Skocz do zawartości

Seat Ibiza - MyszaKR


MyszaKr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nadkola umyte APC ( zrobiłem sobie w spryskiwaczu Marolexa ), potem wysuszone. Na plastiki, kolumnę i sprężyny nałożony wosk ICE :evil: który mi został z poprzedniego sezonu :lol: Aaa nadkola szotkowałem pierw taką szczotką jak z kuchni, deteale pędzlem z Lidla, podobny do tego co widać na fotkach przy detalach i APC.

 

Same kolumny będą dodatkowo zabezpieczone, zwłaszcza przód żeby można potem bez kłopotu gwintem kręcić ale to już po tym jak ustawie zawias tak jak chce - czyli tył trochę w dół.

 

Dziś ładna pogoda, będą zdjęcia z środka, zapraszam później do oceny :ad:

 

---------------------------------------

 

Wczoraj trochę ze środkiem walczyłem, wszystkie plastiki potraktowane APC, szyby umyte od środka płynem o super zapachu zielonego jabłka . Gdy wszystko zostało domyte i pozbyłem się kurzu przyszedł czas na wybór czego użyć, Meguiars Natural Shine czy AG Vinyl & Rubber – wybór padł na ten drugi produkt. Megs NS poczeka na inną okazje.

DSC00570.jpg

 

DSC00574.jpg

 

DSC00584.jpg

 

DSC00589.jpg

 

DSC00593.jpg

 

DSC00622.jpg

 

DSC00613.jpg

 

DSC00594.jpg

 

DSC00595.jpg

 

DSC00597.jpg

 

DSC00603.jpg

 

DSC00599.jpg

 

DSC00605.jpg

 

DSC00607.jpg

 

DSC00608.jpg

 

DSC00611.jpg

 

DSC00619.jpg

 

DSC00620.jpg

 

DSC00658.jpg

 

DSC00625.jpg

 

DSC00634.jpg

 

DSC00635.jpg

 

DSC00637.jpg

 

DSC00636.jpg

 

DSC00640.jpg

 

DSC00638.jpg

 

DSC00641.jpg

 

DSC00644.jpg

 

DSC00655.jpg

 

DSC00643.jpg

 

DSC00664.jpg

 

Próbowałem też usunąć plamę z osłony przeciwsłonecznej - Meguiars Quick Out poradził sobie ze wszystkimi plamami ale tej jednej nie ruszył, ale to chyba przez strukturę tej osłony.

Z produktem fajnie się pracuje, myślę że w piątek usunę jakieś zabrudzenia na tapicerce

 

DSC00671.jpg

 

DSC00672.jpg

 

DSC00674.jpg

 

DSC00677.jpg

 

DSC00679.jpg

 

Noo i na sam koniec wprowadziłem trochę ładnego zapachu do środka, czyli Monster Shine Watermelon Scent – zapach arbuza. Nie wiem dlaczego ale przypomina mi odświeżacz do jednego odkurzacza który kiedyś był w domu, rainbow…

 

DSC00659.jpg

 

DSC00662.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którym sklepie można ten zapach kupić? I jak pachnie?

Środek bardzo ładnie wyszedł, widać że AG jest dobry

Szyby czyścisz tylko tymi ręcznikami papierowymi, nie pozostają smugi. U mnie nie widać smug ale w nocy już tak gdy jest ciemno i ktoś jedzie za mną i widać wtedy wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach, ciekawy jest mi się nawet podoba. Kupiłem go u MrCleanera za całe 6,25 8-)

 

http://www.mrcleaner.pl/monster-shine-w ... p1429.html

 

Co do szyb, zawsze czyściłem ręcznikami i nie miałem z tym kłopotu, ale jest jedno ALE o którym nie napisałem. Wczoraj jak kończyłem to się rozpadało i zostawiłem sobie to na weekend ale po myciu szyb płynem i słuszeniu ręcznikai używam jeszcze AG CGP którego nakładam aplikatorem z MF i potem ściągam MF :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta osłona była już przerabiana na różne sposoby:

 

1. Pranie + ekstrakcja

2. Magiczna gąbka ( ta tak biała jeżeli się nie myle)

3. No i teraz Quick Out - kupiłem go w innym celu ale pierwszy test był na tym.

 

Może któryś z partnerów ma jakiś pomysł na środek, to chętnie przyarne próbke i wytestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę żę (tak jak to w Vagu) troche przełącznik od świateł wydrapany... Może to Cię zainteresuję:

 

http://moto.allegro.pl/wlacznik-przelac ... 65649.html

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie wyszło - do siebie dodał bym chyba tylko to ze APC we wnętrzu jak się uda to spienić. Kupiłem kiedyś APC w sklepie a artykułami dla firm sprzątających które było w butelce z atomizerem z opcja natrysk / piana. Pianka wolniej spływa.

