Skocz do zawartości

VW Passat


saintmc

Rekomendowane odpowiedzi

Co do myjek to zależy (przynajmniej tak myślę) że wystarczy pogadać z obsługą, powiedzieć im że i tak kasę wrzucasz w maszynę, że nie zużywasz ich "drogocennego" proszku, etc. Ja w maszynę prawie 20zl wrzuciłem dla tylko bieżącej wody.

 

a pasek widać dopieszczony i dobrze, bo mało tych autek jezdzi zadbanych niestety ;/

 

Staram się by jakoś wyglądał, i tak jeszcze dużo zostało do poprawki i bez lakierni się nie obejdzie:(

 

ieszosc ludzi nic nie zauwaza tylko ze... umyte i pociagniete tempe yhh ręce opadaja ;-/

 

Tu muszę się przyznać że u mnie znajomi, którzy widzieli auto przed korektą zeszłoroczną mówią że niebo a ziemia.

 

Ci co widzą auto teraz (gdzie po zimie znów wymaga korekty) mówią że też tak chcą.

 

 

taki mały update.

wczoraj zmieniłem grilla na bez znaczkowego lakierowanego i pociągnąłem autko zestawem bagażnikowym tj QD PB QD+ :)

 

Fotki przed chwilą, na fajce, strzelone telefonem pod biurem.

 

ładne słoneczko więc telefon miał z balansem problemy ( w końcu to tylko telefon)

 

 

2011-04-21%2011.48.11.jpg

 

2011-04-21%2011.47.57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hsv, ramka jest prosta, ale odczepia się od strony kierowcy (nie wiem czemu) to może dawać takie złudzenie.

 

A co do sesji to mam w planach ale czy przed korektą jest sens, wrzucę na forum i będę słuchał "rysy, swirlsy, rysy" hehehehehe

:):):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Wielkiej Soboty postanowiłem na szybko umyć samochód. Do mycia samochodu poszło:

1. Szampon meguaier's /2 wiadra

2. Odświeżenie wosku (meg's16)

3. Felgi - r222 wheel cleaner i nałożony wosk PB wheel serant

4. Plastiki - AG bumper care

5. Szyby - meguaier's

6. Opony - meg's endurance

 

Drugie auto brata umyte przy okazji WS, to civic Ep2

Wybaczcie za jakość zdjęć, wiem, że prosiliście o sesję, ale pod ręką tylko komórka.

pic0674.jpg

pic0669.jpg

pic0667.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

i co jest dziwne, miałem wątpliwości do do wosku nałożonego po lewej stronie na masce.

Po prawej jest próbka rg55 z carspa. Fakt było jej nałożone troszkę mniej niż z lewej strony (wiadomo, aplikatorem więcej się nabierze z dużego pojemnika niż z mikro puszki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, ładnie z filmu wynika, że próbka wypada gorzej. Dla mnie po ostatnim teście (w ramach projektu lampy) tylko trochę zastanawiający jest fakt nie wysychania wosku RG, przez co ma się wrażenie przy polerowaniu że nic po nim nie zostaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vernitus, może problemem jest zbyt duża ilość nakładana ręcznie?

być może, niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony z tym woskiem. Jeśli chodzi o ręczną aplikację dłonią (w zasadzie palcami :) ) to nie mogłem się oprzeć :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samplerze i "normalnym" opakowaniu 55-tki są w Directions na pudełku podane różne czasy schnięcia wosku do przetarcia. Dlaczego tak jest nie wiem, pytanie do producenta czemu na normalnym pudełku czas schnięcia różni się od samplera. Nie pamiętam już, który schnie dłużej. Jeżeli chodzi o grubość nakładania wosku nie ma to znaczenia-nadmiar i tak zetrzesz mikrofibrą, mordując się dużo bardziej niż przy cienkiem warstwie. Co do smużenia. Nałożyłeś wosk, odczekaleś chwilkę i przetarłeś a potem miałeś wrażenie, że nie wysechł? Jeżeli tak to wszystko na to wskazuje, że wosk się wypacał-co jest normalne dla wosku naturalnego. Wygląda to właśnie tak jakby nie wysechł. Jeżeli samochód stał jeszcze w nasłonecznionym miejscu to jest to niemal pewne. Nie porównywalem obok siebie nigdy produktu RG z samplera do tego regularnego ale nie doszukiwałbym się tutaj czegoś niepokojącego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.