Skocz do zawartości

Moje Clio 3


Swiety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kolejny mały projekcik. Tym razem jest to auto które użytkują na co dzień. Clio III ph1 1.5 DCI 106KM. Co do samego auta to pochodzi ono z NRD rocznik 2006 od roku moje. Wersja dość fajna są zenony, abs, esp, asr , poduchy, klima itp. Sam silnik fajny idealnie pasujący do auta. Stan lakieru przy zakupie oceniam na 4. Wiadomo ze jest to auto używane itp. Na pewno będę musiał pomalować zderzak przedni i maskę jest tam o prostu milion odprysków. Pewnie połowa z nich zrobiłem sam na naszych drogach.

 

Dzień mycia:

 

Jak widać na zdjęciach auto brudne ale nie bez przesady. Specjalnie czekałem 2 tyg żeby sprawdzić moc kosmetyków jakich używam. Ostatni tydzień to były częste wypady na ryby wiec trochę błota tez była i przy okazji dwie burze. Co ciekawe Coli 476 był nadkładany dokładnie 13 maja i to dwie warstwy. Po zdjęciach widać ze został tylko na dachu. Nie mam zielonego pojęcia gdzie podziała się reszta. Gdzieś pewnie zrobiłem błąd. Na jedym zdjęciu widać Lagune którą wcześniej dałem na forum. Niestety auto idzie do lakierowania i wymiany paru elementów karoserii i szyby. Skutki zrywania asfaltu na drodze, co ciekawe odszkodowanie dostałem bez problemu 

 

Użyte środki:

Mycie:

Piana VP Neutral Snow ( tu mam pytanie do pianownicy daje proporcje 2x50lm (kieliszek od vodka) na 1L gorącej wody, przy mniejszym mam mleko zamiast piany)

 

Szampon Duragloss Car Wash 901 (super szampon niesamowicie odprowadza wodę, mocny i zapach, na pewno lepszy od Megu ultimata Was Wax)

 

Felgi, opony:

Tenri En-jee (tani, mocny i ogólno dostępny) wada jest zapach mało przyjemny

 

Szyby

UC od Megu na zacieki (dzięki Muti za podpowiedz)

Megu Glass Cleaner

 

Plastiki

APC od Megu

Meg Ultimata Protestant (słaba czerń wole PP NL)

 

Lakier

UC od Megu

PP Black Hole ( ubóstwiam ten środek )

Coli 476 (jedna warstwa)

 

Z UC nie miałem dużo roboty na wiosnę robiłem ręcznie cale auto i do tej pory jest ok. Celem by usuniecie lekkich nowych rysek i oczyszczenie lakieru z małego syfu. Swoja droga jest to już 5 raz kiedy używam UC ręcznie z Tri color i chyba faktycznie kupie polerkę.

Jak widać na zdjęciach zakamarki i listwy tez dostały a co będą sobie brudne leżeć. Tu mam tez pytanie listwy mam z kawałkami carbonu czy to wymaga jakiś specjalnych środków?

pict0091p.jpg

By swiety666 at 2011-06-18

pict0092a.th.jpg

pict0093o.th.jpg

pict0093o.th.jpg

pict0094ix.th.jpg

pict0095mj.th.jpg

pict0096j.th.jpg

pict0097d.th.jpg

pict0098z.th.jpg

pict0099aj.th.jpg

pict0100i.th.jpg

pict0101e.th.jpg

pict0102q.th.jpg

pict0103k.th.jpg

pict0104a.th.jpg

pict0105uj.th.jpg

To widać resztki wosku na dachu

pict0106yd.th.jpg

pict0107w.th.jpg

pict0108g.th.jpg

pict0109l.th.jpg

pict0111nr.th.jpg

pict0112zd.th.jpg

pict0113.th.jpg

pict0114c.th.jpg

pict0115vw.th.jpg

 

 

 

I na koniec małe info. Nie zajmowałem się nadkolami jaki konserwacja opon bo czekam mnie czyszczenie felgi wymiana hebli. Krytyka mile widziana ale ta lżejsze chętnie dowiem się co jeszcze mogę poprawić a co robię źle. Człowiek uczy się na błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.