Skocz do zawartości

Skoda Fabia troszeczkę zdjęć:)


saintmc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Stwierdziliśmy że spróbujemy oczyścić trochę komorę silnika, jako że nigdy tego nie robiliśmy to było idealne wyzwanie. W ruch poszło APC AG w różnych stężeniach i APC Meg’s-a, Decabit, szczotka i pędzelki.

Decabit świetnie poradził sobie z olejem, smarem i tego typu zabrudzeniami, ale dopiero po oczyszczeniu wstępnym np. APC.

 

Też się przymierzam do przeczyszczenia komory silnika.

Czy zasłanialiście jakoś elementy wrażliwe w silniku ?

Czy po porstu atmizer, rozpylenie APC, pędzelek, decabit i jazda a na koniec spłukanie wężem ?

 

Czy ew. zamiennie można użyć AG Bumper Care jako dressing na plasitkowe elementy silnika ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko,

 

w skodzie komora sama w sobie plastikami zakrywa prawie wszystkie drażliwe elementy. czyszczenie przebiegało lekkie opłukanie bardzo małym ciśnieniem elementów ( uważając na aku, komputer etc.) Później APC 1:4 megsa pozostawione na chwilę by popracowało, pędzelki szczotki.

Delikatne spłukanie wodą pod lekkim ciśnieniem.

 

APC i Decabit do oczyszczenia miejsc bardziej brudnych (pokrytych smarem).

 

płukanie jw.

 

i na koniec elementy wrażliwe zostały opłukane wodą z opryskiwacza.

 

Samochód przed odpaleniem pozostawiony w słońcu na 3h z maską otwartą w celu przeschnięcia.

 

Później impregnacja plastików i elementów metalowych.

 

czy AG bumper care się nada, szczerze, nie wiem jak sobie radzi z wyższą temperaturą. Myślę że powinien być OK, skoro ja stosuje go do grilla a tam jest chłodnica zaraz więc temperatury też dostaje, może nie tak dużej jak w komorze ale przecież kolektora nie będziesz smarował :)

 

Teraz w weekend mieliśmy 2 skodę, tam nałożony został 303 aerospace, ładna satynka, nie wiem jak wyjdzie z wytrzymałością.

Na zdjęciu jeszcze nie wyschło do końca.

 

DSC_0134.JPG

 

z lewej VP Trim Glitz z prawej 303 aerospace protectant. Środek tzw "próbka kontrolna" czyli nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, może się zmierzę

Boję się po prostu, aby czegoś nie zalać itp co spowoduje spalenie np kompa czy uszkodzenie rozrusznika a wtedy kaplica. Żona mnie udusi.

Czyli żadnymi foliami nie zasłanialiście ? Aku też nie trzeba odpinać

Z tego co widziałem to mam masę syfu , piachu i soli na osłonach silnika od dołu pod silnikiem, leży sobie taka gruba warstwa i mnie wkurza

 

W Toyocie (zdjęcie z netu, nie mam mojej) też jest sporo plastików.....

 

c184790069.jpg

 

c178881849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwy ???? :shock::shock::shock:

No to mnie pocieszyłeś. Na pewno muszę zdjąć te osłony od góry i wówczas jest lepszy dostęp.

Acha no i chyba nie pryskać na gorący silnik ?

Robić etapami lepiej czy spsikać całość APC np Megsa 1:2, odczekać i potem delikatnie pędzelkować i spłukiwać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 1:2 to trochę za duże stężenie. Najlepiej 1:4. Na zimny silnik. Ja bym spłukał brud, później APC, odczekał z 10-15min, później szczotka. Spłukanie, i już małą szczotką i pędzelkiem oczywiście pod APC.

 

Przydał by Ci się jakiś mocniejszy środek, np. SD Megs'a (do zanieczyszczeń drogowych), powinien usunąć większy syf. Tylko w tedy zamiast najpierw APC to SD Megsa i dopiero pod szczotkę i pędzelek APC.

 

Jak nie masz SD to mogę Ci troszeczkę dać w prezencie.

 

No i np. decabit na smar albo coś innego

 

 

A i dolną osłone, wg mnie najlepiej zdjąć do mycia. A jak chcesz wszystkie plaskiki górne zdejmować (czy jest sens?) to będziesz już musiał elektronike zasłaniać dla wlasnego spokoju ducha. Jak bez zdejmowania to nie musisz zasłaniać, tak mi się wydaje.

 

Uważaj na osłonę silnika, niektóre modele mają gąbkę wyciszającą pod spodem, byś przypadkiem jej nie odtegował bo przyklejenie jej z powrotem graniczy z cudem momentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robił zakupy u Mariusza to może kupię ten środek co piszesz (może ma testery ?) tylko jaka jest jego cała nazwa ?

Niemniej dzięki za propozycję prezentu :-]

Decabit i tak będę kupował ew Iron X nie wiem co lepsze.

Z góry to tylko takie trzy jakby panele plastikowe, nad aku, nad grilem i z lewej strony. Nic więcej tj osłony silnika na pewno bym nie ściągał. Zobaczę jeszcze.

Dzięki za info , trochę Ci się wpakowałem w temat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.