Jump to content

4nano - Test produktu zabezpieczenie do lakieru


fireman

Recommended Posts

Test przeprowadzony dzięki koledze spons.

 

Zabezpieczenie do lakieru - 4nano

 

 

Aplikowanie: bardzo przyjemnie, nalewamy odrobinę na pad i wcieramy jak zwykły wosk/sealent, nie różni się niczym od tradycyjnych wosków/sealentów przy nakładaniu, jak nałożymy gdzieś za dużo to widać to po białym nalocie.

Polerowanie: nie było problemów, starł się lekko i swobodnie, może nie aż tak jak natty's blue, ale problemów nie było

Zapach: coś jakby emulsji do malowania :P

Wydajność: b. dobra, zrobiłem nim kompakta średniego i zużyłem bardzo mało środka.

 

Tak wygląda:

p1030982b.jpg

 

Powierzchnie dobrze przygotowana bo akurat ćwiczyłem robienie korekty więc poszła glinka, S17 na średnim padzie, S40 na czarnym, przetarcie IPA i dopiero nakładałem zabezpieczenie. Lakier nabrał śliskości, może nie takiej jak po FK1000, ale zrobił się lekko szklisty. Wodę odpycha również inaczej niż FK1000, gdyż nie znika tak momentalnie ale spokojniej zbiera z całości, że do wytarcia pozostają nam krople.

 

Efekty, auto zrobione po kilku dniach jak się zakurzyło, spadł konkretny deszcz więc trochę woda przyschła z piaskiem:

 

Przed spłukaniem:

p1040008h.jpg

 

Po spłukaniu zdemineralizowaną na bezdotyku i przejechaniu kilku km:

p1040012o.jpg

 

Kropelkowanie:

p1040009qc.jpg

 

p1040010z.jpg

 

Aplikowałem produkt 20kwietnia, także co jakiś czas dodam jak się trzyma :).

Link to comment
Share on other sites

spons, bardzo miło mnie zaskoczyło, że spłukanie wodą wystarczyło to usunięcie lekko przyklejonego piasku który wysechł po deszczu, zazwyczaj nie schodzi po innych woskach/sealentach. Na razie dałbym takie 7-8/10 bo mniej brud przywiera, dobrze się aplikuje i ściera, dobra wydajność, wygląd to ciężko ocenić bo auto po korekcie więc samo z siebie odzyskało blask, fajnie kropelkuje, taka wstępna ocena.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Miałem okazję ostatnio używać ww produkt i oto moje spostrzeżenia :

 

Auto po umyciu szamponem 4nano zostało osuszone i przepolerowane SV CF na niebieskim padzie 3M,a następnie kilkukrotnie przetarte IPA. CF to raczej "czysty" cleaner i nie gryzie się z innymi produktami, ale wolałem się upewnić że lakier jest możliwe jak najbardziej czysty.

 

dsc0178d.jpg

 

dsc0182g.jpg

 

Produkt ma konsystencje mleczka, kolor jak na zdjęciu, zapach chemiczny - czyli generalnie jak typowy syntetyk.

 

dsc0183t.jpg

 

Aplikowałem za pomocą żółtego pada Megsa, i tutaj niestety zaczęły się schody. Środek srednio się roprowadzał,potrzebowałem co chwile dolewać na aplikator.

 

dsc0184i.jpg

 

Po bardzo krótkim czasie produkt był gotowy do starcia :

 

dsc0189gj.jpg

 

I tu również nie obyło się bez problemów, polerowanie szło opornie, szczególnie w miejsach gdzie było wiecej środka. Przy czym jedno wynikało z drugiego, przez to że słabo się roprowadzał musiałem dokładać, przez co robiła się gruba,ciężka do ściągnięcia warstwa.

 

Przyznam że trochę mnie to zdziwiło bo wcześniej aplikowałem go w domu na mój panel testowy, i wtedy poszło jak z płatka. W sumie tego dnia było dość gorąco i duszno, ale całość była robiona w garażu gdzie jednak było chłodno. No ale mimo wszystko mam wrażenie że za problemy odpowiadały warunki/mój ewentualny błąd.

