Skocz do zawartości

Seat Ibiza - MyszaKR


MyszaKr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Przez okres zimowy dokładnie studiowałem forum i chyba to co najważniejsze przygotowałem własną armie kosmetyków. Jako że warunków nie miałem to samochód przez zimę był wiecznie brudny ale teraz myślę że to się zmieni ;) Kosmetyką już interesowałem się w tamtym roku, ale nigdzie nie pokazywałem zdjęć swojego samochodu pod tym względem. Zapraszam do przeczytania relacji:

Nie wszystkie zdjęcia zrobione są przez jeden weekend, felgi czy środek były przygotowane wcześniej - nie zawsze miałem czas i nie zawsze były warunki.

 

Uwaga, dużo zdjęć

 

Moja "torba" z kosmetykami:

 

DSC00428.jpg

 

1. Inspekcja po zimie:

Auto przez zimę praktycznie nie myte, jedynie szybka podróź na bezdotykową myjnie jak temp. była w okolicy 0 stopania. Jedna rysa złapana na parkingu, typowa od przejechania kluczem :(

DSC00311.jpg

 

DSC00235.jpg

 

DSC00237.jpg

 

DSC00244.jpg

 

DSC00249.jpg

 

DSC00307.jpg

 

DSC00318.jpg

 

DSC00321.jpg

 

oraz środek:

 

DSC00296.jpg

 

DSC00289.jpg

 

DSC00277.jpg

 

DSC00226.jpg

 

DSC00218.jpg

 

DSC00203.jpg

 

DSC00204.jpg

 

2. Letniy zestaw felg z oponami

Do kół uzyłem ATACK DO FELG oraz APC. Po spryskaniu odczekałem 3 min i zacząłem pracować pędzelkiem oraz szczotką. Póżniej przyszedł czas na glinkę Sonax która zebrała dużo brudu z przedniego zestawu. Oponki potraktowane APC. Całość dokładnie osuszona. Potem potraktowana AG SRP jako cleaner, oraz nawoskowane dokładnie FK 1000P. Na opony został nałożony Meguiars Endurance

 

P3050340.jpg

 

P3050339.jpg

 

P3050343.jpg

 

P3050346.jpg

 

DSC00366.jpg

 

DSC00386.jpg

 

DSC00398.jpg

 

DSC00411.jpg

 

DSC00405.jpg

 

DSC00425.jpg

 

3. Odkurzanie środa

 

Po zimie było w środku chyba z 1kg piasku, wszystko zakurzone. Na samo odkurzanie zeszło mi dobre 2 godziny. Wszystkie przedmioty typowe dla zimy, kable, zmiotka do śniegu, rękawiczki i inne zostały schowane

 

DSC00343.jpg

 

DSC00344.jpg

 

DSC00347.jpg

 

DSC00348.jpg

 

DSC00360.jpg

 

DSC00350.jpg

 

4. Mycie

 

 

 

Nowość, auto umyte na 3 wiadra :D ( w jednym armia MF różnego rodzaju ). Na początek spryskałem wszystko z opryskiwacza (woda + aktywna piana + trochę taniego szamponu). Kiedy taka mieszanka leżała sobie na samochodzie wziąłem się za czyszczenie detali, do tego użyłem APC + pędzelki z Lidla. Całość została dokładnie spłukana. Autka nie wycierałem od razu do słucha, ponieważ zabrałem się za glinowanie. Ku mojemu zaskoczeniu nie było dużo brudu i praca z glinką poszła sprawnie. Po glince jeszcze raz przeleciałem całość szamponem i gąbką z MF ponieważ do poślizgu glinki używałem Sonaxa który został na lakierze.

 

DSC00429.jpg

 

DSC00430.jpg

 

DSC00432.jpg

 

DSC00435.jpg

 

DSC00434.jpg

 

DSC00438.jpg

 

DSC00436.jpg

 

DSC00439.jpg

 

DSC00444.jpg

 

DSC00447.jpg

 

DSC00445.jpg

 

DSC00450.jpg

 

5. Osuszanie

 

Do osuszania użyłem znanego ręcznika Fluffy Dryer. Potem wspomogłem się QD Megsa i to chyba wszystko.

 

DSC00454.jpg

 

DSC00456.jpg

 

DSC00451.jpg

 

6. Ręczna korekta lakieru

 

Tutaj w sumie dużo nie zrobiłem, auto trafi do lakiernika i dopiero jak odbiore to popracuje już maszynowo. Ale tak i tak przejechałem UC Megsa używając aplikatora Tri-Color. Póżniej jako Cleaner i wypełniacz trafił AG SRP który nakładałem na aplikatorze bawełnianym z Tesco - według mnie godny polecenia.

