Skocz do zawartości

Odnowienie felg BBS RS722


Fredi88

Rekomendowane odpowiedzi

No to przyszedł czas żeby pokazać co zabrało mi czas przez ostatnie 2 weekendy. Koła to bbs rs 722. Felgi występowały w wersji golfa 3 gti 20 jahre (wersja na 20lecie golfa gti) A że jestem posiadaczem takiego auta i lubię auta w miarę oryginalne bez udziwnień, to zakupiłem te właśnie felgi.

Po zakupie felgi nie były w zbyt ciekawym stanie, jedna do podprostowania, rotory porysowane, bębny utlenione alu, całość niestarannie pomalowana.

 

Na sam początek wziąłem się za rozkręcenie felg. Tak żeby wypiaskować je jak najdokładniej.

img5833c.th.jpg

 

 

Po piaskowaniu prezentowały się tak:

img5965n.jpg

img5966v.th.jpg img5962l.th.jpg img5963b.th.jpg img5964n.th.jpg

 

 

Następnym krokiem było psiknięcie je podkładem i oczywiście dokładne wyszlifowanie. Do takich zabiegów polecam pianki 3M, naprawdę fajnie się na nich pracuje. Nie wyobrażam sobie jechać tych wnęk papierem na mokro...

img5999.th.jpg

 

 

Odtłuszczenie... i zaczynamy malowanie bazą ;) Rotory poszły w czarny kolor, ranciki w czerwony, a tył bębnów tez czarny.

img6010x.th.jpg img6006.th.jpg img6009k.th.jpg

 

 

Jak baza przeschła, trzeba było okleić rotory do malowania 2 kolorem... i tu zeszło 6h pracy mojej i kolegi... masakra :thumbdown:

10042011067.th.jpg 10042011068.th.jpg

 

 

Przyszła pora na malowanie oklejonych rotorów.

img6023x.th.jpg img6021.th.jpg

 

 

Na sam koniec zerwanie taśmy i psiknięcie całości lakierem bezbarwnym:

img6048c.jpg

img6060v.th.jpg img6043f.th.jpg img6044b.th.jpg img6046u.th.jpg img6047.th.jpg img6057y.th.jpg img6058hz.th.jpg img6045a.th.jpg

 

 

Po skręceniu bębnów z rotorami (śrubki pomalowałem na czarno) felgi zawiozłem do wrzucenia opon. W wulkanizacji mi się pytali czy to nowe felgi :g

Po przywiezieniu wziąłem się za mycie bo fele całe były upieprzone od pasty do zakładania opon i podotykane paluchami.

Na pierwszy ogień poszła ciepła woda + meguiars gold class (w słoiczku bo już kończę całe prawie 2l opakowanie ;) ), pędzelek do zakamarków i rękawica do mycia bębnów, opon i frontów.

img6097h.th.jpg

 

 

Felgi umyte, wysuszone, ale opony wyglądały siwo. Wcześniej był na nich preparat z lidla... wytrzymuje jak widać jedno konkretne mycie ;) więc nadaje się tylko do psiknięcia opon na sprzedaż.

img6098v.th.jpg

 

 

Na opony powędrował poorboy's trim restorer, na początku połysk był dość mocny, jak preparat wysechł zrobiła się ładna satyna :)

img6102k.th.jpg img6103fc.th.jpg

 

 

Na felgi nałożyłem bardzo cienką warstwę politury DC2 meguiars'a.

img6105i.th.jpg img6104.th.jpg

 

DC2 wypolerowałem mikrofibrą. Efekt końcowy :)

img6115s.th.jpg img6114.th.jpg img6113n.th.jpg

 

 

a w tym temacie można obejrzeć felgi na aucie: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 2363#92363

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super praca i kolorystyka :good:. Podziwiam za cierpliwość i odwagę w doborze koloru, w sensie pozytywnym rzecz jasna. Oczywiście to kwestia indywidualnych upodobań ale mi bardzo podobają się czerwone akcenty czy też całe czerwone felgi na aucie, zwłasza jeżeli jest to Porsche GT3RS w szarym niemetalicznym kolorze i z czerwonymi felgami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi piankami 3M docierałeś wnęki? Chodzi o gąbki ścierne.... takie klocki gąbkowe ze ścierniwem.

 

http://www.klakiernik.pl/index.php?prod ... rod_id=948 tym dokładnie docierałem :) kupowałem u siebie na miejscu w sklepie lakierniczym, ceny podobne.

 

dzięki wszystkim za opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.