Skocz do zawartości

Czym zastąpić IPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie czy mogę zastąpić alkohol izopropylowy czymś innym , pytam się bo w moim pierdziszewie nie ma go nigdzie , dodam że będę robił w kolejności :

mycie duragloss #901

glinka BH

mycie na dwa wiadra duragloss #901

Do tego mam UC i Próbki SSR 2,5 i SSR 1 będę robił to polerką na padach APP bo takie już zakupiłem biały , pomarańczowy i czarny jak to nie da mi zadowalającego efektu to dokupię środki menzerny 500 i 4000 ,a tam gdzie mam większe dwie rysy które nie zeszły polecę papierem wodnym 2000 i 2500 bo UC mi tego nie zakrył , bo przecież nie mogłem się doczekać wypróbowania środków i polerki fakt że robiłem to na pomarańczowym padzie bo się bałem na białym :-] i przyznam się że zbytnio nie dociskałem maszyny , a pierwszym moim pacjentem jest mercedes w202 granatowa perła , więc pytanie czy IPA jest wskazana .Jeśli ktoś ma do tego jakieś spostrzeżenia to proszę o podpowiedź z góry mówię wielkie dzięki bo pytań w głowie tyle co nie miara , a przecież kto pyta nie błądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Próbował ktoś zastąpić IPA benzyną ekstrakcyjną? Jak dziś schodziłem wszystkie sklepy komputerowe/motoryzacyjne to nigdzie nie znalazłem ale w jednym komputerowym sprzedawca doradził mi żebym użył zamiast IPA właśnie benzynę ekstrakcyjną. Powiedział, że będzie taki sam skutek a wyjdzie dużo taniej. Co do tego, że wyjdzie taniej to na pewno, w sumie benzynę ekstrakcyjną posiadam ale jak narazie używałem jej najczęściej do usuwanie pozostałości po kleju z etykietek :idea: Ktoś stosował to zamiast IPA pod np. FK 1000p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie powinno mieć to negatywnego wpływu na lakier ani na trwałość nałożonego wosku? Ewentualnie zastanawiam się jeszcze nad preparatem dedykowanym do odtłuszczania i oczyszczania powierzchni od K2 bo akurat to mają w sklepie :o bodajże K2 T6 KLINET się to nazywa i K2 chwali się, że poprawia wiązanie wosku z lakierem, czyli pewnie jest to jakaś IPA tyle, że w ładnym opakowaniu z atomizerem gotowym do psikania bez potrzeby rozrabiania z wodą demineralizowaną :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywacz silikonowy sprawdza się doskonale a nawet lepiej niz IPA. Co prawda wymaga większego nakładu mikrofibr bo ciężko "wypracować" go do zera aby nie pozostawił widocznego filmu ale to tez kwestia jakiej pasty sie pozbywamy, bo to ona moze zostawiać film. Łatwo sie go jednak pozbyć przecierając ponownie nawet czystą już mikrofibrą, nienasączoną zmywaczem. Zmywacz odtłuszcza tak samo bądź nawet lepiej niż IPA. Dobrze sprawdza sie tez kombinacja najpierw Zwywacz a potem jeszcze IPA.

 

 

Co do produktów K2 ( i nie tylko). To że cos napisano to nie znaczy że taka jest prawda. W każdej reklamie telewizyjnej reklamowany produkt ma jakiś certyfikat, atest, albo wygrał jakiś plebiscyt. Ale z kim wygrał(czy w ogóle była jakaś konkurencja?), co to za badania, co to za instytut. Każdy moze sobie cos takiego napisać. Czemu uparłem sie na K2. Ponieważ gdy zobaczyłem ich reklamę pasty TEMPO w nowej oprawie odpowiedziałem im słynnym już testem jednego z usterów "dlaczego nie należy używać pasty TEMPO" - skwitowali mnie że ich pasta jest inna i nie wyrządza krzywdy lakierowi a ja ich pomawiam.... z niektórymi nie ma dyskusji. Dodam tylko że za K2 ruszuła cała rzesza niedzielnych Mirków polerowaczy którzy mnie zjedli. Ten produkt K2 To nic innego jak zwywacz lub IPA własnie. Po co więc za niego przepłacać. Wg. mnie ta firma oprócz recznika do oszuszania i wosku Ultra Wax nie zrobiła nic więcej dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dobrze sprawdza sie tez kombinacja najpierw Zwywacz a potem jeszcze IPA.

:good:

 

Wg. mnie ta firma (K2) oprócz recznika do oszuszania i wosku Ultra Wax nie zrobiła nic więcej dobrego.

Eeee nie przesadzaj. Używam odmrażacza Alaska :good:

Powszechnie chwalony jest też K2 Bold (opony) i piana aktywna K2 Bora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.