Skocz do zawartości

Zapach Gliptone


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, gdzieś przeczytałam, że Gliptone to markowa firma w dziedzinie "dbania" o czystość auta, kupiłam "drzewko" zapachowe tej firmy o zapachu skóry. Niecałe 2 tygodnie i WCALE już nie pachnie :/ Wywaliłam ponad 50zł z wysyłką, a pachniało może z 10 dni...Zależy mi na zapachu skóry, nie lubię i nie używam zapachów typu Brise i flakoników nakładanych na wentylacje. Teraz szukam czegoś do czyszczenia foteli skórzanych w aucie (czarne), sporo na TYM forum środków właśnie tej firmy, a ja już się zraziłam... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewna że to zapach już się skończył,a nie Ty się do niego przyzwyczaiłaś ?

 

Zabrałam nawet do domu i całkiem obce osoby pytałam podtykając im pod sam nos czy pachnie....z odległości 2-3 CENTYMETRÓW cosik czuć...nie chcę wszczynać awantury ze Sprzedawcą, że sprzedał podróbkę, ale kilka dni i zapach się ulotnił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola, ja też miałem podobny przypadek z tą samą "choinkę" - to nie wina sprzedawcy a co jedynie producenta. Jedna pachniała mi przez około 4 miesiące, a kolejna jak w Twoim przypadku po miesiącu zrobiła bye bye - i nie wiem czy to kwestia upałów, z tym że ja za 5 dyszek to kupiłem dwie. (pierwsza grudzień-kwiecień - druga kwiecień-maj)

 

Polecam na następny raz coś z puszek California Scents - konserwa gwarantuje zapach ;) a drewienko spokojnie można wrzucić w filtr przeciwpyłkowy-kabinowy i nie ma śladu po "gadżecie" a magiczny zapach gości wszędzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dokladnie to samo. W maju kupilem w Warszawie duzy zapach Gliptone za 56 zl i pachnial moze 2 godziny. Ostatnio sciagnalem z UK od producenta Gliptone kosmetyki niby pachnace skora, wypackalem tym fotele i nic nie pachnie. Podobno mialo byc jak w fabryce skory. Dodalem do tego choinke zapachowa rowniez z Uk, nie pachnie w ogole. Wiec albo ja mam takiego pecha, albo caly ten zapach Gliptone to jeden wielki pic. Jesli zas chodzi o jakas alternatywe, to przymierzam sie do Leather Essence. Innych srodkow nie widzialem, poza jakims badziewiem w sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, odesłałam jako reklamacja. Przysłano nowy, jak TEN temat na forum nie zniknie, będę informowała co i jak z nowym (np. za miesiąc). Jednak zraziłam się do tej firmy i do czyszczenia/renowacji czarnej skóry na fotelach auta - szukam czegoś od innego producenta. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Witam

 

za kilka tygodni albo kilkanaście dni będę mógł co nieco napisać o zapachu z Colourlock :)

 

Od dzisiaj rano testuję ten zapach.

 

Pierwsze wrażenia:

 

- jeżeli ktoś liczy na intensywność to na pewno jest to zły wybór

-zapach jest mega delikatny, w słoiczku słabo wyczuwalny, po nasączeniu nim kawałka skóry zaczyna jakby reagować z nią i zapach robi się intensywniejszy i czuć faktycznie naturalną skórą.

- nasączony kawałek skóry położyłem pod podłokietnikiem żeby był w miarę blisko mnie, wsiadałem kilka razy do auta przez dzisiejszy dzień i na razie nie jest jakoś specjalnie wyczuwalny.

- podobno ten zapach lubi ciepło więc w słoneczny dzień być może będzie lepiej się spisywał , bo dzisiaj to u nas pada :/

 

Wracając do samego zapachu skóry to moim zdaniem niektórzy wymagają zbyt dużej intensywności a zapach skóry to przecież nie zapach owoców, mi zapach skóry kojarzy się z niesamowitą czystością i to ma być tylko lekka nuta zapachowa.

Po kupnie auta nie potrzebowałem żadnych kosmetyków ani zapachów a przez pierwszy miesiąc nie mogłem się nawąchać skóry, a teraz jak organizm się przyzwyczaił to nawet zapach za 150zł za 30ml jest słabo wyczuwalny :wallbash::D

 

Organizmy nasze szybko przyzwyczajają się do intensywniejszych takich jak silne owocowe a co dopiero z lekkim aromatem skóry.

 

A trwałość zapachów w postaci zawieszek jest uzależniona od bardzo dużo czynników:

-czy był otwarty cały czy tylko lekko wysunięty

-czy często jeździmy z otwartymi szybami

- czy w garażu zostawiamy otwarte szyby

-na pewno w ciepłe dni wszystkie zapachy są intensywniejsze

 

W przypadku skóry moim zdaniem jedyną metodą na podbicie intensywności to kupienie zapachu w płynie i szybkie pryśnięcie na dywaniki praktycznie przy każdym wsiadaniu

 

Co do zapachów owocowych itp. niestety w moim przypadku do auta ze skórą nie włożyłbym żadnego innego zapachu poza czystością i Leather ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Lepiej późno niż wcale 8-)

 

Odświeżacze Gliptone powinny pachnieć co najmniej 3 miesiące, a duże odświeżacze 5 miesięcy. Jeżeli tak się nie dzieje, skontaktuj się ze sprzedawcą.

Esencja zapachowa jest na bazie olejowej co zapewnia długi czas pachnięcia zapachu.

 

W celu dłuższego utrzymywania się aromatu producent zaleca powieszenie go swobodnie ale tak, aby słońce nie padało na zapach. Dzięki temu aromat będzie się uwalniał równomiernie przez długi czas.

