Skocz do zawartości

Dyskusja na temat Menzerny SF4000


Rekomendowane odpowiedzi

za mało pasty dajecie

 

Albo za dużo i ciężko ją po prostu "wypracować". Pasty do wykończenia daje się generalnie niewiele - tyle, żeby pracować na mgiełce. Jak dasz za dużo to po prostu trzeba będzie bardzo długo polerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zna ktoś język niemiecki, polecam poniższe porównanie past z nowej linii Menzerny i m.in wnioski ze stosowania SF4000

 

http://www.autopflegeforu...gleich-menzerna

 

Artur na stronce z lewej jest wbudowany translator :song:

 

I dzięki bo zapowiada się ciekawy artykuł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turzol dzięki za link. Możesz napisać jak Ty zrozumiałeś te wnioski z SF4000? mój niemiecki szału nie robi

Łukasz ja tam się nie znam, ale finiszu raczej nie "wypracowuję". Finisz nie ma zniknąć i ma być go wystarczająco dużo żeby cały czas dawał nawilżenie i żeby gąbka nie zostawiała śladów, hologramów

SzaKal Robiąc SF4000 przed rozpoczęciem polerowania gąbka ma być solidnie nawilżona pastą. Rozsmarowujesz pastę po całej powierzchni gąbki jak masło na kromce i starasz się żeby cała gąbka była nawilżona pastą. Później tylko dokładasz dwie krople wielkości ziarna fasoli po każdej zrobionej sekcji.

Ja tak robię używając padów Flexipads/styl Menzerna i nigdy nie doświadczyłem tego o czym piszesz żeby pasta kleiła się do powierzchni. Wręcz przeciwnie można nią pracować w nieskończoność i doskonale nawilża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda odpowiedź na temat każdej z past zależna jest od wielu czynników i nie każda będzie trafna w 100% - wszystko zależne od przypadku. Dzisiaj robiłem maskę w SABBIE 95 i rozwiązania jakie stosuje wykorzystując MENZERNE na lakierach Audi i innych, nijak się tutaj nie spisały.

 

Cash, robisz 3-4 przejazdy właściwe 1500-1700 i inspekcja.

 

Problemów poruszonych przez was nie zauważyłem. Używacie po prostu złych ręczników i nie udaje wam się tego ściągnąć. Psikanie IPA na niestartą pastę to nienajlepszy pomysł.

 

SF4000 zawsze robię na BULL EYE lub 3M Niebieski Wafel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jakimiś drogimi fibrami nie wycieram pasty

 

Do zbierania finishowych Menzern najlepiej sprawdzają mi się mikrofibry lekko przechodzone,które są odrobine twardsze od nowych, i lepiej jak ma krótsze włosie niż dłuższe. Zielony Sonus/różowy SV nadaj się do tego bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem SF4000 w różnych warunkach (i w cieple i zimnie) i nigdy nie miałem żadnych problemów. Zgadzam się z Tomasz KRK, że nie należy popadać w skrajność i dawać na pada mikroskopijne ilości pasty, zwłaszcza na początku, gdy pad jest suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimiś drogimi fibrami nie wycieram pasty

 

Dobra fibra do tej pracy kosztuje 15zł - to chyba nie jest drogo ;)

Ja nie wyobrażam sobie pracować na kiepskich "szmatkach". Zła szmata to jak zły dotyk ; :D

 

i lepiej jak ma krótsze włosie niż dłuższe.

 

Nom... najlepsze są te prawie gładkie a'la bezkrawędziówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.