Skocz do zawartości

Swissvax Concorso


Brzegus

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z was widział może Barryego Maguiara wychwalającego pod niebiosa swoje produkty? Tego, który brzydkie kaczątko chce przeobrazić w łabędzia za pomocą Deep Crystal Carnauba Wax? Cóż, przypuszczam, że w życiu większości forumowiczów nadejdzie taki moment, że uświadomią sobie, że w przypadku wielu kosmetyków, marketing odgrywa kluczową rolę. Ja tymczasem zostawiam całą Meguiarlandie i wyruszam na drugi biegun. Chcę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami odnośnie marki właśnie z drugiego bieguna. Na tapecie ląduje Swissvax Concorso.

 

20110323064.th.jpg

 

20110323066.th.jpg

 

Muszę przyznać, gdy tylko zobaczyłem kuriera u drzwi ucieszyłem się jak małe dziecko. Jeszcze większa radość, gdy otworzyłem przesyłkę z Concorso. W środku czarny woreczek skrywający tak długo wyczekiwany wosk. Gdyby był trochę większy świetnie nadawałby się na futerał do parasola. Kiepską jakośc materiału rekompensuje „certyfikat pochodzenia” z numerem seryjnym.

 

20110414095.th.jpg

 

20110414097.th.jpg

 

Ale czas na najbardziej interesujące. Czarny słoik Concorso o pojemności 200 ml. Otwieram, wącham… i przypomniałem sobie o nie wyciągniętym praniu. Dopiero po chwili uświadomiłem sobie, że Concorso pachnie jak.. proszek do prania. Tak, ten do koloru. Zanim go zamówiłem, czytałem kilkanaście opinii na forach, również tutaj. Można z nich było wywnioskować, że już sam zapach Concorso budzi mrowienie u nasady penisa. Może ze mną jest coś nie tak, bo na mnie tak nie działa. Owszem nie jest drażniący, ale znam kilka równie dobrze, a nawet lepiej pachnących wosków. Zresztą nieistotne, wosku nie kupujemy tylko dla zapachu. Samochód już czeka. Wcześniej został umyty, wyglinkowany i potraktowany Cleaner Fluidem przy pomocy maszyny DA. Muszę przyznać, że cleaner działa bardzo efektywnie. Zostawia lakier w idealnym stanie, jednak bez połysku.

 

20110323062.th.jpg

 

20110323065.th.jpg

 

Swissvax zaleca nakładanie Concorso dłońmi. Tak też czynię, zostawiam nawoskowany fragment na jakieś 15 minut i poleruję. Jedni traktują woskowanie dłońmi jako niepotrzebną fanaberię, mnie natomiast to się bardzo podoba. Sprawia, że woskowanie samochodu to w pewnym sensie rytuał. Czujesz więź ze swoim pieścidełkiem.

 

20110323067.th.jpg

 

Po skończeniu wyprowadzam samochód na słońce. Muszę przyznać, że efekt mnie NIE powalił ( wiem, że wszyscy spodziewali się innej odpowiedzi). Jednak, gdy wracam po kilku godzinach i przecieram powtórnie samochód widzę przemianę. Lakier stał się szklisty, mokry. Wosk potrzebuje widocznie czasu, żeby sobie uświadomić, co ma robić na lakierze.

 

20110323068.th.jpg

 

20110323070e.th.jpg

 

Cholera chyba potrzebuje dobrego fotografa, żeby pokazać efekt w prawdziwym świetle. Samochód ponownie zostawiam w garażu na 3 dni do weekendu. Dopiero wtedy wyruszam. Jest tylko lepiej. Na stacji benzynowej patrzę jak ludzie pakują ropę do swoich umorusanych samochodów a ich wzrok wyraża swego rodzaju podziw, a może zazdrość łechtając moje ego jako właściciela.

 

Jeśli chodzi o kilka bardziej praktycznych przemyśleń.. Wosk jest całkiem wydajny, słoik wystarczy na nawoskowanie kilku samochodów wielkości podwójnego garażu. Duży plus za bardzo łatwe polerowanie. Nie wymaga ono wielkiego wysiłku. Co równie ważne wosk nie zostawia białych śladów na plastikach, jeśli przypadkiem je potraktujemy. Jeśli chodzi o kropelkowanie, można sobie zobaczyć na YouTube. Ze swojej strony tylko dodam, że będziecie zadowoleni.

Ile można zapłacić za ten wosk? 200? Biorę w ciemno. 300? Po głębszym zastanowieniu.. 400? Nawet nie wspominajcie o tym żonie. Ile kosztuje? 788 złociszy. Kupa siana. Nie liczę zalecanego Cleaner Fluida.

