Skocz do zawartości

Golf mk1 Cabrio


m1chal

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

KinceK, kurzy się tylko.... tak jak mój. W ubiegłym roku pojeździłem tylko w czerwcu ze dwa razy. Później postawiłem w garażu. Twój to Malibu ?

 

Mój to Bel AIR - fajny jest, bo ma hydraulicznie otwierany dach i działa nawet to ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

nie bede zakladał nowego tematu, bo po co ...

 

wczoraj zajalem sie moim pierwszym autem w kwestii polerki...

 

Użyte zostały:

 

Das6 Pro

Eurotec

Menzerna FG 500

Menzerna FF3000

PB BH

Biała, żółta (flexipads) i niebieska (3M) gąbka

 

korekta wyszła moim zdaniem na 70-80%, niestety coś nie moge usunać w 95% chodziasz tych rys...

 

3 godziny spędziłem nad maską, używając Dasa6 głownie... i wspomagajac sie kilkoma przejazdami rotacji (poniewaz mam beznadziejnego, najtanszego BP no i brak wprawy)

 

oto zdjęcia:

 

pacjent (inne zdjęcia na 1 stronie tematu):

 

dscn5369l.jpg

 

 

 

miejsce pracy:

 

dscn5370c.jpg

 

dscn5396.jpg

 

 

 

stan lakieru pod lampami:

 

dscn5372r.jpg

 

dscn5373x.jpg

 

dscn5375k.jpg

 

 

 

po 40 minutach pracy pękła jedna szybka od gorąca w halogenie, co nie wróżyło dobrze pracy :/ (a włożyłem 400W zamiast maksymalnych 500)

 

dscn5377.jpg

 

 

 

pierwszy panel powiedzmy zrobiony :

 

dscn5381m.jpg

 

dscn5379i.jpg

 

dscn5380h.jpg

 

 

 

drugi panel 50/50: (jak widać troche rysek zostało) oczywiscie zdjecia po przetarciu IPA

 

dscn5391a.jpg

 

dscn5384o.jpg

 

dscn5385x.jpg

 

dscn5394.jpg

 

dscn5392m.jpg

 

dscn5393me.jpg

 

 

 

Nagle niewiedzieć czemu, podnosząc Dasa z lakieru, gąbka żółta się rozleciała :/ , a w zasadzie na masce nie miala o co zahaczyć i się uszkodzić (oderwała się od rzepa, który został na polerce) zauważyłem, że od maszyny leci dość mocne ciepło w miejscu gdzie jest BP, gąbka itd... to może być powód??

 

dscn5398d.jpg

 

dscn5399sf.jpg

 

 

 

a tu już cała maska zrobiona po FG500, FF3000 i chyba PB BH i colli 476s (chyba, bo juz nie pamietam) - widać, że kilka rzeczy zostało do poprawki, pewnie bardziej doświadczony, bo ściął te rysy, ale praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka i myśle, że się naucze w końcu :)

 

dscn5404u.jpg

 

dscn5400.jpg

 

dscn5401t.jpg

 

dscn5402.jpg

 

dscn5403k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztelan:)

Wiesz że podczas pracy nie można pić, hehe.

Co do halogenów to dziwne że szybka pękła, u mnie ostatnio przewrócił się statyw z 2 halogenami i po uderzeniu w beton, pękła jedna oprawka plastikowa, poszły 2 żarniki a szybki całe.

Tak jak napisał MM.MM, nie ma sensu ściągać nawet tych 95%. Zawsze po czasie można ponownie odświeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma pomysł dlaczego gąbka się rozleciała?? dodam ze byla raz prana, i 800 odwirowanie... ale nic nie wskazywalo wczesniej, zeby miala sie odklejac po praniu czy cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez das6 gąbki rozrywa, nigdy nie podnosze gąbki z lakieru zanim nie przestanie się trząść. Przy obrotowej nie ma tego problemu. Może to wina ruchu orbitalnego. Ale dostałem juz pare razy lecącą gąbką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dostałem juz pare razy lecącą gąbką.

 

aha, czyli musze uważać na chorobe szalonych gąbek :D

 

[ Dodano: 13 Lipiec 2011, 22:58 ]

dzień drugi i coraz to lepsze efekty :) co mnie bardzo cieszy...

 

dzisiaj pracowalem na pomaranczowej gąbce (bo żółta sie rozleciała) i nie wiem w połączeniu z FG500 i na maszynie DA ... jakos lepiej mi sie pracowało! i chyba efekty są lepsze.

 

dscn5416.jpg

 

50/50

 

dscn5415t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztelan:)

 

...Co do halogenów to dziwne że szybka pękła, u mnie ostatnio przewrócił się statyw z 2 halogenami i po uderzeniu w beton, pękła jedna oprawka plastikowa, poszły 2 żarniki a szybki całe.

Tak jak napisał MM.MM, nie ma sensu ściągać nawet tych 95%. Zawsze po czasie można ponownie odświeżyć.

Ja miałem jakiś czas temu taką sytuację że statyw się przewrócił i nic się nie stało, a parę minut potem mały wybuch i po szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.