Jump to content

CG TriColor


Recommended Posts

W showcarshine.pl są 2 rodzaje tricolor- zwykły i German. Jeden polishing/finishing a drugi cutting/finishing... czy do pracy ręcznej z UC Megsa wystarczy zwykły tricolor czy musi być w wersji cutting (German) by coś osiągnąć i zobaczyć efekty??? Czy ręcznie jest sens bawić się z żółtym korkiem jako wykończeniem powierzchni po UC czy to bez sensu?

Link to comment
Share on other sites

Myślę że nie:) Ale nie wiem czy dobrze rozumiem, mam pracować najpierw twardą stroną a potem miękką czy tylko miękką? Jeśli samą miękką to po co kupować tricolor? Nie lepiej inny, tańszy pad o podobnych właściwościach?

Mam jeszcze żółty korek sporą butlę, więc jakby coś, to mogę i tym podziałać, choć to raczej do maszynowej roboty środek. Przychodzi się z pracy i można systematycznie po godzince dziennie po elemencie robić:)

Link to comment
Share on other sites

Ja przy zamówieniu poradziłem się forumowicza z dużym doświadczeniem i wybór padł na MS. Podobno CG i MS są takie same, choć CG nie trzymałem w ręku. Wybrałem MS zawsze to pare groszy zostało w kieszeni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

sorry, że odgrzebie temat - mam właśnie ten aplikator - kupiłem go w zamiarze używania z UC - german style. Rozumiem , że miekką stroną nakładam uc na lakier potem docieram żółtą twardszą żeby pozbyć się rys i hologramów?

 

Później oczywiscie pójdzie jeszcze cleaner i wosk..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Czy zamiennikiem tego tri colora mogą być te dwa pady:

Shiny Garage Soft Oval Applicator Black - jako miękka strona

Shiny Garage Oval Cutting Applicator Blue - jako twarda strona

Potrzebuję coś do nakładania cleaner'ów pod wosk. Z tym, że cleanery mam czyste i lekko ścierne. Więc każdy wymaga chyba innego pada,.

Czy jednak tri color to mistrz i nie ma czym zastąpić.

Generalnie to ma być pad do Prima Amigo i  McKee's 37 Coating Prep Polish więc może ta niebieska gąbka od SH by starczyła.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.