 

Jeżeli słońce będzie świecić na odświeżacz, będzie pachniał intensywniej ale krócej.

 

Rzeczą o której należy wiedzieć, jest fakt że nasz mózg dość szybko przyzwyczaja się do zapachu skóry. Dlatego przed rozpoczęciem procedury reklamacji należy przetestować odświeżacz na nosach innych osób.

 

Kupując Gliptone otrzymujesz też doskonały serwis. Warto z niego skorzystać. Zapraszamy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam korzystam z zapachów Gliptone. Do tego używam też kosmetyków Gliptone do skóry. Jestem zadowolony z zapachu, najgorsze jest, że niestety przyzwyczaiłem się do tego zapachu i raczej go nie czuję lub nie zwracam uwagi. Znajomi wsiadający do samochodu zawsze chwalą woń skóry w samochodzie, są osoby które za każdym razem gdy wsiadają da samochodu chwalą ten zapach. Sam czuję go jedynie bardzo mocno, gdy wsiadam do samochodu po dłuższym czasie nie korzystania z niego. 14 letnia skóra już na pewno nie pachnie, jedyny zapach to ten z zapachu oraz kosmetyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
o zapachu skóry... ?? :idea: ... jakiś link ??

 

Czy są o zapachu skóry tego nie wiem :) Musisz popytać u partnerów

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewforum.php?f=39

Aleś poleciał.... myślałem że poważnie są zapachy skóry w puszce.

To że są sklepy które mają te puszki o zapachu.... każdym tylko nie skóry, to wiedziałem i nie wymysliłeś nic nowego. Podaj mi link kto sprzedaje taki zapach skóry w puszcze a nie filozuj :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dokładnie rok temu kupiłem małą zawieszkę i zapach był tak intensywny że musiałem podzielić na 2 części bo ciuchy mi pachniały jak wychodziłem z auta. Utrzymywał się naprawdę długo. Bardzo mi odpowiadał bo jak inaczej może pachnieć Lex jak nie skórą.

W styczniu znowu kupiłem małą zawieszkę i nauczony doświadczeniem podzieliłem ... i co ... pachniało może ze 3/4 godziny. Myślę sobie OK jest chłodno, może sie przyzwyczaiłem, może nie zauważyłem że opakowanie było uszkodzone i zwietrzało.

Niecały miesiąc temu kupiłem dużą, pod siedzenie. Tym razem dokładnie obejrzałem opakowanie w poszukiwaniu ew. uszkodzeń ale po otwarciu znowu ta sama historia , mimo 35C upałów. pachniało parę godzin max dobę i tyle. Może faktycznie sie tak bardzo przyzwyczaiłem że już nie robi na mnie takiego wrażenia ?

Parę osób wsiadających do auta pytałem o opinię i każdy stwierdził że coś tam pachnie ale naprawdę bardzo słabo . Poirytowany wepchnąłem część do nawiewu ale niewiele to dało..

 

 

Kupiłem w końcu Leather essence z Colorlocka i mimo że jest bardzo delikatny pasażerowie zaczęli czuć skórę. Parę razy robiłem eksperyment wyciągałem z auta obydwa dawałem do powąchania osobie wsiadającej i zawsze wskazywała że czuć CL a nie wielki karton z G. Dużego już nie kupię, małą zawieszkę może za jakiś czas przy dużym zamówieniu dla testów.

 

Wniosek:

1)Producent chyba ma problem z powtarzalnością zapachów a konkretniej z intensywnością zapachu na daną partię produktu.

2)Zapach leży u sprzedawcy/dystrybutora bóg wie ile czasu zanim trafi do klienta albo jest źle przechowywany i traci na intensywności

3)Mam wyjątkowego pecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kupiłem w końcu Leather essence z Colorlocka

 

tez kupilem i ze smutkiem informuje ze zapach skory 'Leather Essence Colourlock' jest slabym produktem a jego cena niczym nie uzasadniona,

do tego stopnia ze gdyby nawet kosztowal 10 lub 20 zl a nie jak np. obecnie 64 zl to i tak ponownie bym go nie kupil

postaram sie w ciagu najblizszych dni napisac tekst, zrobic zdjecia i umiescic go w dziale Kosmetyka Aut -> Testy -> Wewnątrz -> Zapachy

 

pozdrawiam

 

ps. przepraszam ze post zamieszczony w topicu 'Gliptone' ale wyszukiwarka znalazla sporadyczne wzmianki o Leather...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sam też używam Leather Essence Colourlock, ale zdecydowanie lepiej wypada np Chemical Guys Leather Scent..

Gliptone świetnie pachnie, z reszta podobnie jak CG Leather Scent, tylko że ubrania bardzo chłoną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja zastanawiałem się między CL a zawieszka Gliptone, w końcu wybrałem Gliptone przy okazji zamówienia zestawu do czyszczenia no i oczywiście cena dużo atrakcyjniejsza. Jak narazie nie żałuje. Zawieszkę powiesiłem na dole przedniego siedzienia, w nogach tylnich pasażerów. Wisi tam od 3 tygodni i jak narazie czuje są za każdym razem jak wsiadam. Zapach bardzo mi odpowiada. Ale nie wykluczam że następny będzie CL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
651068 Wisi tam od 3 tygodni i jak narazie czuje są za każdym razem jak wsiadam. Zapach bardzo mi odpowiada

A czym pachnie? Ja swoją zawieszkę, którą dostałem w zestawie też powiesiłem pod siedzeniem. I w samochodzie teraz pachnie gumą balonową. Nawet syn jak wszedł to powiedział, że balonówą tu pachnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.