 

DSC00457.jpg

 

DSC00460.jpg

 

DSC00462.jpg

 

7. Woskowanie

 

Na lakier trafił #16 Megsa, miałem mały kłopot, bo jak miałem go ściągać to zaczeło kropić i w ruch poszedł QD

 

DSC00474.jpg

 

DSC00475.jpg

 

8. Inne detale

 

Podczas kiedy wosk leżał na aucie i czekałem aż będzie gotowy, postanowiłem popracować z plastikami zew, oraz nadkolami przy okazji zakładając letnie koła.

 

DSC00477.jpg

 

DSC00464.jpg

 

DSC00466.jpg

 

DSC00471.jpg

 

 

9. Koniec

 

DSC00497.jpg

 

DSC00508.jpg

 

DSC00503.jpg

 

DSC00506.jpg

 

DSC00509.jpg

 

DSC00516.jpg

 

DSC00520.jpg

 

DSC00480.jpg

 

Temat będe rozwiać jak tylko będe ralizować następne etapy prac przy samochodzie, zwłaszcza że pod koniec kwietnia pobawie się maszynowo no i środek musze zrobić dokładnie bo narazie tylko odkurzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie no całkiem inne auto :good: Jak mogłeś zaniedabać tak plastiki w środku :?

 

Kiepska jakość + kwetia że musiałem co chwile panel w zimie ściągać taki wynik. Plastiki w środku czekają, w poniedziałem nałoże jakiś preparat, do wyboru mam PB NL, AG oraz Natural Shine od Megsa. Ten panel będe ściągał i poprawiał jego mocowanie i czyścił bardziej dokładnie już w domu... Trochę mnie on denerwuje....

 

Myślę że po poniedziałku pokaże co udało się zrobić ze środkiem. Plus idzie mi Quick Out Megsa od MrCleanera wiec usune to przebarwienie i wyczyszcze siedzenia bo punktowo są brudne od smaru i krwi... :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to zrób foto tej rysy, po zabiegach. Jestem ciekaw jak to wygląda :D

 

Ta rysa trafia 18 kwietnia do znajomego lakiernika który mówi że mi to wyprowadzi, ale musi być zaprawka..... Tak samo nadkole od kierowcy, ktoś się oparł mi na samochodzie i lakier pęka. Dlatego dopiero po tym będzie coś z maszyną sie działo ;)

 

Co do rysy, to auto w podobnym stanie jak jest teraz, dość czyste stało w śrud brudasów na parkingu nooo i jak widać komuś to sie nie podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota ! Tylko nie mogę zrozumieć dlaczego "NIE MIAŁEŚ CZASU" choć umyć auta w zimę. Teraz poszedłeś grubo z tematem. Czekam na efekt po lakierowaniu. Zdjęcia ze środka po "liftingu" proszę wrzuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek możliwe że w poniedziałek, mam nadzieje że pogoda pozwoli to napewno środek doporowadze do stanu :ad: Jeszcze komora silnika została, więc trochę do pokazania będzie ;)

 

 

Co do czasu, mamy 5 osobową firmę a pracujey tak jak by to było z dwa zespoły po min 20 osób. Poprostu czasami cały tydzień od 8 do 22 w biurze to normalka. No i brak warunków, niby jeden garaż jest w jednym domu ale i tak nie wjade - za nisko mi auto siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie mi Quick Out Megsa od MrCleanera wiec usune to przebarwienie i wyczyszcze siedzenia bo punktowo są brudne od smaru i krwi... :ad:

 

 

Ile razy Ci mówiłem! Zanim zapakujesz trupa owiń w folie żeby tapicerki nie pobrudzić!

 

A tak to wiesz, generalnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne wyszła i fajna relacja foto.

Nawiązując do rysy którą ,,zdobyłeś'' na parkingu pod marketem. Ja wziąłem się na taktykę i zawsze staje jak najdalej od drzwi tam gzie jest pusto i wiem, że raczej nikt nie stanie koło mnie i mam z wariatami święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a że sie tak zapytam... przy osuszaniu po co QD ?

 

Auto nie miało ani trochę wosku, ja akurat jak suszyłem to zaczeło trochę padać, dlatego się wspomogłem, tak samo przy ścieraniu wosku bo znowu z nieba poleciały kropelki - dlatego obawiaj się o trwałość tego co nałożyłem.

 

Nawiązując do rysy którą ,,zdobyłeś'' na parkingu pod marketem. Ja wziąłem się na taktykę i zawsze staje jak najdalej od drzwi tam gzie jest pusto i wiem, że raczej nikt nie stanie koło mnie i mam z wariatami święty spokój.

 

Ja staram też stawać w drugim rogu parkingu, a najlepiej na strzeżonym - pech ciał że to był parking na może 50 samochodów, dość ciasny - strzeżonego brak a ja poszłem z kobietą po buty - dosłownie 10min,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no,autko ładnie ożyło. :) Ale jak nie myłeś go przez całą zimę to ten środek mógł zostac raz na czas prztarty chociaz z tej nie cienkiej warstwy kurzu i odkurzony. ;) No,ale tak to miałeś co robic. ;) Powodzenia w późniejszym polerowaniu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.