Skocz do zawartości

VW Passat


saintmc

Rekomendowane odpowiedzi

Przenoszę z działu spotkań.

 

Historia pokrótce:

 

Wczoraj wieczorkiem wybrałem się na myjke

 

Jak rozstawiłem się ze sprzętem to prócz mnie była jeszcze jedna osoba,

po opłukania auta zabrałem się za rozrobienie szamponu (CG citrus wash and gloss) usłyszałem dziwny dźwięk, coś ala stukanie monetami, otwieranie metalowych skrzynek etc.

 

Dyskretnie wyjrzałem z za stanowiska i moim pięknym oczom ukazał się gość z obsługi uzupełniający proszek na stanowiskach.

 

Pierwsza myśl co mi przyszła do głowy była jedna ..."no to po myciu". Ale nie zważając na przeciwieństwa losu zabrałem się za mycie w trybie "ekspres".

 

Po umyciu samochodu przystąpiłem do czyszczenia felg (R222 wheel cleaner) i nadkoli (r222 do nadkoli nie pamiętam nazwy). Po spsikaniu felg r222 wziąłem w rękę szczotkę (CG WHEEL RIM & SPOKE BRUSH) i zacząłem czyścić felgi. Gościu z obsługi idąc do śmietnika spostrzegł mnie jak czyszczę felgi i aż się zatrzymał... Patrzy się i patrzy się, no i teraz znów ta sama myśl ..."czy Pan nie wie że tu nie wolno używać takich rzeczy". A tu nic!!. Gościu wrócił od swoich zajęć.

 

Po wyczyszczeniu felg i nadkoli zabrałem się za płukanie. Dokładnie wypłukałem felgi i nadkola i znów czuję spojrzenie na plecach. Dyskretnie odwracam się odpalając papierosa i co widzę, Gościu z obsługi znów stoi i się przygląda. A i tym razem odszedł.

 

Po spłukaniu, stwierdziłem, że jeszcze raz umyję gąbusią i szamponem samochód ale tym razem na spokojnie. I jak pomyślałem tak zrobiłem, spokojnie, bez stresu umyłem samochodzik, z wnękami drzwi, klapy. Umyłem szamponikiem felgi.

 

Autko ponownie zostało spłukane i odstawione na tzw "Strefa suszenia" (czytaj zaparkowałem samochód obok samochodu gościa z obsługi).

 

Po wysuszeniu auta, na karoserię poszedł siuwax by pozbyć się zacieków (QD FK EXTRA SLICK FINAL BODY SHINE). Na szybki też poszedł siuwax, ale inny (Meg's Glass Cleaner).

Plastiki zabezpieczone zielonym siuwaxem (PB Bumper Care). I postanowiłem na felgi nałożyć margarynę by parapety się lepiej świeciły (PB WHEEL Sealant).

I na koniec trzeba było coś zrobić z oponami, mimo że 3tyg temu były posmarowane Megsem Endurance to już było widać że żywotność się kończy

 

Dla testów posmarowałem je PB BOLD N BRIGHT.

 

 

Reasumując,

 

1. byłem sam, było mi smutno

2. CG citrus wash and gloss ładnie się pieni, fajnie pachnie i w miarę dobrze czyści. Bezpieczny dla wosku (podczas spłukiwania woda się praktycznie odbijała od wosku )

3. Zabrałem za mało fibr

4. QD FK EXTRA SLICK FINAL BODY SHINE - za tą cenę naprawdę się opłaca. I do tego pachnie cukierkami - pozostawił ładny efekt (poszedł na wosk Meg's 16)

5. PB Bumper Care - o tym pisałem wcześniej, jeden z moich ulubionych produktów, ładna satyna na plastikach, nie jest aż tak tłusty jak konkurenci.

6. Meg's Glass Cleaner - świetny produkt do czyszczenia szyb, naprawdę polecam. Stężenie użyte między 1:8 a 1:9 (producent zaleca 1:10 ale to za duże wg mnie) - od jutra będę miał do sprzedania parę butelek 100ml z koncentratem po jakieś 8-9zl jak by ktoś chciał

7. PB WHEEL Sealant - nie spełnia moich oczekiwać, mogę odsprzedać prawie całe opakowanie za jakieś 55zl. Daje połysk ale ja mam polerowane ranty i to nie jest to. Na lakierowanych proszkowo świetnie się sprawdza.

8. PB BOLD N BRIGHT użyty prze zemnie po raz 2 ( 1 raz w sobotę na skodzie). Efekt, ciężko ocenić, lekka satynka, nie tak jak endurance Meg's. Nie wiem czy spowodowane było to godziną (ilość światła, praca po ciemku) czy może powinienem nałożyć 2 warstwę ale wg mnie minimum 2 warstwy po odczekaniu około 15-20min między aplikacją.

 

 

fotki strzelone na szybko telefonem pod biurem.

Widać efekt QD FK i PB Wheel Selant

 

 

2011-04-19%2012.19.43.jpg

 

2011-04-19%2012.19.54.jpg

 

2011-04-19%2012.20.18.jpg

:ad::ad::ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Dzięki.

Przód 9/17 oponki 205/40 tył 10/17 oponki 215/40

 

Na tych zdjątkach jeszcze efektu rzeczywistego nie ma, może w święta pokadruje trochę to będzie lepszy efekt. Maszyna jest w dół 55 przód 45 tyl (albo coś koło bo nie pamiętam :) ) i z tyłu duża dziura jest w nadkolu.

