Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie zakupiłem środków przez Was polecanych ale za to kupiłem sobie na próbę mleczko do skóry Sonax i jestem zaskoczony !

 

Ale, że mleczkiem czyściłeś? Czy to taki środek 2w1, trochę doczyści trochę zabezpieczy?

 

Jeśli to drugie to na początek efekt dobry, ale pamiętaj zasadę: wyczyścić, zabezpieczyć i potem dbać na bieżąco.

 

Zgadza sie, 2 w 1, jakis tam wosk jest itp. Docelowo zestaw gliptona chyba kupie. Ale nadal jestem w szoku, zaczynam sie wkrecac w temat :D jak na srodek za 23zl mysle ze efekt bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem dzisiaj, że w jakiś sposób guma do żucia przykleiła się do tylnego siedzenia. :( Niestety nie wiem jak się jej pozbyć. To co się dało zostało usunięte, ale resztki zostały i się dość mocno trzymają. Widziałem sposób z podgrzaniem suszarką do włosów, a następnie użycie taśmy klejącej do zebrania resztek gumy, próbował ktoś takiego sposobu? :o Może macie jakiś sprawdzony sposób?

 

widzę, że kolega ma taki sam problem jak ja. Czy ktoś jest w stanie wskazać bezpieczny i skuteczny sposób na usunięcie gumy do żucia ze skóry? Wspominane jest o środku colourlock, ale po przejrzeniu ich katalogu nie mam jednoznacznej jasności który może to być środek...

 

Bardzo proszę o poradę, chciałbym móc usunąć to paskudztwo póki jeszcze świeże!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuuugi weekend spędziłem nad "skórzaną" tapicerką samochodu o bardzo dziwnej nazwie Ssangyong Kyron , czy coś w tym stylu :D , nie wiem jak Wy ale dla mnie ta pseudo skórka bardziej przypomina ceratkę , cholernie delikatna i zmeczona, popekana i powycierana, gdzie bym nie chciał coś zebrać to jeszcze większa tragedia i strach przed przetarciem, środki jakich użyłem to jak zwykle Colourlock, oceńcie sami :

fotel przed :

 

fotprzed_zps450f719d.jpg

 

fotel po :

 

fotpo_zps420af0a6.jpg

 

drzwi przed :

 

bokpo_zpsbc792387.jpg

 

i drzwi po :

 

bokpogot_zps3424982e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam super ci to wyszło można stosować :/ to do każdego koloru skóry ?

Zestaw czyszczący możesz używać do każdego rodzaju skóry, natomiast do tonowania musi być odpowiednio dobrana farba koloryzująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy okazji zarzuciłem sondę pHmetru do roboczego roztworu Tenzi Leder Clean 1:9 to pokazało równe 10.

Co ciekawe papierek pokazał 7-8 :o

Tak więc jako budżetowy środek nadaje się,czyści,pachnie nie najgorzej,ja szkody nie narobiłem,aczkolwiek skóry wysusza dość konkretnie,więc trzeba uważać,jak to z mocniejszymi środkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam opla vectre ze skórą z +- 2000roku która się prezentuje jak na zdjęciach, mam ją od tygodnia, niczym jej nie czyściłem i zdjęcia przedstawiają jej faktyczny stan. Przegrzebałem już od poniedziałku parędziesiąt stron forum ale wciąż nie wiem jakich środków użyć do skóry w takim stanie i z takimi przypadłościami, nie potrafię sam ocenić jak bardzo jest brudna lub zniszczona, skóra na fotelu kierowcy ma dwa białe przebarwienia widoczne na zdjęciach, próbowałem przeczyścić to miejsce jakimś mleczkiem czyszczącym do skóry ale to nic nie dało, ogólnie skóra ma gdzieniegdzie plamy i jest śliska i święcąca to chętnie bym wyeliminował. Boczki foteli wiem że będzie trzeba zafarbować : ) jaki zestaw polecacie na doprowadzenie jej do porządku we w miarę przystępnej cenie? : ) później wrzucę jeszcze zdjęcia boczków drzwi które wydaje mi się że pomimo są ładnie czarne, nie są powycierane, wydaje mi się że są popękane, pod palcami czuć wyraźnie że są tam miękkie załamania. z góry dzięki!

f46kl.jpg

2usvm9g.jpg

2jcj87d.jpg

2zgf28k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

replay963, nie przeczytałeś dokładnie, powyżej masz dosłownie czarne na białym,o produktach Colourlock masz wszystko napisane, skórka jest w pięknym stanie, więc większego problemu z nią nie powinieneś mieć, jak jesteś bardzo leniwy to napisz na priw, postaram się pomóc, kolega muzycom z pewnością też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Posiadam passata b5 z 1997 roku i chciałbym zasięgnąć porady jak zadbać o wnętrze auta a dokładniej o fotele ze skóry i alcantary. Autko posiadam od dwóch lat i wydaje mi się, że skóra coraz bardziej się pogarsza. Obecnie posiadam dwa środki do "pielęgnacji" foteli.

