Skocz do zawartości

Golf mk1 Cabrio


m1chal

Rekomendowane odpowiedzi

rozpoczela sie praca kilku dniowa nad tym autkiem:

 

0ed7a88921fe0865m.jpg

 

na poczatek poszedł dach... czyszczenie APC Megsa + impregnacja 303 Fabric Guard

 

896a26e0ff4339a9m.jpg

 

wyczyszczony dach (troche przykurzony)

 

529d8a18896449d5m.jpg

 

a tak sprawuje się woda na nim:

 

 

 

71d508ead29911b7m.jpg7c00e89e5c78a5acm.jpgba905808e2e5d860m.jpg

 

no wiec tak ogolnie to wyglada... jutro kojelny dzien prac... dzisiaj tylko auto zostalo umyte:

 

c436760137c2127bm.jpg50d841a63be8e915m.jpg

 

bedzie polerka ręczna + pranie środka itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak fajnie, że mk1 się pojawiło, mam takiego od 6 lat ale prawię w ogóle nim nie jeżdżę przez ten czas to może z 5 tys zrobił i ma teraz 105 :) Chyba w końcu przyszedł rok by się nim zająć :)

 

450787001674137a0af6.jpg

 

4507231865e661d312cd.jpg

 

Jaki masz tam silnik 1.8 98 KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1chal, ładny Golfik, a felgi bez 2 zdań :) "KOZAK"

Też jestem miłośnikiem klasyków, w "mojej stajni" wraca do życia Fort Taunus 12M coupe z 1966r i 125p kombi :). Jak starczy środków to mam w planach zakup e30.

 

Jestem ciekaw jak z sprawdzi się 303 Fabric Guard. Zaczynam myśleć nad zakupem tego produktu do min dachów cabrio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi, ok nastepne bede wrzucał juz duże :)

 

yukon, hmm na pewno gdzies polowe (troche chyba przedobrzyliśmy)... w zasadzie robilismy to z właścicielem pierwszy raz... i po impregnacji i staniu przez okolo pół godziny auto jechalo kawalek... wiec troche tych kropelek przeparatu zwiało podczas jazdy... pewnie jakby został w garazu na noc byloby o wiele lepiej.

 

Ale dach bedzie jeszcze raz za 2-3 miesiace zaimpregnowany innym preparatem. Póki co zobaczymy jak ten się sprawdzi i ile wytrzyma.

 

Dzisiaj będzie glinkowanie i polerka UC ręczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde wyglinkowalem auto...zapodalem na kawalku Megsa UC + trikolor .... ale efekty w żaden sposob mnie nie satysfakcjonują :/ nawet nie mogłem uchwycić aparatem prawie żadnej zmiany... chyba, że w słoncu coś innego bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde wyglinkowalem auto...zapodalem na kawalku Megsa UC + trikolor .... ale efekty w żaden sposob mnie nie satysfakcjonują :/ nawet nie mogłem uchwycić aparatem prawie żadnej zmiany... chyba, że w słoncu coś innego bedzie

Do tego lakieru trzeba się przyłożyć. Stary twardziel ;) Też mam takiego golfa i praca ręczna na nim to mordęga..... i strata czasu.

 

[ Dodano: 11 Kwiecień 2011, 20:14 ]

KinceK, kurzy się tylko.... tak jak mój. W ubiegłym roku pojeździłem tylko w czerwcu ze dwa razy. Później postawiłem w garażu. Twój to Malibu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde wyglinkowalem auto...zapodalem na kawalku Megsa UC + trikolor .... ale efekty w żaden sposob mnie nie satysfakcjonują :/ nawet nie mogłem uchwycić aparatem prawie żadnej zmiany... chyba, że w słoncu coś innego bedzie

 

wiem coś o tym, sam zrobiłem nawet zdjęcie z oklejania przed do 50/50 - po 15 min ręcznej roboty sprawdziłem czy coś widać, i co ? nic :D Jedynie dostał wiekszego blasku ale pod słońce czy halogen nadal widok którego nikt tu nie lubi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło glinkowanie + polerka ręczna Megs UC + AG SRP + póki co jedna warstwa Colli 476s.

 

Efekt gładkości lakieru i koloru jest mega! (gorzej z rysami, ale dużo zostało zamaskowanych)

 

Bedą jeszcze nastepne zdjęcia ze srodka, bo musze tam dokonczyc kilka rzeczy. a został juz wyprany a dach od spodu wyczyszczony i zaimpregnowany. No i oponki nabłyszczeć i druga warstwe wosku nanieść

 

(w linkach pod zdjeciami, wieksze zdjecia)

 

2df9c4932ddc06bcmed.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2df ... c06bc.html

 

3ca3d91c46c963eamed.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3ca ... 963ea.html

 

6de9f20ff8b1d4camed.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6de ... 1d4ca.html

 

82f68d5cbda36cf4med.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82f ... 36cf4.html

 

cfd6bb94db07f6dbmed.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cfd ... 7f6db.html

 

e9910d7df304aa14med.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e99 ... 4aa14.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mam pytanie, czym to usunać? to jest jakas farba czy cos..

Na zdjęciach nie widać co to jest? Utleniona guma...

Możesz spróbować cleanerem albo pastą polerską. Krzywdy nie zrobisz. Jak zostaną białe ślady to usuń je masłem orzechowym.

Jeśli to faktycznie farba to możesz bardzo delikatnie terpentyną. Albo mechanicznie jakąś drobną wełną. Kiedyś tak usuwałem u siebie lakier z uszczelki jak zapomniałem zdemontować ją przed lakierowaniem.

Najlepiej wklej lepsze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micha-ł, to cos jest na pewno na gumie, bo tak jakby wystaje i paznokciem to mozna zahaczac, ale nie da sie zeskrobać niestety

 

[ Dodano: 16 Kwiecień 2011, 01:26 ]

adii,w Gdyni mieszkasz? bo ten golfik nie parkuje w Gdyni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adii, mialem tego golfa przez kilka dni u siebie i moze dlatego, bo parkowalem go pod blokiem czasami jak nie byl w garazu... chyba, ze mowisz o takim golfie ale brazowym..to auto znajomego

 

hmm to musimy byc sasiadami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.