Skocz do zawartości

Szampon do prania tapicerki od Temachem


Vernitus

Rekomendowane odpowiedzi

Mini test szamponu do prania tapicerki, przeprowadzony na podsufitce Mazdy 6

 

Technika - narzędzia:

-Roztwór szamponu z wodą demineralizowaną 1:6

-Pielucha tetrowa :) wtajemniczeni wiedzą skąd i dlaczego :P

-Janek do osuszania

-Małe wiaderko z ciepłą wodą do płukania tetry

Technika - poczynania:

-znane wszystkim :)

 

Środek:

srodeka.jpg

 

 

Podsufitka 50/50 :-] :

20110510137.jpg

20110510138.jpg

20110510139.jpg

 

50/50 :) plus góra

20110510145.jpg

 

Po całość :) :

20110510152.jpg

20110510158.jpg

20110510161.jpg

 

Podsumowanie:

- zapach środka lekko cytrusowy z chemicznym odcieniem :)

- efekty jak dla mnie rewelacja, łatwo i przyjemnie (podsufitka nieprzemaczana i na miejscu :D )

 

fotki robione niestety telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używałem w zeszłym roku w wakacje do podsufitki u żony w AR147 i w mojej byłej AR156 do całości tapicerki welurowej i na prawdę ładnie doprało i świeżo pachniało - fakt cytrusowo-chemicznie ale delikatnie i przyjemnie. Tapicerka welurowa wyszła super syf odciągałem odkurzaczem moulinex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tapicerki nie używałem (mam skórę i sonusa do niej :) ) ale chętnie wypróbuje na innym pacjencie.

Do pracy zabierałem się już dawno temu , nawet z Kanarem już się umawiałem na podsufitkę ale było wtedy za gorąco i miał jakiś remont, więci przyszedł czas na własną pracę z której jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika - poczynania:

-znane wszystkim

Czyli rozumiem, że tetre maczałeś w roztworze, przecierałeś, a potem płukałeś :P

 

Po butelce wnioskuje, że poszło jakieś 100-150ml? Rozumiem, że nie miałeś żadnych problemów? Ja ostatnio robiłem fabie i ku mojemu zdziwieniu po myciu bez przemoczenia MC990 miejscami po paru minutach od wyczyszczenia zaczęły wchodzić szare placki :kox: Dotychczas prałem 3 auta i wcześniej nie było takich problemów. Po przeschnięciu musiałem jeszcze raz poprawić całość. Chyba się skuszę na ten szampon, po efektach bardzo zachęca za tą cenę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinrock Technika była taka:

- zanurzenie tetry w ciepłej(letniej) wodzie i mocne wyciśnięcie tetry aby była tylko wilgotna

- spryskanie tetry roztworem szamponu (na podsufitkę poszło około 500ml roztworu 1:6)

- wcieranie tak lekko namoczoną tetrą podsufitki i częste płukanie jej w ciepłej wodzie następnie abarot wyciskanie, spryskanie, wcieranie i suszenie fibrą

- wcieramy na małym kawałku ok 40x40 cm i następnie ten obszar przecieramy suchą czystą fibrą dobrze chłonącą wodę (ja wykorzystałem pomarańczowego Janka)

- itd

U mnie rezultat był bardzo dobry a i podsufitka nie była przemaczana.

Co ciekawe krążą w necie opinie, że samochody ze słonecznych krajów mogą mieć częstsze problemy z odpadaniem podsufitek, ale tu to się nie sprawdziło samochód z Włoch :)

Prawdopodobnie w niedługim czasie będzie test w samochodzie z grupy VW z której też będzie fotostory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinrock

Co ciekawe krążą w necie opinie, że samochody ze słonecznych krajów mogą mieć częstsze problemy z odpadaniem podsufitek, ale tu to się nie sprawdziło samochód z Włoch :)

tak tyle ze ty prałeś podsufitke sposobem ,,na pieluche,,a spadanie podsufitek w samochodach(nagrzewanie sie dachu i osłabienie kleju) np.z włoch,hiszpani nastepuje przy pełnym -mokrym praniu ekstraktorem(u ciebie był to bardziej zabieg odswiezajacy a nie typowy zajechany samochodzik sprowadzony przez handlarza :-] gdzie bonet lub szamponowanie nie wchodzi w rachube-za słaba chemia i pozostaje tylko pranie ekstrakcyjne

swoja droga chetnie spróbował bym tego ,,preparatu,, na jakimś zajechanym,po palaczu(najlepiej jeszcze fajki),nigdy nie pranym samochodziku i dopiero w tedy mozna by stwierdzic czy praparat daje rade

p.s

jak jestes w kontakcie z KANAREM pewnie znajdzie ci samochodzik zajechany do przetestowania :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe krążą w necie opinie, że samochody ze słonecznych krajów mogą mieć częstsze problemy z odpadaniem podsufitek, ale tu to się nie sprawdziło samochód z Włoch :)

Prawdopodobnie w niedługim czasie będzie test w samochodzie z grupy VW z której też będzie fotostory

Niestety mi się nie udało w golfie IV (IMPORT WŁOCHY) próba umycia podsufitki skończyła się katastrofą, idealnie do miejsca które myłem materiał się odkleił. Robiłem to też pieluchą tetrową starałem się jak najmniej zmoczyć tapicerkę (mój błąd nie osuszałem mikrofibrą). Robiłem właśnie środkiem od TEMACHEM, jeżeli chodzi o samo działanie środka to EKSTRA tapicerka czysta - tylko że teraz mam "baldachim" nad głową :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.