 

Na poprzednich felgach nie było takiego prześwitu

 

DSC_0493.JPG

 

DSC_0486.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo jest jeszcze lepszy efekt, zdjęcia nie oddają uroku :)

 

Mam springi Eibach i twarde amorki MTS, nie chciałem gwintu, miałem na hondzie i było ok jako że hania jeździła od święta. Teraz ze względu na wizualny efekt bardzo mocno myślę nad Airride do paska:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo jest jeszcze lepszy efekt, zdjęcia nie oddają uroku :)

 

Mam springi Eibach i twarde amorki MTS, nie chciałem gwintu, miałem na hondzie i było ok jako że hania jeździła od święta. Teraz ze względu na wizualny efekt bardzo mocno myślę nad Airride do paska:)

Air to świetna sprawa też się nad tym mocno zastanawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie srebrne felgi bardziej sie podobaja.

 

kwestia gustu :)

mi bardziej skręcane czarne, chociaż całe polerowane też by były fajne.

 

Air to świetna sprawa też się nad tym mocno zastanawiam

 

nawet bardzo, przestał bym obcierać podwoziem o wszystko:). Tylko w Polsce to chory koszt. Normalnie zestaw z jednym kompresorem kosztuje (używka) około 2k. A na alledrogo krzyczą około 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air to świetna sprawa też się nad tym mocno zastanawiam

 

nawet bardzo, przestał bym obcierać podwoziem o wszystko:). Tylko w Polsce to chory koszt. Normalnie zestaw z jednym kompresorem kosztuje (używka) około 2k. A na alledrogo krzyczą około 4k

Wiem jakie to są koszty, najkorzystniej i zarazem najtaniej jest zrobienie samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem to rozrysować by założyć do 125p ale dałem sobie spokój :)

Też trochę szukałem informacji ale z nimi też nie jest łatwo. Chodź w Polsce jest już trochę takich pasków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak na mycie z "partyzanta"

 

może i na partyzanta ale przynajmniej 2 razy :)

 

a kloszami zajmę się naprawdę szybko (oczywiście w miarę możliwości i czasu, jak się nie przejem jajkami albo kiełbachą na święta. Oczywiście istnieje też możliwość że się rozchoruje po tym jak bym przez zupełny przypadek zbyt dużo się rozmoczył w dyngusa... To może mieć bardzo zasadniczy wpływ na postępy prac :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesiec ytemu kolo mnie otworzono myjnie bez dotykowa i co do wzroku na plecach jak wspomniales w ze szla niedziele zaobserwowana sytuacja miedzy panem z obslugi a pucujacym z kompletem szczoteczek gabeczek i mf.....

"prosze Pana tu sie myje tylko lanca bezdotykowo'"

"Kolego a chcesz bezdotykowo dostac w pysk?"

wymieklem....akurat mylem rs6 po wstepnej polerce i az mi sie wesolo zrobilo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesiec ytemu kolo mnie otworzono myjnie bez dotykowa i co do wzroku na plecach jak wspomniales w ze szla niedziele zaobserwowana sytuacja miedzy panem z obslugi a pucujacym z kompletem szczoteczek gabeczek i mf.....

"prosze Pana tu sie myje tylko lanca bezdotykowo'"

"Kolego a chcesz bezdotykowo dostac w pysk?"

wymieklem....akurat mylem rs6 po wstepnej polerce i az mi sie wesolo zrobilo :P

 

to to akurat buractwo takie teksty, gosciu dostaje marne grosze za swoja robote i musi pracowac z prostakami. Sorry ale skoro nie mozna i mowi ze nie wolno normalnie to sie zbiera manele i tyle. A nie gra kozaka. Ja na miejscu tego ciecia bym mu wyper... w zeby, zapakował do auta i odesłał do domku. Z buractwem tzreba walczyc ;)

 

a pasek widać dopieszczony i dobrze, bo mało tych autek jezdzi zadbanych niestety ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, skoro ktos wali taki tekst do mnie to sie liczy chyba z tym ze moze zbierac zeby ;)

generalnie mozna zadzwonic po straz miejska ktora i tak zleje to ;) wiec fakt, szef wpada, dostajesz bure u wypad z roboty, hmm fajne perspektywy dla zwykle emeryta ;)

Wiem bo mam znajomego ktory tak pracuje i buraków w polsce nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Shadow, co do malej ilosci zadbanych aut...dzis u mnie na myjce byl gosc na odczyszczenie srodka(plak rulez) skora jasna audi a4 2005r czrna perla po wszystkim kolega mowi ze jak cos to jest opcja przywrocenia swietnosci lakierowi a klient na to "i tak bede brudnym jezdil to nie widac" eh

plakac sie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standard, dlatego jak ktos przyjezdza i chce tylko odswierzyc lakier a i tak w ch..j nie dba do nie ma sensu dla mnie sie spinac i robic 100% korekty tylko na 80 i gosciu nie zauwazy róznicy.

Nie chodzi tu o odwalanie roboty czy cos, bardziej chodzi o to ze zrobiłem korekte swojego auta które jest pełnoletnie no i co.. wieszosc ludzi nic nie zauwaza tylko ze... umyte i pociagniete tempe yhh ręce opadaja ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.