoś się zainteresował ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poluzowane śruby miałem juz nie raz w moim mondeo. Mam czarne felgi 17" i komus zawsze sie spodobaja, jednak zawsze dają sobie spokój bo na każdym kole 2 z 5 śrub sa śrubami zabezpieczającymi. Ale nie raz jechałem na 2 śrubach, tyle ze to szybko idzie wyczuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Majówka, wiadomo trzeba odszczurzyć grata. 60kkm zrobił, przez ten czas był raz myty przeze mnie, a tak to "zaufana myjnia ręczna" i bezdotyki. Plus 3-4 mycia w serwisie :lol::lol::lol:

 

Na przyjęciu wyglądał tak :

 

IMG_3547.jpg

 

IMG_3548.jpg

 

IMG_3549.jpg

 

IMG_3550.jpg

 

IMG_3551.jpg

 

IMG_3552.jpg

 

Tutaj jedno nabicie Glorii :mrgreen:

 

IMG_3555.jpg

 

Kilka Glorii potem :

 

IMG_3556.jpg

 

IMG_3557.jpg

 

IMG_3558.jpg

 

IMG_3559.jpg

 

Spłukawszy, przyszedł czas na odsmalanie. Oczywiście Prickbort oraz IronX :

 

IMG_3560.jpg

 

IMG_3561.jpg

 

IMG_3562.jpg

 

IMG_3565.jpg

 

IMG_3566.jpg

 

IMG_3567.jpg

 

IMG_3568.jpg

 

IMG_3569.jpg

 

IMG_3570.jpg

 

IMG_3571.jpg

 

IMG_3572.jpg

 

A w takim stanie był lakier po glinkowaniu, dobrym umyciu, wysuszeniu :

 

IMG_3573.jpg

 

IMG_3577.jpg

 

IMG_3578.jpg

 

Najpierw poszedł zielony pad 3M i do tego FG500 :

 

IMG_3579.jpg

 

Potem żółty Flexi oraz 2500 :

 

IMG_3580.jpg

 

Wykończone niebieskim 3M i 4000 :

 

IMG_3581.jpg

 

IMG_3583.jpg

 

Jakieś tam fifti/fifti :

 

IMG_3585.jpg

 

IMG_3588.jpg

 

IMG_3589.jpg

 

IMG_3590.jpg

 

IMG_3591.jpg

 

IMG_3592.jpg

 

IMG_3593.jpg

 

IMG_3595.jpg

 

Tutaj już na gotowo :

 

IMG_3596.jpg

 

IMG_3597.jpg

 

IMG_3598.jpg

 

Ogólnie szajnink lajk e myror, całość obleciana Ultrafiną :

 

IMG_3599.jpg

 

IMG_3600.jpg

 

IMG_3601.jpg

 

IMG_3602.jpg

 

IMG_3603.jpg

 

IMG_3604.jpg

 

IMG_3605.jpg

 

Nie chciało mi się woskować, bo wiadomo, że dwa mycia na "myjni" i wszystko spłynie, więc tylko dla podbicia koloru :

 

IMG_3606.jpg

 

Tutaj Pneu na oponki :

 

IMG_3607.jpg

 

IMG_3608.jpg

 

IMG_3609.jpg

 

A tutaj już na gotowo, gotowo, gotowo. Plastiki poszły w 303AP :

 

IMG_3610.jpg

 

IMG_3612.jpg

 

IMG_3613.jpg

 

IMG_3614.jpg

 

IMG_3615.jpg

 

IMG_3616.jpg

 

IMG_3617.jpg

 

IMG_3618.jpg

 

IMG_3619.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, żółci tysiąc 200 !

 

NW nie ma, Prezes nie trawi.

 

Czasowo wyszło od 9 do jakiejś 14 z przerwami na co nie co :mrgreen:

 

Sonaxem gardzę, więc odpada na wejściu ;)

 

Paweł, senks mejt, aj aprisziejt dat :good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.