 

1. Sonax mleczko do skóry (Link)

2. Sonax Extreme (Link )

 

Z alcantarą nie mam problemów ale przeraża mnie stan skóry na fotelach, głównie na siedzeniu kierowcy. Na zdjęciu może nie widać ale bok fotela od strony drzwi jest dość opadnięty w porównaniu do pozostałych foteli. Problem pojawił się również na kierownicy, podłokietniku oraz na drążku zmiany biegów. Widać na nich przetarcia. Proszę o informację czy da się jeszcze odratować skórę i jak najlepiej kupić środek do pielęgnacji.

Mam jeszcze pytanie, jak zadbać o tapicerkę z ostatniego zdjęcia? Nie jest to plastik tylko jakieś tworzywo.

 

[ Dodano: 11 Maj 2014, 13:26 ]

Chyba pojawił się problem z przesyłaniem zdjęć dlatego wstawiam jeszcze raz.

9.JPG.532c897576ff7fe008d900d522970c95.JPG

8.JPG.dc89c010286e5eb534a4b84906b85c97.JPG

8.JPG.0cb9bd390f315e401fc7f1fdf1d1bcf5.JPG

7.JPG.a6d0fb6c588d26b84a92528b5628c658.JPG

6.JPG.0184ac1943ef1ccf1638524db656d4db.JPG

5.JPG.d43986b0b35beec9e939effa18ded9ca.JPG

4.JPG.36b8635c5d8483108811587a38f66678.JPG

3.JPG.63a4ce4eb47fe8478e766633e5b9ecf5.JPG

2.JPG.4803b9324fdcb44f3f306eb0379c4c23.JPG

1.JPG.7259bdb3faf1a7d40361f1124bf3eb33.JPG

10.JPG.ac1a2457205001bf2ade91b65da9c040.JPG

9.JPG.695f0a4418e05bcdf4852d67b29e2b1d.JPG

8.JPG.278e4e9285c1b573285a30d5acc447fa.JPG

7.JPG.ec9f90fb5f5ba72a273fcf82ee664c72.JPG

6.JPG.88489853d06ac7362b5074f84d9d3fa1.JPG

5.JPG.3f2917ed533d2d310fd78d1433807c0d.JPG

4.JPG.741cef6d3aacff80062974444afa12e4.JPG

3.JPG.6d9a4ba06f606a25f1f29a22a5117c85.JPG

2.JPG.9e3715db47ad0a7b9c0a6136a5a6f7f6.JPG

1.JPG.09f4a833187862481f59ccebb28b9ef8.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dzień dobry!

Na tego typu uszkodzenia polecam poniższe środki:

 

Farba tonująca: Butelka 150 ml

Środek czyszczący Strong Cleaner: Butelka 200 ml

Środek konserwujący Leder Versiegelung: Butelka 150 ml

Gąbka: 1 szt.

Szmatka: 1 szt.

Koszt zestawu

http://sklep.colourlock.pl/zestaw-tonuj ... farba.html

 

Środek do przygotowania powierzchni GLD 150ml

http://sklep.colourlock.pl/rozpuszczaln ... 150ml.html

pad szlifujący

http://sklep.colourlock.pl/pad-szlifujacy-do-skory.html

 

Zatłuszczone miejsca np.na gałce zmiany biegów należy odtłuścić benzyną

benzyna 150ml

Sztuczne elementy polecam konserwować PU protectorem:

http://sklep.colourlock.pl/pu-protector ... 150ml.html

 

Do czyszczenia i konserwacji alcantary:

http://sklep.colourlock.pl/zestaw-do-cz ... kanin.html

 

Potrzebuje jakiś element(zagłówek, podłokietnik, wycięty kawałek skóry ), aby dobrać kolor farby tonującej, chyba, że jest to kolor czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Nie wiem dlaczego forum nie wyświetla zdjęć, których wstawiłem, ale jeśli udało się Panu je podejrzeć to bardzo fajnie.

 

Odnośnie poleconych przez Pana środków to myślałem, że obejdzie się zwykłym colourlock`iem a dokładniej colourlock soft. Widocznie skóra jest już tak zniszczona że będę musiał potraktować ją czymś mocniejszym. Rozumiem, że polecanym zestawem uda mi się odnowić kierownicę i gałkę zmiany biegów?

