Skocz do zawartości

ValetPRO Dionysus Glitz


adii

Rekomendowane odpowiedzi

ValetPRO Dionysus Glitz

 

Od użytkownika EXCEDE otrzymałem próbkę wyżej wymienionego specyfiku.

 

img3750z.jpg

 

Opis :

 

· Zapewnia satynowy połysk

· Trwały efekt przez kilka miesięcy

· Odżywia wyblakłe plastiki

· Można stosowad na gumę

· Pozostawia świeże i nietłuste wykończenie

 

 

na papierze wygląda smakowicie! tak więc do testu:

 

użyłem: APC 1:4, delikatna szczotka do wyszorowania zderzaka,aplikator gąbkowy do dionysus'a.

 

img3751o.jpg

 

 

wszystko dokładnie spryskane i wyszorowane aby zmyć używane w przeszłości nawilżacze plastiku...

 

img3758vf.jpg

 

po wysuszeniu ukazał się piękny wyblakły zderzak

 

img3763.jpg

 

testowany środek przelany do buteleczki z dziubkiem, na aplikator wypuszczone ok 5 małych kropelek

 

img3769pw.jpg

 

po wchłonięciu dionysusa w aplikator wszystko dokładnie wmasowałem w odgrodzony taśmą kawałek zderzaka i pozostawiłem na ok 5 minut jak nakazuje instrukcja.

 

Po upływie czasu środek był już wchłonięty i nie wymagał przecierania, już widać efekt!

 

img3773tx.jpg

 

kilka zdjęć 50/50

 

img3780o.jpg

 

img3776yi.jpg

 

img3778u.jpg

 

kropelkowanie

 

img3790e.jpg

 

img3789w.jpg

kilka słów :

 

Specyfik bardzo wydajny, oleisty co usprawnia nakładanie, o bardzo delikatnym zapachu - w sumie ciężko sprecyzować jakim jednak po nałożeniu kompletnie nic nie czuć, plastik po aplikacji Dionysusa i odczekaniu zrobił sie w dotyku troche jak wosk na lakierze bardzo śliski jednak nie wyczułem aby zostawił po sobie tłustą warstwę a wykończenie było takie jak by zderzak dopiero co wyjechał z fabryki , woda spływa bardzo ładnie w czasie jazdy od oporu powietrza momentalnie znika, ładnie odżywił 18 letni zderzak.

Jeżeli chodzi o opony to równierz daje ładny satynowy efekt , jak z wytrzymałością - czas pokaże - po jednym myciu nie zauważyłem ubytków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie może spróbuję tego, pamiętam jak kiedyś użyłem sonax-a do plastików, gdy wyjechałem na słońce i tam zostawiłem auto (było wtedy dość ciepło może około 25 stopni) to gdy wróciłem to po stronie nasłonecznionej już nie było już śladu po dresingu, po prostu wyparował heh ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj zrobiłem mały test Valetpro Dionysus Glitz, który w postaci testera otrzymałem od Exede. Sam produkt jest w postaci oleistej przez co jest bardzo wydajny, wystarczy niewielka ilość żeby zrobić spory element. Zapach troche chemiczny lecz po aplikacji niewyczuwalny. Środek przeznaczony jest do zastosowań zew. lecz ja go użyłem na niektórych elementach w środku tj. okolice klamek w boczkach drzwi, osłona dachu(cabrio), progi i kilka innych elementów. Na zdjęciach widac porównanie z PB Natural Look. PB Natural Look ma bardziej naturalny wygląd ale w moim aucie się za bardzo nie sprawdzał, może ze względu na to że mam samochód cabrio i w lato jest narażony na "duże słońce". Dionysus Glitz sprawia wrażenie środka dużo trwalszego. Względem PB Natural Look nadaje mocniejszy efekt połysku, mnie to jakoś bardzo nie przeszkadza, wolę wygląd PB NL ale ten nie jest w ogóle trwały na moich plastikach i często spływa nawet jak spadnie na niego kilka kropli deszczu. mam nadzieje że tak nie będzie z Dionysus, ale to sprawdzę na dniach...

Polecam ten preparat, sam na pewno niebawem zamówię jedną butelkę.

