Skocz do zawartości

Autobrite Brite Gel


damian

Rekomendowane odpowiedzi

TEST SPONSOROWANY PRZEZ

02ed9e9b01d531db.png

 

Otrzymałem do testu od użytkownika autofanatic preparat do felg Brite Gel. Producent tak opisuje produkt:

 

Został sformułowany jako gotowy do użycia środek bezkwasowy do czyszczenia felg i opon. Usuwa brud, kurz, pył hamulcowy. Po nałożeniu trzyma się powierzchni zapewniając maksymalną penetrację zanieczyszczeń i nie marnuje się ściekając na ziemie. Pachnie, wygląda i dziala świetnie.

 

Sposób użycia:

Nalożyć na felgę lub oponę za pomocą rozpylacza i zostawić na 2-4min po czym spłukać pod ciśnieniem.

 

Produkt drażniący dla oczu i skóry. W razie kontaktu z oczami przemyć dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. W razie kontakt u ze skórą przemyć dużą ilośćią wody. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Używać rękawiczek i gogli ochronnych.

 

Konsystencja: żelowa, ale porównując do nierozcieńczonego ValetPro Blue Gel Wheel Cleaner jest bardzie rzadzszy.

 

Zapach: jak dla mnie raczej chemiczny, ale niedrażniący i na niskim poziomie, więc bardzo dobrze.

 

Efekt: producent zapewnia, że domyje felgi bez dotykowo, u mnie nie wszystko domyło, ale pewnie wyniku tego, że próbka 100ml nie wystarczyła do prządnego spryskania felg.

 

Przejdźmy do testu do którego posłużyły mi 4 alufelgi. Specjalnie tydzień temu nie myłem auta, żeby nazbierać brudu jednak średnio to wyszło, klocki nie chciały pylić, felgi nie chciały się brudzić :kox:

 

img0237er.jpg

 

img0234mu.jpg

 

img0235hi.jpg

 

img0236q.jpg

 

Spryskałem felgi odczekałem ok 4-5minut:

img0240rk.jpg

 

img0238fr.jpg

 

img0239zo.jpg

 

img0241ka.jpg

 

 

Następnie spłukałem, tak wyglądająpo wszystkim:

 

img0246no.jpg

 

img0243dv.jpg

 

img0244mg.jpg

 

img0245x.jpg

 

Podsumowanie:

Podsumowując według mnie produkt ten jest bardziej skierowany do osób, które rzadko myją felgi, wolą umyć bezdotykowo lub dla osób, które zajmująsię czyszczeniem aut, bo według mnie dla "normalnego" forumowicza, który zazwyczaj myje auto co tydzień, albo i szybciej mało opłacalny jest preparat. Koszt preparatu to 66.90zł za litr, który wystarczy według mnie na góra 10 aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam BriteGel-u juz dobry rok.

Moje pierwsze baniaki byly gęstę jak cholera i mało który atomizer potrafił tym psiknąć.

 

Myje tym felgi regularnie.

Fajne jest to, że zostawiając go na dłużej 1-2h czyści jak mało który preparat do felg.

Ja lubię i polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim czasie da sięgo zmyć bez problemu?

 

Szuru-buru lekko szczotką do mycia podwozia i gotowe. Nawet moc samej myjki ciśnieniowej wystarczy.

 

Myłem tak ostatnio felgi po zimie. Psiknąłem... Poszedłem na obiad. Zjdałem schabowego, zrobiłem sobie drzemkę przed TV... po czym dokończyłem dzieła. Poszło jak z płatka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja postanowiłem wykonać test na bardziej 'zabrudzonej' feldze, ale chcę dodać że na felgach nawoskowanych zabrudzonych tygodniowym syfem, domywa do czysta.

