Skocz do zawartości

Felgi aluminiowe co może im pomóc


freshbratek

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

felgi dziesięcioletniego auta. niestety kupiłem je od poprzedniego właściciela już w takim stanie. co mogę z nimi zrobić aby nadawały się do oglądania???

czy w ogóle mam szanse na samodzielną naprawę czy tylko zakład który zajmie się tym profesjonalnie ??

 

4114bb9f759f9b25m.jpg

 

f204f59542928334m.jpg

 

fbdd656e82a6c0eam.jpg

 

3d5c5e99bd042be5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to są oryginale alusy z MAZDY 323 F BJ, nie chcę ich przerabiać na polerowane bo z tego co zauważyłem to po takim zabiegu takie felgi dość szybko tracą błysk niestety:(

z odległości powiedzmy 3-4 metrów i więcej tych zarysowań aż tak bardzo nie widać ale jak się podchodzi do auta to katastrofa się zwiększa z kwadratem odległości.

Nawiasem mówiąc to nie wiem w jaki sposób można tak zajechać fele - dosłownie wszystkie 4 kółka są w takim samym stanie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjąć opony, scansol na felgę, zdjąć resztę klaru i albo przepolerować i zostawić albo pomalować, dawanie klaru na polerka lustrzaną IMO mija się z celem...miałem to samo na felgach w mazdzie kiedyś i pojawiły się takie kwiatki po zimie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są oryginale alusy z MAZDY 323 F BJ, nie chcę ich przerabiać na polerowane bo z tego co zauważyłem to po takim zabiegu takie felgi dość szybko tracą błysk niestety:(

z odległości powiedzmy 3-4 metrów i więcej tych zarysowań aż tak bardzo nie widać ale jak się podchodzi do auta to katastrofa się zwiększa z kwadratem odległości.

Nawiasem mówiąc to nie wiem w jaki sposób można tak zajechać fele - dosłownie wszystkie 4 kółka są w takim samym stanie ;/

 

Miałeś do czynienia z polerowanymi felgami? :P To prawda że tracą trochę swój wygląd po polerowaniu ale wystarczy je raz na miesiąc przejechać autosolem i jest ok.

 

Wiem bo sam mam polerowane felgi już drugi sezon.

 

Dla mnie jedynym rozwiązaniem jest polerka tych felg :-]

 

A jak jest z lakierem we wnękach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi są porysowane tylko tam gdzie widać tak jakby ktoś pojechał na szczotki automatyczne na myjni. We wnękach jest chyba inna struktura lakieru i ona jest nie naruszona albo to coś jeszcze innego. Generalnie to co jest porysowane jest śliskie a wnęki są jakby chropowate/szorstkie ale gładkie jednocześnie. Te alusy są jakby zrobione z 2 materiałów - nie są monolityczne - przynajmniej w dotyku tak się prezentują jak i w wygłądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ode mnie tez skorzystasz, jest opisane jakimi papierami, co i jak:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... c&start=15

polerowane były ranty ale takimi samymi granulacjami na szlifierce orbitalnej wyprowadzisz felge od czoła, godzina na 1 szt. i zrobione;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

zamontowane mam już zimowe buty:)

pojechałem z alumami do zakładu zajmującego się regeneracją zjechanych alusów.

za doprowadzenie ich do stanu oryginałów koszt około 5000 zł. Tak 5000 !!!

za malowanie proszkowe w kolor srebrny około 500.

zrezygnowałem i czekam na okazję z allegro bo tam można wyczaic oryginały w podobnej cenie co po regeneracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowane mam już zimowe buty:)

pojechałem z alumami do zakładu zajmującego się regeneracją zjechanych alusów.

za doprowadzenie ich do stanu oryginałów koszt około 5000 zł. Tak 5000 !!!

za malowanie proszkowe w kolor srebrny około 500.

zrezygnowałem i czekam na okazję z allegro bo tam można wyczaic oryginały w podobnej cenie co po regeneracji :)

matko co oni mieli z nimi robić? mozesz pokazać zdjecia tych kół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowane mam już zimowe buty:)

pojechałem z alumami do zakładu zajmującego się regeneracją zjechanych alusów.

za doprowadzenie ich do stanu oryginałów koszt około 5000 zł. Tak 5000 !!!

za malowanie proszkowe w kolor srebrny około 500.

zrezygnowałem i czekam na okazję z allegro bo tam można wyczaic oryginały w podobnej cenie co po regeneracji :)

to lepiej wysłać do UK tam robią dużo i mają lepszy sprzęt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.