 

bda3edddea26c331med.jpg

 

8d728b7743b39357med.jpg

 

c6731b31485ec6b6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się PB daje bardzo dobre wykończenie ale denerowało mnie że wystarczyło że spadnie mały deszcz i po otworzeniu drzwi od razu robiły się plamy an boczku drzwi, poza tym wystaczy dotknąc plastik kilka razy dłonia i też są slady-trzeba wytrzeć MF i jest ok, ale nie mniej jednak jest to drażniące. PB NL totalnie się nie sprawdzał na mojej pokrywie dachu, tu schodził bardzo szybko a w lato wiadomo "szmata" ściągnięta jest cały czas więc plastiki narażone są na słońce cały dzień i tu z pomocą mam nadzieję przyszedł Dionysus. Na razie trzyma się mocno na wszystkich plastikach. gdyby był mniej błyszczący byłby idealnym dressingiem do środka a takto muszę go mieszać z PB NL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny test.

W tym miejscu muszę podziękować ponieważ poszukiwałem środka radzącego sobie z wypłowiałym plastikiem a na podstawie zdjęć śmiem twierdzić, że Dionysus może być ciekawą opcją.

 

Co do PB NL to nie miałem okazji testować go na elementach zewnętrznych, jednak podobnie do przedmówcy w przypadku aplikacji na boczki drzwi drażnił mnie efekt smug powstałych po kroplach wody z padającego deszczu.

Megs Natural Shine na wewnętrznych plastikach mojego służbowego Hyundai'a i30 miał podobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero wczoraj miałem okazje przeprowadzić mały test Valetpro Dionysus Glitz

który dostałem w postaci próbki (ok. 100 ml) od EXCEDE.

 

Koledzy przeprowadzili bardzo dobre testy produktu, pokazując jakiego efektu możemy się spodziewać po aplikacji Dionysus Glitz. Ja nie chcąc się powtarzać skupiłem się raczej na trwałości. Do testu wykorzystałem bardzo zmęczone życiem plastikowe lusterka boczne. Na lewym lusterku zastosowałem 50/50 aby pokazać efekt oraz aby przeprowadzić dokładny test trwałości produktu.

 

Na początek lusterka dokładnie umyłem APC, a następnie nałożyłem Dionysus Glitz za pomocą gąbki.

IMGP0105_hneasrx.JPG

IMGP0111_hneasxs.JPG

IMGP0109_hneasnq.JPG

IMGP0125_hneasen.JPG

IMGP0129_hneaswe.JPG

IMGP0140_hneaahn.JPG

IMGP0141_hneaaen.JPG

IMGP0144_hneaaes.JPG

IMGP0147_hneaawh.JPG

IMGP0148_hneaawn.JPG

IMGP0153_hneaawa.JPG

 

Następne zdjęcia wkleję za kilka/kilkanaście dni, auto nocuje pod chmurką a aktualna pogoda w Krakowie jest idealna do takich testów.

 

 

 

Dodatkowo nałożyłem Dionysusa na podszybie, jednak zapomniałem zrobić fotek przed aplikacją (stan podszybia podobny do lusterek)

IMGP0159_hneaqhs.JPG

IMGP0158_hneaqrp.JPG

 

Na koniec filmik prezentujący własności hydrofobowe Valetpro Dionysus Glitz

http://www.youtube.com/watch?v=XIhdB_ZQO1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie pozostaje mi nic innego jak tylko potwierdzić działanie dionysusa. jest naprawdę rewelacyjny. po jednym dniu Hd surflex (ok1:10) go nie zmywa. Mam nadzieję że będzie siedział na elementach dłuugo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach działanie tego produktu wygląda rewelacyjnie :shock: ,

mnie jednak zastanawia jak mocno "łapie" to kurz po dłuższym użytkowaniu i czy w ogóle "łapie" - czekam na spostrzeżenia :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adii,

Po przejechaniu piaskową drogą to każde auto nadaję się od razu do opłukania :/ - u mnie z opłukaniem troszkę ciężko - osiedlowy parking - no ale zawsze posotaje zaprzyjaźniony już bezdotyk na osiedlowym BP :D

 

Co do opisywanego produktu chodziło mi bardziej czy zostawia on tłusty nalot, a wtedy przyczepność kurzu, piasku itp. jest nad wyraz upierdliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.