Skocz do zawartości

Kestrel DAS6 Meguiar's Starter Kit


Gość superdan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , tydzień temu kupiłem taki zestawik>> Kestrel DAS6 Dual Action Polisher x1

Meguiar's #80 Speed Glaze x1

Meguiar's #83 Dual Action Cleaner Polish x1

Meguiar's 2.0 W7207 Soft Buff Cutting Pad x1

Meguiar's 2.0 W8207 Soft Buff Polishing Pad x1

Meguiar's 2.0 W9207 Soft Buff Finishing Pad x1

po zrobieniu może pół samochodu zauważyłem że od środka Cutting pada zaczyna się kruszyć gąbka a po umyciu w wodzie i wysuszeniu rzep odleciał img0097ox.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Zmieniłem na żółtego pada i dokończyłem ale później zauważyłem że na i tym gąbka zaczęła pękąć jakby bp powycinałimg0098ao.jpg

By superdan06 at 2011-05-01

Co robię źle?? Czy to przez zły kąt polerowania czy może za mocny docisk albo to wina samych padów bo pan w sklepie w którym to kupiłem wymienił mi na nowe i powiedział że tak się nie powinno robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rok temu tez opisałem przygodę z burgondowym - wyglądał dokładnie jak Twój, chyba jest to problem tego typu rozwiązania w meguiars. Zolty troszkę sie pokruszył wewn. ale nadal jest ok, zreszta same gąbki sa super, tylko ta cutting coś nie bardzo sie nadaje na DA.

 

thisisend.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale to ci się stało po jakim czasie użytkowania? Może to jest wina tego Bp co jest w komplecie z das6. Może ten rzep nie trzyma tego dobrze i jakies wibracje to niszczą? Zmieniłeś te meg na coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądał mniej więcej po 3/4 auta.

Nie używam tylko burgundowych, choć mam 2 nowe jeszcze w foliach, używam niebieskich ABW, Monster Shine, Lake Country (male), 3M. Najlepiej pracuje mi się z żółtym LK CCS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie byłbym tak stanowczy wobec padów meguiar's - fakt burgundowy (cutting) na DA rozwala się, ale to moim zdaniem wina specyficznego mocowania rzepu i sposobu pracy DA, jednak jakość gąbki jest bardzo wysoka, używam polishing i finishing od ponad roku i są na prawdę wysokiej jakości, a gąbka na nich nie ma porównania np do ABW. Co nie zmienia faktu, że moje ulubione to jednak LC CCS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym tak stanowczy wobec padów meguiar's - fakt burgundowy (cutting) na DA rozwala się, ale to moim zdaniem wina specyficznego mocowania rzepu i sposobu pracy DA, jednak jakość gąbki jest bardzo wysoka, używam polishing i finishing od ponad roku i są na prawdę wysokiej jakości, a gąbka na nich nie ma porównania np do ABW. Co nie zmienia faktu, że moje ulubione to jednak LC CCS.

 

Co Ci po gąbce jak się mocowanie rozpada z tego co widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie używałeś prawda? Napisałem w czym problem i z którym padem i na jakiej maszynie.

 

PS

Dodam jeszcze, że sam meguiar's nie zaleca używania gąbek W7207 Soft Buff 2.0, czyli burgundowych/bordowych z DA: "Meguiar’s also makes a foam cutting pad, the W7207 Soft Buff 2.0 burgundy cutting pad. While we don’t recommend this pad for use on a D/A buffer like the G110v2, it can be used in a pinch if necessary..."

Podczas pracy z nimi dajemy maksymalne obroty i stosujemy duży docisk wtedy w środkowej części wytwarza się wysoka temperatura i stąd te zniszczenia.

Dodatkowo dla tych co używają DA, gąbki ABW np białe odlatują od rzepu jeszcze szybciej. Jedna kiedyś odkleiła się po 10 minutach pracy, a druga niedawno poszła do kosza po kilku użyciach i właśnie po kilkuminutowych seriach z dużym dociskiem.

 

Niestety należy wziąć pod uwagę specyfikę pracy polerki DA, pady cutting można stosować ale nie można dopuścić do przegrzewania bo klej po prostu się rozpuszcza, zwłaszcza widać to przy pracy z padami ABW, klej po prostu wygląda jak toffi. W padach meguiar's klej jest na tyle mocny, że dochodzi do wyrwania mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.