Łączny koszt całego zestawu przerósł mój budżet dlatego zastanawiam się czy nie wyjdzie mi taniej pozostawienie auta u Państwa? Sama renowacja skóry wydaje się prostym zabiegiem ale jednak wolałbym zostawić to osobom, które się na tym znają. Proszę o informację, może być na priv, jaki byłby koszt renowacji jednego fotela, kierownicy, podłokietnika i gałki zmiany biegów.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi ostatnio trafił się wyjątkowo piękny alie i wyjątkowo trudny pacjent BMW 645 cabrio z jasną tapicerką, prawdopodobnie nie czyszczoną od 2005 roku niesamowicie brudną, do tego nie szanowaną ( wytarcia zadrapania, ale przynajmniej bez przetarć :D

Czas pracy - szkoda się rozpisywać, a jeszcze nie wszystko zrobione...........

Niebawem zrobię zdjęcia całości, bo w sumie to pierwsza praca przy której robię fotki.

 

 

Ostatnie dwa zdjęcia w innym świetle, dzień się kończył powoli.

 

y1k35.jpg

tvyk.jpg

h56h.jpg

kj2q.jpg

gwck.jpg

m2s5.jpg

ceih.jpg

w7dn.jpg

1jjj.jpg

mxq6.jpg

2mb37.jpg

xusv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz wszystkich. Jako ze to mój 1 watek a nie chce tworzyć nowego tematu wiec podłącze się z pytaniem tutaj.

 

Nie mam jeszcze skory w samochodzie, ale następny już będzie ze skora. Ja jednak mam pytanie innego rodzaju. Chodzi mi o dbanie o kanapę jasny krem w domu. Używałem standardowo produktów LCK. Później gdy po wątku na wykop.pl o doprowadzeniu Toyoty do wlasciwego stanu odkryłem to forum to zafascynowałem się zymöl i colourlock. Kupiłem Zymöl ze względu na odbarwienia jeansów i do tego versiegelung. Od tego czasu nie mam problemu. Po prostu co 6 miesięcy czyszczenie które nota bene właśnie skończyłem i później versiegelung. Niestety nie wiem na 100% czy wszystko dobrze robię, gdyż jak zauważylempóźniej tutaj to polecacie czyszczenie i później versiegelung i nic więcej, ewentualnie wosk do samochodu. Ja natomiast wyczytałem ze CL Versiegelung jest pomiędzy i tak robię. Jak to właściwie jest z tym czyszczeniem? Trzeba jescze coś nanosić po Versiegelung'u? Czy wystarczy tylko to po czyszczeniu. Ja stosuje taka kolejność: Zymöl Leather Cleaner 2. Colourlock Leder Versiegelung 3. Leather Conditioner. Jest to prawidłowo? dodam ze szukałem już na forum, ale jakoś nie widzę takiej odpowiedzi. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje taka kolejność: Zymöl Leather Cleaner 2. Colourlock Leder Versiegelung 3. Leather Conditioner.

 

Prawidłowa kolejność.

Versiegelung to ochronna powłoka polimerowa, którą się kładzie na dobrze wyczyszczoną skórę.

Następnie jak najbardziej można położyć odżywkę do skóry. Zalecane jest odczekanie paru godzin między versiegelungiem a odżywką.

 

Wiadomo, że jeśli skóra jest stosunkowo nowa, to nie potrzebuje odżywek, wtedy wystarczy skończyć pielęgnację na Versiegelungu.

Starsze, zaniedbane, suche tapicerki trzeba odżywić i np. Zymol Leather Conditioner nadaje się do tego wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dwa problemy do rozwiązania:

 

1. Co lepiej zastosować po wyczyszczeniu skóry- Leder Versiegelung, czy Leder Protector? Z posta wyżej wynika, że ten pierwszy, ale jaka jest podstawowa różnica między jednym i drugim?

 

2. Skończyła mi się odżywka do skóry i muszę uzupełnić braki. Do tej pory używałem conditionera Duraglossa oraz Gliptone'a. Co w chwili obecnej najlepiej sprawdzi się w tej kwestii? Zostać przy Gliptonie, czy może kupić np. Zymola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Po każdym czyszczeniu skóry proszę nałożyć środek Versiegelung. Zabezpiecza on warstwę farby i lakieru wykończeniowego przed ścieraniem. Jeżeli skóra jest przesuszona warto zastosować jeszcze leder protector. Protector jest to mleczko, które dodatkowo natłuszcza skórę. Stosuje się go po versiegelungu.

 

Zawsze po czyszczeniu proszę nałożyć versiegelung:

http://sklep.colourlock.pl/utrwalacz-do ... elung.html

 

potem protector(jeśli jest taka potrzeba).

http://sklep.colourlock.pl/leder-protec ... ujacy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Do tej pory używałem Leder Protectora, ale niezbyt dobrze mi się z nim pracowało. Nie nazwałbym go mleczkiem, bo ma bardzo wodnistą konsystencję (chyba, że wyszła jakaś nowa, poprawiona wersja). Czym najwygodniej go nakładać? Bo szmatką pracuje mi się bardzo źle, a po piankowym aplikatorze zostają miejscami smugi + wchłania trochę za dużo w siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.