Czy Concorso jest tyle warty? To pytanie zadaje sobie chyba większość forumowiczów. Będę pierwszym, który udzieli odpowiedzi (sam jej długo szukałem). Nie. Racjonalnie nie warto wydać absurdalnych 788 zł. Nie zrozumcie mnie źle, Concorso to naprawdę fantastyczny wosk, ale zwykły zjadacz chleba nie odróżni go od samochodu wykończonego woskiem o połowę tańszym. Oczywiście kwestię przygotowania lakieru w tym towarzystwie uznaję za oczywistą. Kiedy wszystko sobie przemyślałem, uświadomiłem sobie, że jednak drzemie w tym sloiku jakaś diabelska moc. Ostatnio słyszałem bardzo trafne porównanie o rajstopach i pończochach. Inne woski są jak rajstopy, ekonomiczne, wygodne, praktyczne. Concorso to pończochy, Tak naprawdę to one rozbudzają pożądanie, mają w sobie to coś. Concorso ma w sobie to coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietny test, taki troche przypominajacy testy samochodow w Top Gear. Doskonale sie to czytalo.

 

Wydaje mi sie, ze akurat testowanie woskow i ich ocenianie jest rzecza tak subiektywna, ze tylko taki sposob testowania/pisania ma sens. Jeszcze raz brawo!

 

Szacunek za 'trzezwe' podejscie do bardzo drogiego wosku. Podejrzewam ze 90% userow tego forum padloby na kolana bo to 'wosk SV' i 'Concorso' i jeszcze 788zl. Przeciez taki drogi wosk nie moze byc slaby, nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystki za jakże krzepiące ipinie 8-)

 

uri90 trzeba przyznać, że nasza okolica nie ma zbyt silnej reprezentacji na tym forum dlatego kazdy fan detailingu cieszy :)

 

Mazder jedyne porównanie do kiełabasy, niestety jednopłaszczyznowe to takie ze wosk po spolerowaniu jest prawie tak śliski jak tłusta kiełbasa :mrgreen:

 

Pacek coz po prostu fakt ze wosk jest drogi dla wiekszosci podnosi jego atrakcyjnosc, nawet jesli faktycznie nie jest mistrzem świata. Jak z kobietami, sporo tych najładniejszych budzi u facetów ślinotok dopóki sie nie odezwą. Tu tak samo jak nie sprawdzisz wosku to dalej ci się śni po nocach. Po tescie uznajesz ze jednak calkiem fajny ale dzieci z tego nie bedzie.

 

ariello01 wątpie żeby za wiersze o detailingu kiedyś pisali o mnie w szkolnych podręcznikach do liceum :lol: chyba, że detailing kiedyś stanie się narodową religią :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Concorso z roli wosku wywiazuje się świetnie, potrafi rozbudzic ogień ale... kiedys mialem na megance dodo banana armour, znajomy (nalezy do 98,2% uzytkownikow aut, ktorzy myja samochody glownie na bkfie ew kosmetykami z pobliskiej stacji benzynowej) powiedzial mi ze nigdy nie widzial tak czystego i lustrzanego samochodu pytanie czy gdybym postawil obok niego ten sam samochod wykonczony concorso powiedzialby " stary widac ze jest wykonczony woskiem za osiem stow". Szczerze watpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry tekst. Widać, że kolega reprezentuje wysoki poziom jezyka polskiego :mrgreen: Efekt świetny...ale cena za wosk niezwylke wysoka-wygląda na to, że dopłaca się za futerał vel.worek na parason i sam certyfikat. Mogłbyś dodać ile kosztuje jeszcze ten cleaner do zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze taka mała ciekawostka, swissvax bez wątpienia liczy sobie jak za zboże, ale ma jeden plus. Kosi równo na calym swiecie. Concorso w Polsce kosztuje wspomniane 788 zł. W Usa 279$ czyli 782 zł*, troche taniej w Nowej Zelandii bo 770 zł. Ok, skoro tak musi byc...

Weźmy konkurencyjny Zymol Concours, w Usa kosztuje 175$ czyli 480 zł* natomiast w Polsce trzeba za ten sam (chyba) wosk zapłacic 940 zł! Dlaczego głupi jak but jankesi mogą mieć to samo dwa razy taniej.. Jeszcze bym zrozumial gdyby polski importer concoursa pakował go w futerał z uszu pandy albo ozdabial krysztalami svarowskiego.

 

* kurs dolara z dnia 19.04.2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plagiat :P

Przy okazji TG to magazyn dla mezczyzn i pierwszy, w ktorym nie testuje sie bezsensownie pojemnosci bagaznika i tego czy przelacznik na konsoli jest ergonomiczny.

Mam od 1szego numeru, a w tym roku dla wygody wykupilem roczna prenumerate....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tg nie ma monopolu na trafne porownania :lol: jedni moga byc zdradzeni o swicie inny przytaczac inne przykłady :) po malym offtopie o prasie mysle ze wnet czas bedzie sie wypowiedziec o trwalosci concorso, mysle ze niebawem bede mył bryke wiec bede miał jakies wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.