Skocz do zawartości

Parkowanie na ostrym słońcu vs pod drzewami (w cieniu)


MaTiMa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Nie znalazłem na forum takiego tematu, a że właśnie tak często muszę wybierać to postanowiłem sie zapytać oficjalnie.

 

Co jest lepsze dla lakieru, stanie na otwartym słońcu czy jednak parkowanie pod drzewami z których jak wiadomo leci pełno rzeczy: soki, kupy czy pyłki ogólnie samo zło.

Dodam, że mam czarny kolorek samochodu i wszelaki brud masakrycznie szybko i wyraźnie widać, a i na słońcu grzeje sie szybciej i bardziej :/

 

Co wybierać ?

Drzewa vs słońce, doradzicie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak źle i tak nie dobrze :) , generalnie pod drzewem nie jest źle , ale teraz na wiosnę bym ograniczał stawanie ze względu na soki bo potem trudno to doczyścić , a stanie na słońcu to tylko autko ci się mocno nagrzewa i też kurzy , lakier zabezpieczony woskiem powinien zredukować zły wpływ słońca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi mi o to co bardziej szkodliwie wpływa na zabezpieczenie, wosk i co szybciej go wykończy.

Kiedy sie tylko zakurzy stojąc na słońcu to jade zrobić płukanie, wyrabiam sie za 2zł, następnie dokładnie wysuszam i kłade UQD (choć nie za każdym razem :oops: ). Natomiast jak będą plamki żywicy, soków to już takie płukanko nie zawsze daje rade :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na sloncu. U mnie nie ma wyboru, musze stac pod drzewem i efekt jest taki, ze Colli 476s trzyma sie TYDZIEN a AutoGlym HD 2 tyg. Do tego glinka przed kazdorazowa aplikacja swiezego wosku. Jak juz drzewa sie 100proc rozwina, jest lepiej, teraz masakra. Cieknie z nich na potege.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi mi o to co bardziej szkodliwie wpływa na zabezpieczenie, wosk i co szybciej go wykończy.

Kiedy sie tylko zakurzy stojąc na słońcu to jade zrobić płukanie, wyrabiam sie za 2zł, następnie dokładnie wysuszam i kłade UQD (choć nie za każdym razem :oops: ). Natomiast jak będą plamki żywicy, soków to już takie płukanko nie zawsze daje rade :/

 

hmmm , kurcze to ja ciebie nie zrozumiałem , bo myślałem że martwisz się o lakier , a Ty o położony wosk :o . Na wiosnę - lato kup jakiś fajny wosk , który łatwo się nakłada i poleruję i nie widzę problemu , no chyba że nie masz zbytnio czasu na częste woskowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi mi o to co bardziej szkodliwie wpływa na zabezpieczenie, wosk i co szybciej go wykończy.

 

hmmm , kurcze to ja ciebie nie zrozumiałem , bo myślałem że martwisz się o lakier , a Ty o położony wosk :o .

 

no jak wosk spłynie, to lakier bedzie narażony.

W tygodniu nie mogę sobie pozwolić na porządne woskowanie i cały proces mycia. Jedynie raz na tydzień lub dwa tygodnie odwiedzam działke gdzie mam czas i pucuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja wybieram słońce ale z takim ustawieniem auta żeby świeciło na tył a nie na przednią szybę i deskę.

Mimo złego wpływu soków z drzew to za szybko Ci znika ten wosk.

Jaki stosujesz cleaner i czy auto jest po korekcie ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wyboru i dość często staje pod drzewami i to jest masakra. Ostatnio chyba co 2 dni myje auto. Jak na razie nie zauważyłem negatywnego wpływu na rg55.

Czytałem opinie, że Colli dłużej się trzyma po katowaniu pianą na myjkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze należało by stawiać auto w cieniu np bloku? :o

tak było by najlepiej, ale trzeba mieszkać w bloku jeszcze :P

Ja mieszkam w kamienicy (bez podwórka) a przed nią cała ulica jest drzewiasta. Natomiast na parkingu gdzie trzymam samochód na noc nie ma drzew w koło ale za to grzeje słońce w pełnej krasie.

Obecnie stawiam na parkingu niezależnie czy gdzieś będę wychodził czy nie. Najwyżej sie przejde co zrobi dobrze na moją tusze oraz zdrowie :)

 

dzięki za odpowiedzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.