Jump to content

Golf IV czarny 98r


Recommended Posts

Witam,zawsze wydawało mi się że dbam o auto(dużo osób mówiło że mam świra) ale jak tu trafiłem to stwierdzam,że jeszcze dużo mi brakuje do psychiatryka :D Ale do rzeczy...

 

Zabieram się za porządne oczyszczenie lakieru (glinkowanie,nałożenie Cleaneru i wosku ) i co tam jeszcze będzie potrzebne.

 

Autko obecnie pokryte jest jakimś nalotem,mieszkam teraz w bardzo bliskim pobliżu torów kolejowych i tak wnioskuje że to od tego.Autko posiada hologramy i drobne ryski.

 

Proszę teraz o pomoc w wyborze środków i jak najwięcej wskazówek jak wszystkiego używać.

Napiszę teraz schemat co chciałbym zrobić.

 

a) mycie wstępne,spłukanie auta + aktywna piana (TENZI SUPER GREEN, nie za silna ? )

b)po odczekaniu 2-3 minut spłukanie auta + mycie właściwe(rękawica z mikrofibry,dwa wiadra,szampon sonax )

c) wytarcie auta ręcznikiem i zabranie się za glinkowanie (przeczytałem cały temat o glinkowaniu i wybór padnie chyba na Bilt Hambera soft)

d)Myję auto lub spłukam wodą. Teraz mam największy dylemat czego użyć , Cleanery czy jakiejś pasty polerskiej czy tego i tego ?

e)woskowanie. Jaki?

 

Co myślicie o tym co by zmienić a co kupić ?

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor
a) mycie wstępne,spłukanie auta + aktywna piana (TENZI SUPER GREEN, nie za silna ? )

Wbrew pozorom spłukanie auta przed nałożeniem piany osłabi skuteczność mycia, ponieważ piana szybciej spłynie. Piana którą podałeś nie nadaje się do używania na zawoskowane auto (wosk szybko spłynie).

 

Teraz mam największy dylemat czego użyć , Cleanery czy jakiejś pasty polerskiej czy tego i tego ?

To już zależy od tego w jakim stanie jest lakier, co chcesz osiągnąć i ile na to czasu przeznaczyć.

Jak auto ma swirle (drobne zarysowania) to albo polerowanie albo cleaner z wypełniaczami (np. VP Achilles Prep lub AG SRP). Zastosowanie cleanera przed woskiem to obowiązek, niezależnie od tego czy auto było polerowane czy nie.

 

Co myślicie o tym co by zmienić a co kupić ?

Przygotowany lakier to nie wszystko, musisz pomyśleć nad każdym elementem auta, wtedy auto będzie się świetnie prezentowało - na zewnątrz i wewnątrz. Do tego akcesoria, mikrofibry itp.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wskazówki.

Co do piany aktywnej to jak już nawoskuje auto to kupię inną,jaką polecacie ?

 

Co do polerowania to chciałbym to zrobić ręcznie i na cuda duże nie liczę (chciałbym się pozbyć jak najwięcej tych hologramów i rysek ) Czasu będę miał dużo :)

 

Inne elementy auta, wnętrze,felgi opony,szyby to mam w swojej kolekcji jakieś tam środki ale nie są to preparaty z górnych półek.

 

Najbardziej zależy mi na lakierze, nie wiem jakie środki kupić.

 

Radzisz po glinkowaniu kupić - cleaner z wypełniaczem + do tego wosk

 

Czyli glinka Bilt Hambera soft + cleaner VP Achilles Prep + wosk #16 ?

 

Jaką mikrofibrą nakładać cleaner a jaką wosk ?

Link to comment
Share on other sites

Zestaw dla poczatkujacego ok.

Z cleanerem pracujemy aplikatorem mikrofibrowym/bawelnianym, a z woskami aplikatorami piankowymi. Mikrofibry uzywamy do polerowania cleanera/wosku.

Link to comment
Share on other sites

Co do piany aktywnej to jak już nawoskuje auto to kupię inną,jaką polecacie ?

 

Dobrym wyborem będzie piana ValetPro ph Neutral Snow Foam. Dość dobre właściwości czyszczące jak na prewash'a, i powinna być bezpieczna dla nałożonego wosku.

 

Co do polerowania to chciałbym to zrobić ręcznie i na cuda duże nie liczę (chciałbym się pozbyć jak najwięcej tych hologramów i rysek ) Czasu będę miał dużo

 

Jeżeli ręczne polerowanie i brak ograniczeń czasowych a także dużo samozaparcia i kondycji fizycznej ;) - to standardem stał się UC Megsa w połączeniu z aplikatorem tricolor lub którymś z Lake Country - cutting lub light cutting.

 

Całość można wykończyć którymś ze specyfików typu AIO, który równocześnie zamaskuje ryski, z którymi nie poradzisz sobie przy ręcznej pracy i przygotuje lakier pod nałożenie warstwy wosku.

 

Kilka postów wyżej kolega EXCEDE zaproponował dwa tego typu środki zbierające wiele pochlebnych opinii.

Link to comment
Share on other sites

Już jestem po ciężkiej pracy ale to była przyjemność :) Najlepiej jestem zadowolony z Glinki.Jestem w szoku ile zebrała.

Bez polerki mechanicznej się niestety nie obejdzie bo ręcznie to ciężko usunąć te brzydkie "hologramy" ale jeszcze nigdy autko tak nie wyglądało jak teraz :P

 

Mam teraz pytanie jak przez najbliższe czasy myć,konserwować lakier.

Autko wyglinkowane,wypolerowane M UC, później poszedł A SRP i wosk 16#

 

Kupię aktywną pianę która mi Przemko polecał, później normalne mycie (może być szampon sonax 2w1 ?) Później co? SRP bo rozumię że woskowanie już niekonieczne.

Link to comment
Share on other sites

Jaki quick detailer polecasz ?

 

Ja używam PB QD+. Jakoś wielce zachwycony nim nie jestem. Po prostu spełnia swoją rolę. Tragedii w sposobie aplikacji też nie zauważyłem - jak to było opisywane ostatnio w wątku o quick detailerach.

Z często polecanych na forum to CG/Smartwax Pro detailer, FK i PB S&G. Prawdopodobnie jeden z tych będzie następny, który zakupię.

 

Szampon może być taki jak mam (sonax - nie usunie wosku? )

 

Nie wiem, który konkretnie masz na myśli. Ja wcześniej używałem takiego z woskiem w białej nieprzezroczystej butelce z dozownikiem na spodzie. Spisywał się całkiem przyzwoicie, lecz wydajnością nie grzeszył.

 

Co jaki czas nakładać SRP i wosk?

 

Jak stwierdzisz, że wosk się kończy lub już go nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.