 

Stan felg przed tragiczny, felgi były jeżdżone zimą przez kilka sezonów i nie były po zimie myte. Co ciekawe na zimowe felgi -> kute 19" w chromie. Z uwagi na ten chrom musiałem użyć czegoś bezkwasowego, porównanie 50|50 Brite Gel vs VP Ph neutral Snow Foam

 

dsc5996.jpg

 

dsc5997.jpg

 

dsc5998.jpg

 

dsc6000r.jpg

 

dsc6003s.jpg

 

dsc6004k.jpg

 

dsc6005.jpg

 

dsc6006d.jpg

 

dsc6007k.jpg

 

dsc6009a.jpg

 

dsc6010l.jpg

 

dsc6012y.jpg

 

dsc6014u.jpg

 

dsc6011.jpg

 

dsc6015.jpg

 

 

Domyło dobrze, identycznie jak VP Neutral, felgi lekko brudne domywa całkowicie, środek godny polecenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Również przetestowałem dzisiaj środek firmy Autobrite.

 

Do testów posłużyły mi felgi z C4 Grand Picasso, bardzo rzadko myte, jeśli już to jedynie na myjniach automatycznych.

 

Zapach preparatu neutralny, na pewno nie jest drażniący.

 

Konsystencja - w butelce wydawał się być rzadki (jak np. Bilberry) jednak na felgach trzymał się znakomicie, faktycznie nie może być mowy o ściekanu.

 

Próbka 100ml z ledwością starczyła na komplet 17". Wydaje mi się, że w przypadku prostszego wzoru felg 100ml byłoby zdecydowanie wystarczające.

 

Preparat zostawiłem na felgach na ok. 5 minut, po tym czasie spłukałem myjką wysokociśnieniową. Z ciekawości jedną felgę chciałem "wypędzelkować" jednak gęstość środka skutecznie mi to utrudniała, co niekoniecznie jest wadą, bo środek w założeniu ma być "bezdotykowy".

 

Z efektu jestem bardzo zadowolony, na felgach została tylko smoła/asfalt. Na 2 czy 3 zdjęciach widać brudne miejsca - tam widocznie felgi nie zostały wypsikane.

 

dsc001h.jpg

dsc002a.jpg

dsc003p.jpg

dsc004f.jpg

dsc005e.jpg

dsc006t.jpg

dsc007i.jpg

dsc008w.jpg

dsc009n.jpg

dsc010.jpg

dsc011a.jpg

dsc012.jpg

dsc013e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam cos od siebie

otrzymalem probke chyba 30 ml (zrobie foto) od Polishangel tego wlasnie preparatu

uzywalem na felgi polerowane 18" felgi myte z zew. regularnie od wew nie

preparat poradzil sobie z calym brudem znakomicie :) nie zniszczyl niezabezpieczonego polerowanego aluminium :D na komplet 4 felg zeszlo mi troszke wiecej niz połowa próbki, nakladalem pare psikniec na felge pozniej pedzelkiem na koniec myjka zmylem ;) naprawde polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test sponsorowany przez

02ed9e9b01d531db.png

 

Na dzień dobry chciał bym przeprosić za zwłokę przeprowadzenia testu, ale jak nie zła pogoda za oknem to brak czasu spowodował opóźnienie testu.

 

Do testu posłużył mi komplet 17 " felg, które były miały na sobie tygodniową warstwę brudu.

e6f5e372182ff596.jpg

 

32ab5fee18931006.jpg

 

49bc5f9dcb876b9a.jpg

 

Zaraz po aplikacji:

acd5dbd8b2716bcf.jpg

 

30de6d3c88a1f684.jpg

 

a4d3d73ccf8e5402.jpg

 

40ab9fdcdc0ecec0.jpg

 

Po chwili przyszedł czas na spłukanie:

cd6206de5ed21c4a.jpg

 

c78dcf35b69bca37.jpg

 

fb74e481c990dc67.jpg

 

dd93cc6bc989815a.jpg

 

 

Brite Gel jako środek do kompletnego mycia bezdotykowego spisał się bardzo dobrze i był bym w stanie kupić ten produkt. Na zdjęciach widać miejsca gdzie zabrudzenie zostało w minimalnym stopniu, ale sadzę że nie rozprowadziłem preparatu dokładnie i tu pies pogrzebany. Użyłem do tego jakiegoś małego atomizera, który akurat był pod ręką, na buteleczkę z gwintem 20 mm. Myślę że dobry trigger rozwiązał by ten problem, Brite Gel nie jest aż tak gęsty więc spokojnie powinien przejść przez trigger. Do umycia kompletu felg 17 " poszło mi około 70 ml próbki którą dostałem. Dodam jeszcze że Brite Gel trzymałem na felgach około 4 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Moderator

WITAM.