 

Za to dzisiaj trochę popadało i auto fajnie kropelkowało,mimo sporej warstwy pyłu. Podczas jazdy już przy 60km/h zaczał się regularny zjazd wody z maski, zostawiając ją suchą. Jutro będe mył samochód wiec porobie trochę zdjęć.

 

Z oceną końcową wstrzymam sie do czasu powtórzenia testu ;)

Link to comment
Share on other sites

Z oceną końcową wstrzymam sie do czasu powtórzenia testu

Evo czekamy z niecierpliwością ;) w kwestiach "technicznych" to już Spons się wypowie ;)

Link to comment
Share on other sites

Również jestem po aplikacji waszego produktu. Lakier był oczyszczony Dodo Lime Prime.

 

W sumie mógłbym zacytować Evo, sama aplikacja przebiegła raczej bezproblemowo (nakładałem czarną stroną Germana), z polerowaniem był lekki problem, ale może faktycznie wystarczyłoby zwilżyć aplikator. Bardzo ładnie odpycha wodę, delikatnie przyciemnia lakier.

 

Przy następnym myciu postaram się wrzucić zdjęcie - porównanie, z Finish Kare 1000p ;)

Link to comment
Share on other sites

Playman, fotki jak najbardziej wskazane :):good:

 

Srodek jest na bazie wody (tj. woda jest jego rozcienczalnikiem), nie zawiera zadnej swinskiej chemii, zwilzenie aplikatora lub nakladanie preparatu na lekko mokra powierzchnie bardzo ulatwia aplikacje, tym samym nie pogarsza jego dzialania, oczywiscie jej mala ilosc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wkońcu znalazłem chwilkę, aby wrzucić relacje z testu zabezpiecznia do lakieru firmy 4nano.

 

Powierzchnia pod wosk przygotowana cleanerem Lusso.

 

dscn2496zk.jpg

 

Aplikacja przebiegała bezproblemowo, środek bardzo wydajny. Zapach lekko chemiczny, nie drażniący. Konsystencja jak to syntetyk, "połpłynna". Do zabezpiecznia maski A4, widoocznej na foto użyłem 3 krople wielkości 5-groszkówki.

 

dscn2498n.jpg

 

Wnioski:

 

Środek baaaardzo wydajny, 25ml otrzymane od sponsa wystarczyło do zabezpiecznia maski, błotników A4, całej BMW E90. Środka zostało jeszcze naprawdę sporo.

W miejscach gdzie zostało nałożone za dużo środka, wystarczyło chuchnąć na lakier i po problemie. Odpychanie wody, jak by to określić (wolne, spokojne).

Lakier nabrał w obu przypadkach fajnej szklistości(foto zrobione, lecz fotograf ze mnie żaden i zdjecia wyszły tragiczne)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki uprzejmości użytkownika naszego forum Spons otrzymałem do testów próbkę sealanta 4nano zabezpieczenie lakieru. Poniżej przedstawiam własne spostrzeżenia dotyczące tego produktu.

 

 

Cena i dostępność:

 

Na dzień pisania recenzji produkt nie jest dostępny jeszcze w sprzedaży. W tym wątku jest informacja o cenie i wielkości opakowania.

Cytuję za w/w źródłem:

Pojemność: 50ml,

Cena: 55 zł

 

1img1587.jpg

 

 

Użyty na:

 

Renault Fluence z 2010 r. Lakier grafit (ciemny) metalik.

Pierwszy test 2011-04-23 - lakier wcześniej dokładnie umyty, wyglinkowany oraz oczyszczony cleanerem PB PP następnie nałożone dwie warstwy testowanego produktu (druga warstwa po upływie 24h od spolerowanie pierwszej).

Kolejna próba 2011-06-11 - tym razem tylko gruntowne mycie i nałożenie środka.