 

Aha i ta regeneracja za 40 PLNów super sprawa. Niby detal ale "odświeża" deskę jak najlepszy dressing. :-]

 

Dobra robota. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zapowiada sie "WaxDay" ponieważ muszę jeszcze raz nałożyć wosk na auto, ostania aplikacja która skończyła ścieraniem sie wosku w deszczu go dużo osłabiła...

 

Noo ale coś specjalnego przygotowałem dla swojego zielonego lakieru ;)

 

DSC00691.jpg

 

Całość jeszcze raz czeka glinka i cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci to wyszło ;) auto kojarzę z KSI :D

co do daszków przeciwsłonecznych miałem podobny problem pare tyg temu... ludwik, APC nie pomagało więc w końcu pojechałem dosyć ostro i na przeciw wszelkich zasad detailingu bodajże to było mleczko CIF czy coś takiego żrącego do czyszczenia łazienek. Nie miałem nic do stracenia bo jedna z osłon była już tak zabrudzona "czymś" że miałem ją wymieniać. Jutro Ci podeślę foty jak chcesz zobaczyć co to z tego wyszło. Aha tylko, że nie wiem co to za materiał jest na tych daszkach w FLce u mnie w 6K jest to coś plastiko-gumo podobne.

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłe, dziś autko umyłem testerem szamponu, potem przygotowałem lakier i trafił wosk RaceGlaze 42, aplikacja dłonmi - super zabawa, super zapach i super efekty po. Praca z woskiem to sama przyjemność, 15ml starczyło mi na dwie warstyw, drugą właśnie ściągałem może 10min temu z auta... Miny sąsiadów i rodziny jak masuje dłonmi lakier - trzeba było to zobaczyć :D Co do #16, ładnie siedział na lakierze, ale widać że w niektórych miejscach był osłabiony przez to że ścierałem go już w deszczu. W sumie wczoraj specjalnie wrzuciłem za 10 na bezdotyku i "dobiłem" go 1 programem z proszkiem i aktywną pianą.

 

DSC00692.jpg

 

DSC00706.jpg

 

DSC00705.jpg

 

DSC00710.jpg

 

DSC00718.jpg

 

DSC00745.jpg

 

DSC00753.jpg

 

DSC00746.jpg

 

DSC00756.jpg

 

DSC00760.jpg

 

DSC00761.jpg

 

DSC00780.jpg

 

DSC00818.jpg

 

DSC00837.jpg

 

Dodatkowo zrobiłem test 3 środków do wew. Według mnie najlepiej wypadł Megs Natural Shine, fajna aplikacja - lepsza niż AG i najbardziej odrzywił tapicerkę. AG za bardzo olejeiste jest, PB NL - jak dla mnie za mało go było widać.

 

DSC00850.jpg

 

DSC00852.jpg

 

DSC00853.jpg

 

DSC00855.jpg

 

DSC00858.jpg

 

DSC00860.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to auto wygląda tak jak powinno :) Co do wnętrza to tutaj Megs wypadł najlepiej ale wszystko zależy od plastiku. Ja robiłem test w lancii i najlepiej wypada PB NL. Jeszcze raz gratki i w twoim aucie brakuje mi przedniego emblematu :( W 6k2 jakoś mi nie podchodzi grill bez znaczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatny test :good: rozwiał moje wątpliwości co do zakupu :-]

 

A masz seat-a Ibize? Wiem z własnego doświadczenia że na innych samochodach produkty te wyglądają inaczej i głównie PB NL wygrywa takie porównania.

 

 

Mysza po raz kolejny, gratki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatny test :good: rozwiał moje wątpliwości co do zakupu :-]

 

A masz seat-a Ibize? Wiem z własnego doświadczenia że na innych samochodach produkty te wyglądają inaczej i głównie PB NL wygrywa takie porównania.

 

Dzisiaj specjalnie po pracy poszedłem oglądać seata kolegi, co prawda cordobe ale jestem do teraz w szoku jaki tam panuje straszny plastik.

 

Widzę że muszę sam zakupić kilka produktów lub przynajmniej próbek i wtedy będzie najlepszy test odnośnie kosmetyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, na każdym plastiku inaczej się prezentują te środki. osobiście chciałem kupować PB NL ale jak zrobiłem sobie małe porównanie z Megsem Natural Shine i sonusem to PB NL wyglądał bardzo marnie - przynajmniej na naszych seat-owskich plastikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.