 

Dołączam do grona testerów. Dziękuje za próbkę.

 

Zasiadam w loży amatorów. Był to mój pierwszy test tego typu produktu.

Do testów użyliśmy (ja i szwagier ) opony 16' od Audi, która NIGDY nie widziała mocnych środków czystości oprócz szamponu. Na wiosnę się to zmieni. Dzięki temu liczyłem, że test wykaże wady i zalety AutoBride Brite Gel.

 

Narzędzia pracy.

AB Brite Gel i BARDZO miękki pędzelek

img9189p.jpg

 

Pacjent przed myciem.

 

Front Felgi:

 

img9194f.jpg

 

img9195u.jpg

 

img9197i.jpg

 

Wnęki:

 

img9198o.jpg

 

img9199y.jpg

 

Rear koła:

 

Bodajrze 7-8 letni brud:

 

img9200.jpg

 

img9201n.jpg

 

img9203l.jpg

 

Pierwsze rozczarowanie to brak odpowiedniego spryskiwacza. Ale to już mój błąd za co przepraszam. Zużyłem cała próbkę czyli 60g pojemniczek.

 

Preparat rozprowadziłem dokładnie. Temperatura na dworze była dość niska z tego powodu mój nos nie chciał współpracować więc zapach określam jako - bezwonny. Odczekaliśmy 10 minut a liczy się efekt czyli czyste felgi. Brud był wieloletni.

 

Zaczął padać śnieg także przyspieszyliśmy ten test.

 

Rear felgi:

 

img9204x.jpg

 

img9205z.jpg

 

img9206k.jpg

 

img9208.jpg

 

Front felgi:

 

img9209f.jpg

 

img9210y.jpg

 

Wneki:

 

img9211j.jpg

 

img9213m.jpg

 

Fotki wyżej wyraźnie pokazują, że środek rozpuszcza brud.

 

 

 

Pędzlujemy:

 

Powtarzam - użyłem bardzo miękkiego, taniego pędzelka.

 

img9216o.jpg

 

img9217g.jpg

 

img9221s.jpg

 

img9224b.jpg

 

 

 

EFEKT FINALNY:

 

img9229m.jpg

 

 

Wnęki:

 

Pozostało nie wiele do usunięcia:

 

img9231i.jpg

 

img9232e.jpg

 

img9235k.jpg

 

img9237k.jpg

 

img9239.jpg

 

img9240w.jpg

 

Wnętrze felgi:

 

Tutaj także nie wiele zostało.

 

img9241u.jpg

 

img9244k.jpg

 

img9247ln.jpg

 

img9248z.jpg

 

 

 

PODSUMOWANIE

 

Ocena produktu: 5+

 

Jako amator spodziewałem się cudu, produktu który usunie wieloletni brud pozostawiając felgę w stanie "fabrycznym" . Oczywiście realia sprowadziły mnie szybko na ziemię ale Brite Gel użyty tylko RAZ na feldze i wy pędzlowany poradził sobie wyśmienicie z takim zabrudzeniem. Test paznokcia wykazał, że pozostała warstewka nagaru byłaby możliwa do osunięcia bez najmniejszego problemu po kolejnej aplikacji produktu oraz użycia twardszego pędzelka lub szczoteczki. Jednakże brakło nam środka jak i temperatura na zewnątrz była juz nie przyjemna.

 

mini podsumowanie:

 

Test wykazał, że pojedyncza aplikacja BG usuwa już 95% wieloletniego brudu, plus bardzo miękki pędzelek jest w stanie poradzić sobie z czyszczeniem felgi. Świadczy to o bardzo dużej sile produktu AB.

Na pewno zaopatrzymy się wkrótce w większa ilość!

 

POLECAM AutoBrite Brite Gel

Domel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.