Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem całe wnętrze skórzane do mazdy.

Suszarka usunąłem małe wgniotki, ale proszę powiedzieć mi czy jest to efekt tymczasowych czy pozostanie tak jak jest powstały podczas transportu kuriera ok. 2dni leżały jeden na drugim?

bez-tytulu.jpg

Fotel kierowcy niestety jest w kiepskim stanie. Ma ślady jakby po zamku oraz ubytki skóry, a więc czy wytarcia można go jakos dobarwić, a ubytki wypełnić, a później całość farbować?

p1050474.jpg

p1050473.jpg

Do tego najbardziej narażony na obtarcia boczek ma pęknięcia i przetarcia, trzeba jakos ratować bo w przyszłości nie sądzę abym gdziekolwiek kupił skóre tak perforowana (paski).

p1050475.jpg

 

Na koniec kosmetyki do bierzącej pielęgnacji...?

DO teraz używałem Autoglym cleaner i Poorboys leader Staff. PB właśnie skończyłem, zresztą jak dla mnie dawał duży połysk

Chce kupic soft cleaner i odżywke (mat/satyna)

Co polecacie bo czytając temat to głównie przewijają się głównie Colorlook, gliptone , Furniture Clinic Leather Care Kit, Zymol Leather Conditioner

Może jakieś inne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tutaj "zielony" ale tapicerkę skórzaną przerabiałem i to z bardzo dobrym efektem. Poszedłem trochę na łatwiznę ale po kolei : wysłałem zagłówek do Leather Centrum, tam fachowcy przez duże F dobrali mi wszystko włącznie z farbą do skóry, a uwierz moja była dużo bardziej zniszczona i powycierana, od nich otrzymałem cały zestaw wraz z instrukcją co i jak zrobić krok po kroku żeby niczego nie zepsuć, poza tym zawsze w razie pytań możesz do nich zadzwonić i nigdy Cię nie zleją, wszystko zrobiłem tak jak pisali i mówili, skórka wygląda jak nowa, po zaimpregnowaniu jest przyjemna i mięciutka w dotyku. Zakupiłem cały zestaw tonujący + FARBA tonująca dobrana na podstawie zagłówka. Polecam, jeśli zastosujesz się do ich wskazówek zrobisz skórkę , która będzie jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz strong cleanera i Leder Versiegelung trzeba jeszcze coś stosować aby oczyścić i zabezpieczyć skórę??

miękka szczoteczka i mikrofibra do zgarniania piany po oczyszczaniu, rób po kawałku np. jeden boczek, potem następny itd, a dlaczego chcesz strong, Twoja skórka nie wygląda na aż tak mocno brudną, ja czyściłem 12-letnią softem i dała radę, ewentualnie możesz użyć czegoś do zmiękczenia skóry jak jest mocno wysuszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tu było, ale czy do skóry można używać uniwersalnych preparatów do prania wnętrza np. Takiego? Czy musi być jakiś specjalistyczny specyfik typu gliptone, colourlock albo inny sonax?

Jestem kompletnie zielony w temacie, ale jest tyle różnych opinii, że zgłupiałem i już kompletnie nie wiem co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Chciałem wyczyścić boczki skórzanych foteli w swoim aucie i mam zamiar kupić ten kosmetyk załączam link http://mrcleaner.pl/angelwax-heaven-for ... p2233.html

 

Mam do Was pytanie używał go ktoś i jak sprawdza się? Chciałbym usłyszeć opinie o nim i czy warty jest kupna.

 

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bardzo fajny, skóra po nim jest bardziej sprężysta. mam czarne skóry i cięzko zauważyć zabrudzenia, ale na fibrze, którą wycierałem fotele wyraźnie widać, jak zebrała brud. myślę, że do foteli, które nie są totalnie zajechane to bardzo w porządku siuwaks.

 

stosuję ten kosmetyk w ten sposób, że pędzelkuję/szczotkuję i pozostawiam pianę do wchłonięcia, po czym przecieram wilgotną szmatką. taki sposób podaje oryginalnie producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo się ciesze że masz taka dobra opinie na temat tego produktu. Bo właśnie chyba kupię go i wyczyszczę skórę. Skóra nie jest rozwalona tylko ma ślady brudu.

 

Dzieki za informacje i sposób w jaki ją czyścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem zestaw z clinic leather ale nie doczytałem że cleaner ma w nazwie Ultra Clean.

Tapicerka w moim aucie jest w bardzo dobrym stanie i zastanawiam się czy nie zrobię jej krzywdy traktując ją tym środkiem gdzie z etykiety wynika iż jest on do bardzo brudnej tapicerki.

 

Dokładnie ten produkt: http://www.amazon.co.uk/Leather-Ultra-C ... B00C42M54G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem zestaw z clinic leather ale nie doczytałem że cleaner ma w nazwie Ultra Clean.

Tapicerka w moim aucie jest w bardzo dobrym stanie i zastanawiam się czy nie zrobię jej krzywdy traktując ją tym środkiem gdzie z etykiety wynika iż jest on do bardzo brudnej tapicerki.