 

 

Informacje producenta:

 

Lack Protect

4nano Automotvie Lack Protect to nowatorskie zabezpieczenie lakieru dla waszych ukochanych samochodów. Wszyscy doskonale wiemy na co narażony jest lakier w naszym samochodzie – szkodliwe promienie UV, deszcz, brud, zanieczyszczenia, drobne ryski i odpryski. Powoduję to, iż samochód wyraźnie traci swój pierwotny blask i urok, a lakier o który tak pieczołowicie dbamy i tak jest daleki od stanu o jakim marzylibyśmy.

 

Dzięki najnowszej nanotechnologii wykorzystywanej w naszych produktach będziecie w stanie zapewnić swojemu lakierowi idealny wygląd. Nasze zabezpieczenie tworzy niewidzialną warstwę ochronną, działającą cały czas tak, aby chronić go przed wszystkimi szkodliwymi czynnikami środowiska. Dzięki temu lakier odzyskuję swój blask, brud oraz owady nie przywiera tak łatwo, a czyszczenie jest proste i szybkie.

 

Zalety produktu 4nano Automotive Lack Protect :

 

- nieustanna ochrona przed negatywnymi wpływami środowiska

- zmniejszona liczba rysek

- łatwe i szybkie mycie

- zadbany i błyszczący lakier

 

Trwałość : do 24 miesiecy w zależności od przebiegu i warunków użytkowania

 

Pojemność: 50ml

 

Wydajność: 1-2ml na metr kwadratowy

 

 

Sposób użycia:

 

Dla osiągnięcia najlepszego rezultatu zalecamy następujące kroki:

1. Czyszczenie podłoża

Przygotowana powierzchnia musi być lekko wilgotna lub sucha, dokładnie oczyszczona oraz wolna od wszelkiego rodzaju zabrudzeń, wypełnień, silikonu.

2. Aplikacja powłoki

Butelkę przed użyciem dobrze wstrząsnąć. Rozprowadzić równomiernie za pomocą szmatki z mikrofibry lub gąbki po powierzchni bardzo cienką warstwę i pozostawić do wyschnięcia. Po wyschnięciu, mgiełkę usunąć poprzez lekkie polerowanie. Nie stosować na gorącej powierzchni oraz szorstkich częściach z tworzyw sztucznych jak zderzaki itd. Na metr kwadratowy powierzchni nie powinno się zużyć więcej niż 1 do 2 ml środka, im cieńsza warstwa tym lepiej lecz powierzchnia musi zostać całkowicie pokryta. W celu ułatwienia pracy na suchej powierzchni, szmatkę lub gąbkę można delikatnie zwilżyć wodą. Zbyt gruba warstwa środka może być uciążliwa w polerowaniu.

3. Czyszczenie zabezpieczonej powierzchni

Zabezpieczony lakier opłukać z wolnego brudu i piasku wodą pod ciśnieniem, lakier można łatwo czyścić wilgotną mikrofibrą lub delikatnym środkiem czyszczącym.

 

 

Wygląd i zapach:

 

Produkt ma konsystencję mleczka / emulsji o średniej gęstości.

Kolor: kremowy / bardzo jasny beż

Zapach: trudny do zdefiniowania - raczej chemiczny, prawie nie wyczuwalny.

 

dscf2988z.jpg

 

 

Zastosowanie:

 

LSP - sealant.

 

 

Łatwość aplikacji:

 

Produkt bardzo trudny i uciążliwy w zastosowaniu. Bardzo szybko zasycha, z tego względu ciężko jest nałożyć równomierną i cienką warstwę. Nakładany suchym aplikatorem z pianki - rolował się pod nim, "kulał" po lakierze. Sytuację nieco poprawiło spryskanie aplikatora mgiełką wody z atomizera, lecz wtedy konsystencja staje się zbyt rzadka i powstają smugi / "mazy".

Zaschnięty produkt bardzo trudno spolerować.

Brudzi na biało elementy z gumy i tworzyw sztucznych.

