Jump to content

Sonax Nano ochrona na 9/12 miesiecy


Recommended Posts

Ostatnio przegladałem różne woski i inne tego rodzaju preparaty co daja ochrone dłuższa niż 3 miesiące i w oko mi wpadło cos takiego jak SONAX NANO Lack Protect w takim czerwonym opakowaniu gdzie pozostawia twardą powłoke na 12 miesiecy, środek kosztuje ok 90 zł ;-) No i drugi środek tego samego producenta Sonax Premium Class NANO Paint Coating gdzie niby 9 miesiecy ale kosztuje juz 200 zł i w zestawie ma cleaner itp. Tylko nie wiem czy m one sie w sumie roznią bo zastada działania ta sama a roznica w cenie i opakowaniu ... spora.

Ktoś to testował, używał ?? ma jakies zdanie na temat trwałości i tej super "szklistości" lakieru jakos długo ??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może ja się wypowiem na temat Sonax-a, ponieważ kiedyś (przez 2 lata) cały czas używałem tylko ich środków, preparaty uważam raczej za marnej jakości, ale o SONAX NANO Lack Protect nic złego powiedzieć nie mogę, nałożyłem go na poprzednim samochodzie i po siedmiu miesiącach od nałożenie go sprzedałem, o dziwo po tych siedmiu miesiącach powłoka praktycznie nic się nie osłabiła :good: teraz na samochodzie mam CHEMICAL GUYS WET MIRROR i Collinite 476, (wiem że nie można tego za bardzo porównywać) ale gdy colin już całkiem zejdzie to znów wróce do nano lack.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nie będę pisać że nie widzę żadnej różnicy między sonax-sem a czymś z wyższej półki ponieważ nie robiłem testów porównawczych, ale na plus to na pewno trwałość (przy odpowiedniej aplikacji) do roku wytrzymuje bez żadnych wspomagaczy, mocne przyciemnienie lakieru, mniejsze brudzenie, bardzo ładne krople no i cena, aktualnie około 70 zł za 50 ml które starcza na 3 auta ;) . Wiadomo że każda powłoka kwarcowa zapewni nam te ww rzeczy, ale sonax daje nam to samo za 3 razy taniej, hmm i wydaje mi się że to sonax pierwszy stworzył kwarc ... minus to water spoty, nie raz ciężkie do usunięcia, ale to chyba też wspólna przypadłość powłok.

Link to comment
Share on other sites

Ten o ktory ja pytalem wystepuje w zestawie

Nano Lack Protect nr kat. 236.041 - 68,86 zł

Lack Prepere nr kat. 237.300 - 33,28 zł

Kpl. ściereczek z mikrofibry (op 3 szt.) 450.700 - 27,05 zł

Sprzedawany jako produkt dla filrm swiadczacych uslugi w zakresie zabezpieczen lakieru.

Link to comment
Share on other sites

faraon3021, Strzeże, to nie wiem, bo to nie na moim aucie, auto widziałem dopiero około miesiąc po nałożeniu i już go nie było, ale muszę spróbować jeszcze raz na innym plastiku.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Administrator

Na dwa może być chyba problem, bo konstrukcja jest taka że się nasącza tą gąbke i po skończonej pracy nie ma za bardzo co zrobić z nadamiarem :idea:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.