Jump to content

Autobrite Liquid Gold


Recommended Posts

Otrzymałem próbkę Autobrite Liquid Gold od Autofanatic.

 

Info:

Zawiera średnio ścierne składniki, które pozostawią lakier idealnie gładki na długi czas. W skład wchodzą składniki małopylące co powoduje, że przy polerowaniu powstaje znacznie mniejsza ilośc pyłu. Szybka i skuteczna polerka idealna do aut używanych.

 

* Łatwy w nakladaniu i ścieraniu

* Zostawia idealnie gładką powierzchnię

* Produkt małopylący

* Zostawia niesamowity blask

 

Kilka spotrzeżeń:

Zapach - Typowa pasta polerska

Kolor - lekko żółty

Konststencja - gęsta (typowa pasta polerska)

 

Paste nakładałem Kestrel SIM180 na padzie Polishing od Flexipads.

Produkt baaardzo szybko i łatwo daje się wyprowadzić do zniknięcia, moim zdaniem aż za szybko - zaczyna znikać już przy rozprowadzaniu. Pasta praktycznie nie pyliła! Szybko poradził sobie z lekkimi ryskami, po 2 przejeździe zostało ich sporadyczna ilość. Ogólnie z produktu jestem zadowolony, największym chyba plusem tej pasty jest cena - za 5l płacimy 120zł :shock:

Kilka zdjęć:

IMG_4209.jpgIMG_4208.jpgIMG_4203.jpgIMG_4204.jpgIMG_4205.jpgIMG_4206.jpgIMG_4207.jpgIMG_4210.jpgIMG_4211.jpgIMG_4212.jpgIMG_4213.jpgIMG_4214.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu widać pył po paście - przeleciałem wcześniej maske FG500 i to dlatego.

Link to comment
Share on other sites

To ja również zamieszczę swój test niestety bez zdjęć bo karta w aparacie odmówiła posłuszeństwa za co przepraszam z góry od razu.

 

Zapach: chemiczny według mnie po wypracowaniu nie wyczuwalny.

kolor: żółty

konsystencja: bardzo gęsty.

 

Co do samego testu to przeprowadzałem go ręcznie za pomocą żółtego aplikatora meguiars. Podzieliłem drzwi na dwie części i zacząłem zabawę. Starałem się pracować jak najbliżej taśmy aby uchwycić jak najlepsze rezultaty( ale oczywiście zdjęć nie ma...). No i muszę powiedzieć że super zadowolony to nie byłem. Owszem zostały usunięte rysy ale tylko te bardzo płytki na dodatek środek według mnie trochę jednak pylił. Ale na przykład pod lusterkiem bardzo ładnie zniwelował mi zarysowania. Również denerwujące było to że niestety ale produkt ten brudzi plastiki na biało. Bardzo miłym uczuciem po wypracowaniu i po wytarciu za pomocą mf jest to że lakier staję się bardziej gładki/milszy w dotyku :P

 

Ogólnie produktu bym raczej nie zakupił ale przypominam iż pracowałem ręcznie i to za pomocą żółtego aplikatora za pomocą tri color powinno być lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Adrianeo, moim zdaniem pyliło Ci tylko z powodu zbyt szybkiego zasychania produktu na zbyt dużej powierzchni, połowa drzwi na ręczną prace to za dużo, zresztą na maszynową też.

Link to comment
Share on other sites

No okej - wszystko fajnie pięknie, szkoda tylko że żaden tester nie pokusił się o użycie IPA po wypracowaniu pasty, bo teraz nie wiadomo ile to zasługa korekty a ile zasługa wypełniaczy w paście... :|

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.