Przy polerowaniu występuje minimalny efekt pylenia. Jest jednak tak znikomy, że ten aspekt nie wpływa negatywnie na ocenę aplikacji.

 

img0155t.jpg

 

 

Wydajność:

 

Bardzo dobra. 25 ml próbka wystarczyła na 3 pełne aplikacje na samochodzie wielkości Renault Fluence.

 

 

Właściwości ścierne i czyszczące:

 

Brak.

 

 

Wykończenie:

 

Na ciemnym lakierze bardzo ładnie uwydatnia głębię koloru. Dodaje też połysku. Lakier nabrał znacznie więcej śliskości. Pięknie też kropelkuje i odprowadza wodę. Zresztą zobaczcie sami:

 

dscf3004c.jpg

 

dscf3002k.jpg

 

dscf2998w.jpg

 

dscf2996z.jpg

 

dscf2994.jpg

 

dscf2991m.jpg

 

dscf2989g.jpg

 

dscf3008v.jpg

 

img0134i.jpg

 

img0137uc.jpg

 

img0139zn.jpg

 

img0140gv.jpg

 

img0142xn.jpg

 

 

Trwałość:

 

Pierwsza aplikacja miała miejsce 7 tygodni temu (23 kwietnia 2011 r.). Do dnia 11 czerwca 2011 r. produkt cały czas świetnie odpychał wodę. Lakier stracił może nieco ze swego blasku, którego nabrał po aplikacji. W dniu 11 czerwca została zaaplikowana kolejna warstwa w celu odnowienia powłoki.

Będę jeszcze informował o trwałości.

 

 

Podsumowanie:

 

4nano zabezpieczenie lakieru daje bardzo ładny efekt głębi koloru oraz stonowany blask, przynajmniej na ciemnym lakierze, na którym ja go zastosowałem.

Jestem również bardzo zadowolony z trwałości produktu. Po półtora miesiąca od nałożenia kropelki nie były już może takie idealnie okrągłe jak na drugi dzień po aplikacji, jednak występowały bardzo gęsto po każdych opadach. Samochód użytkowany codziennie. Myty średnio jeden raz w tygodniu.

Na pochwałę zasługuje również wydajność. Na jedną aplikację nie potrzeba więcej niż 6 - 8 ml produktu.

Nie podejmę się jednoznacznej oceny tego produktu. Z jednej strony wspaniały efekt na lakierze i jego długotrwała ochrona oraz wydajność, a z drugiej - trudności związane z jego poprawną aplikacją oraz związany z tym nakład pracy są jak przysłowiowa "łyżka dziegciu w beczce miodu".

 

Dziękuję koledze Spons i całej ekipie 4nano za udostępnienie produktu do testu.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję koledze Spons i całej ekipie 4nano za udostępnienie produktu do testu.

 

Również dziękujemy serdecznie za test i cenne uwagi ;) każda opinia jest dla nas ważna i będziemy w przyszłości brali je pod uwagę przy wdrażaniu nowych produktów ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wczoraj trochę sie bawiłem przy samochodzie...

Autko odpowiednio przygotowane, i produkt aplikowany tak jak podpowiadacie na instrukcji. Delikatnie zwilżałem wodą aplikator, troszkę środka i aplikacja. Tak każdy panel z osobna. Nie miałem problemów z aplikacją i polerowaniem.

 

Narazie mi sie podoba, zobaczymy jak z kropelkowaniem i odpychaniem wody, nooo i zwłaszcza z trwałością.

 

Ocena ? Po pierwszych deszczowych dniach.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Chcialbym poinformowac ze zawartosc buteleczki z Lack protect ulegla zmianie. Jako ze nie potrzebujemy w ofercie 2 dlugotrwalych zabezpieczen, pod nazwa Lack Protect mozecie teraz zanabyc droga kupna 3ci komponent z Lack Protect 3D, oferujacy ochrone do 6 miesiecy. Zwiekszyla sie rowniez pojemnosc opakowania z 50 do 100ml.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.