 

Dokładnie ten produkt: http://www.amazon.co.uk/Leather-Ultra-C ... B00C42M54G

 

 

Produkt jest naprawdę bezpieczny, wyczyściliśmy nim już wieeeeeeeeeeeeele kompletów tapicerek i zawsze jest okej :good:

 

Czyści skutecznie i daleko mu granicy bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zawsze skórę czyszczę miękką szczoteczką i pianką z Colourlock soft, tutaj Subaru Outback z fotelem po jednym przetarciu, już widać różnicę :

 

skora_zpsb87ef47c.jpg

 

oczywiście później wszystko trzeba jeszcze zakonserwować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie ostatnio bardzo dobre wrażenie zrobił Autoglym Leather Cleaner w porównaniu do dotychczas stosowanego Gliptone GT12. Na fotach nie sposób to zobaczyć (bo robione telefonem i wymagana rozdzielczość 800x600) ale dużo lepiej AG sobie poradził z jasną skórą. Jednakże jako odżywki zastosowałem GT11 – super zapach i matowość bo Autoglym Leather Care Balm niestety trochę bardziej się świeci – przynajmniej przez pierwsze dni ale też dobrze nawilża skórę.

 

z prawej GT12 a z lewej AG

 

DSC_00791_zps5dc05c3b.jpg

 

góra GT12 a dół AG

 

DSC_00781_zps45b1b1dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne porównanie "blueman"

 

Właśnie dołączyłem do forum i po przeczytaniu części tematu zastanawiam się nad zestawem Glipton GT11 plus GT12 czy może AutoGlym Cleaner + Conditioner.

Ciekawą propozycją jest również Meguiar's Gold Class Rich Leather Cleaner & Conditioner ale to jest dwa w jednym,co myślicie o Megsie jak na pierwszy raz zabawy z skóra :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bienek, używałem prosto z butelki choć albo mam felerne opakowanie albo tak przewidział producent – mianowicie pryska to dość zwartym strumieniem, zamiast trochę bardziej rozpylać. No i przetarcie miękką szczoteczką choć przy tak uwalonej skórze raczej było małe szorowanko niż przetarcie.

Sprecyzuje jeszcze co do skuteczności GT12 – doczyścił brud w miarę dobrze ale pozostawił po sobie na tak jasnej skórze minimalne żółtawe zabarwienie (bo cleaner jest w kolorze ciemny miód) – może zbyt mało go dotarłem lub mikrofibra była za mało wilgotna. Tak czy owak AG przy tym aucie dało sobie radę znakomicie.

Sandor, środki dwa w jednym to raczej jako odświeżenie/dbanie o czystą skórę niż środek do jej konkretnego doczyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę, bmw e46 cabrio, skóra siwa.

Skóra była czyszczona przez poprzedniego właściciela pianką bmw? Skóry ogólnie trochę się świecą.

Kupilem kosmetyki zymola, cleaner i odżywka do tego szczoteczka. Jestem średnio zadowolony z efektu, nadal skóra się błyszczy i mimo dokładnego czyszczenia mam wrażenie że w zmarszczkach jest nadal troche brudu... środka do czyszczenia poszła prawie połowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bluemen, nie przekonuje mnie to porównanie. Skóry są brudne na Twojej fotoleracji ale niezniszczone. Przed czyszczeniem widać na fotkach, że mało się świecą i brud jest głównie powierzchowny. Zmarszczki wyglądają na stosunkowo czyste, nawet przed zabiegiem ale może to kwestia zdjęć. Auto stosunkowo młode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorence, Ale co Cię nie przekonuje? że środek doczyścił mega brudną skórę? Skóra nie była stara i zniszczona to tez po tym zabiegu wygląda jak nowa.

Piszesz że masz problem bo skóra się świeci czyli:

 

a) takie wykończenie skóry

b) skóra w niektórych miejscach przez użytkowanie została „wyślizgana”

c) skóra została zbyt natłuszczona (środkami chemicznymi, ludzkim potem…)

 

o ile z punktem a i b niewiele zrobisz to z c możesz powalczyć chociażby środkami które opisałem wcześniej. Tym bardziej że GT11 zostawia matowe wykończenie. Wcześniej miałem też styczność z e60 w beżowej skórze już nie nowej i Gliptone GT11 i GT12 bardzo ładnie ją doprowadziły do matu – choć niestety po jakimś czasie delikatny połysk fotela kierowcy wracał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne X5 wjechało na ogarnięcie i kolejny raz muszę stwierdzić że AutoGlym daje radę z zaniedbaną/brudną skórą – tak więc szukającym czegoś do skóry z czystym sumieniem mogę polecić.

Więcej fotorelecji i polecania już nie będzie bo zostanę posadzony o jakąś reklamę. :)

 

DSC_00801_zpsd9a81ca9.jpg

 

DSC_00811_zpsbcb7fa1d.jpg

 

Niestety zapomniałem strzelić fotki po zakończeniu prac ze skórą i auto odjechało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanko - pacjent skora mrcedesa cl, poprzedni wlasciciel chyba mial cos przy spodniach co porysowalo skore i niestety nie wyglada to estetycznie. osobiscie do skory stosowalem apc ValetPro oraz srodki LeatherMaster ale jak widac duzo nie daly... co mozna by polecic do ranimacji skory- i czy obedzie sie bez "lakierowania" skory ?

a tak wyglada "uszkodznie"

DSC_0942.jpg

DSC_0943.jpg

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam takiego zawodnika. BMW e36 z bananowymi skórami, zaniedbanymi. Moglibyście pomóc co z tym zrobić ? Chciałem zamówić Autoglym Leather Cleaner i spróbować to doszorować (to czarne to chyba brud ?) próbowałem myć to jakimiś tam piankami ale nie schodzi.

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.